Yamaha HS50M

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 úno 2006 00:42

Pytkin píše:NS10m si pamatam dobre .. vela som na nich robil .. HS seria je uplne ina vec .. v porovnani HS80 a BM5a znie HS seria viac hyfisticky .. Viac basov a vysiek .. Nemal som vela casu na testovanie .. Ale asi by som ich nechcel ako hlavne monitory .. Radsej BM5a .. Ale samozrejme tie stoja 2x tolko ..
uh, BM5A bych zaty prachy nechtel ani nahodou..

Kazdej by si mel hlavne uvedomit ze YAMAHA HS serie je levna bedna se zamerenim na konkretni cilovku zakazniku a pro vyhraneny uplatneni. A taky je dulezity vedet, ze Yamaha dela i jinou radu beden a ta samozrejme stoji mnohem vic penez a tak muze clovek s jistotou predpokladat ze prirozene i lip hraje - coz tak skutecne je. Model YAMAHA MSP-10 je hodne dobra bedna, ktera je dnes po atraktivnim snizeni ceny za velice ferovy penize. (neplest ale zvuk prcka MSP-5 s MSP-10). Tedy nova HS serie logicky nemuze hrat "tak dobre" jako MSP-10 protoze by Yamaha pak MSP-10 uz nikomu neprodala. Je to jasna marketingova strategie. Serie HS hraje dobre ale ne zas tak dobre, aby konkuroval hodne lepsi a drazsi MSP-10.

A je teda na miste ze pokud bysme meli pomerovat bedny drazsi tak od Yamahy musime vyrukovat s timto modelem MSP-10 kterej ma hodne dobrej zvuk a je samozrejme v cenovy relaci ktera je +- shodna s napr Genelec 1031, 8000, ADAM P33, Tannoy Eclipse, Dynaudio BM6A atd. atd.
(nutno jeste dodat ze pred cca 5 rokama staly MSP-10 cca 90.000 to uz je draha bedna)

Ja osobne uvazoval ze surround 5.1 sestavu poridim prave z techto MSP-10 ale ted kdyz na trh prisly tyhle HS a cena je natolik lakava tak dam radej HS a nemam absolutne strach ze udelam chybu. Krom toho promne to budou prece jen doplnkovy 5.1 bedny pro moje studio, velky a hodne dobry MAIN monitory uz mam od firmy FAR.

YAMAHA MSP-10

Obrázek

Obrázek

.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 úno 2006 02:36

EW : Ja by som zase BM5a kludne bral :) Velmi prijemne sa nimi pracuje .. Verim ze BM6a su na tom este lepsie .. silne uvazujem v buducnosti o BM15 alebo AIR6 .. Uvidime co bude treba .. Najpr treba poriesit bonsai, mikrofon, preamp.. to je tak 300vecka ..

matucha

Příspěvek od matucha » 26 úno 2006 00:00

no prvni vec, ktera mi vadi fakt hodne je stineni, brutalne do toho leze digibordel ze zdroje myho notebooku, jakmile ho odpojim, tak klid... no

nicmene se mi to podarilo vyresit tak, ze sem adapter od notebooku zapojil do jiny zasuvky a ne primo do psa, ze ktery sou napajeny ostatni veci... super ;-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 26 úno 2006 01:54

ECSON WALDES píše:uh, BM5A bych zaty prachy nechtel ani nahodou..
... tomu nerozumim EW, tys je slysel ?

Jinak ten Maple Sunburst je fakt krasnej ... to musim uznat.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 31 bře 2006 03:49

Obrázek

... na zacatku tohodle tema jsem zminoval ze u starejch Yamaha NS10 zvukari prelepovali vejskac jemnym papirem aby nebyl ostrej - tak ted jsem nasel pri hledani NEVE pultu necilene jednu fotku kde je v realu ktomu krasnej priklad :)

.

kora

Příspěvek od kora » 06 čer 2006 12:00

Tak jsem poridil Yamaha HS50M a musim konstatovat ze za ty penize
jsou to slusny bedynky.
Dlouho jsem cekal na NS10 ale u nas se proste sehnat snad nedaj a pres
ebay to nechci kupovat.
vrele doporucuju ....

delay

Příspěvek od delay » 06 čer 2006 13:13

Taky jsem o nich chvíli přemýšlel :-)
Congratulation.

kexik

Příspěvek od kexik » 06 čer 2006 14:03

kora: na ns10 sa stale predavaju nahradne menice (ma ich aj thomann tusim), takze kupit to cez ebay by som sa nebal, vyhybka a bedna su neznicitelne a urcite bude viac ako polovica menicov funkcna... otazka je ci to stoji za to, ns10 ako jedine bedne su do domaceho studia naprd; myslim ze si to vyriesil dobre

kora

Příspěvek od kora » 06 čer 2006 15:23

kexik píše:kora: na ns10 sa stale predavaju nahradne menice (ma ich aj thomann tusim), takze kupit to cez ebay by som sa nebal, vyhybka a bedna su neznicitelne a urcite bude viac ako polovica menicov funkcna... otazka je ci to stoji za to, ns10 ako jedine bedne su do domaceho studia naprd; myslim ze si to vyriesil dobre
To jo ale ja jsem strasne pohodlnej :oops: nechci si pridelavat dalsi praci.
a tohle je mensi nahrada .. a oproti ns10 dokazou docela pekne kopat.
uz me to moc nemrzi jsem rad za tyhle HS.

Skoda ze jsem nemel moznost porovnani obou beden. Ten kdo ma NS rekne rovnou ze jine bedny nechce. znas odpoved na otazku ktere jsou lepsi NS vs. HS?

kexik

Příspěvek od kexik » 06 čer 2006 15:59

ns10 hraju DESNE, tupy bas a ujacane vysky. ich zasadna vyhoda je vraj zvuk mixu, ktory na nich ide urobit, to nemozem posudit - ale hodne naozajstnych machrov na to prisaha (ovsem zhruba rovnake mnozstvo si kruti koliesko na celo). mal som moznost porovnat ich s dynaudiami bm15a a hifi bednickami tannoy mercury - oboje hralo neporovnatelne, respektive porovnatelne, lepsie - a nejednalo sa o nijake nuansy a tenkouche postrehy. kazdopadne je to bedna cisto na miesanie, nie na kontrolu materialu ani mastering, takze si myslim ze pokial nemas este druhy par zvukovo vyvazenych monitorov, nie je to dobry napad. rad by som si ale raz skusil na nich nieco mixnut, to teda hej...

Odpovědět