Yamaha HS50M

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
matucha

Yamaha HS50M

Příspěvek od matucha » 22 úno 2006 21:37

Nedavno Yamaha vtrhla na trh s novyma monitorama s povedome bilejma wooferama. Normalne bych si niceho takovyho nevsim, ale protoze sem ted v Barcelone a moje oblibene ADAM S3A stoji v Praze ladem, tak sem zacal ohlizet po lowendu. Vpodstate sem mel spadeno na ty mensi Behringery, s tim, ze za ty penize neni co resit, ale po nejaky chvili se do toho zapletly este KRK RP5 a tyhle Yamahy HS50M.

Chtel sem to vozkouset v obchode a vybrat si mezi nima, ale musim vsechny (vcetne sebe) zklamat, protoze kdyz jsem chtel slyset belowooferaky, tak mi typek v nejvetsim obchode (jedinym, co ma neco na sklade) vklidu vyndal z regalu jednu HS50M a postavil ji vedle pocitace na stojanek a z vypalenejch CD mi nabid, co chci slyset... este skrz nejakej hroznej program na prehravani mp3, ve kterym bylo nastaveny buhvi co a byly slyset evidentni klipy. Takze sem se na mono/chraptivou predvadecku vykaslal a rozhod se ze tyhle post-ns10 vyzkousim navostro.

Vybalil sem je pred chvili a postavil jenom velmi nevhodne na stul... tak jak to je tady na foru na obrazcich videt prilis casto. Napojil sem je na Apogee MiniDAC a pustil nejaky vecicky.
Prekvapko, ta bednicka hraje jako se subwooferem. Vsechny bubny maj prijemne mekkej a tlustej transient, cehoz sem se byl schopnej zbavit tak, ze sem poprepinal vzadu kompenzaci na blizkost zdi a pak hipass na 80Hz... to jim sice ubralo impresivnost, ale popravde myslim, ze tak jim de vic verit. Na poslouchani samozrejme basy vklidu nechavam ;-). Ale zase jako doopravdovej subbas to nema...
Vejsky... ty znej dost zvlastne vetsina hihatu, ktery maj tendenci jit trochu do vostra znej dost drsne, ale prekvapive je par veci, ktery ten problem nemaj. No kazdopadne mi pride, ze to ma nejak zvyrazneny veci nad 12kHz nebo este vejs, ale aniz by to bylo detailni jako ADAMy. Treba na spouste zestu, ktery sou na ADAMech s takovou uplne zaostrenou texturkou, kterou clovek zna z opravdovejch nereprodukovanejch zestu, tak na tech mi ten detail zchazi a vlastne nejenom na nich. Bohuzel zadni korekce na vejsky tohle neresi... na poslech davam ve winampu na eqcku 16kHz o neco dolu a je to lepsi ;-).
Dalsi vec, ktera me prekvapila sou vokaly, hoodne vepredu... oni by mely tak trochu tu NS10ku zastoupit a v tomhle se jim to celkem dari.

No jako zatim zda se docela pouzitelna bedna za nejaky 260euro bez dane.

Budu dal informovat...

http://www.yamaha.co.jp/english/product ... index.html

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 22 úno 2006 21:56

Obrázek

Ja behem nasledujicich dnu budu z Mediatechu objednavat Yamaha HS80M sestavu pro surround 5.1

Jeste sem je neslysel ale sem presvedcenej, ze jsou dal nez ostatni bedny kolem tydle cenovy. Skoro mam tu drzost objednat je bez vyzkouseni:))

Yamaha NS10m uz mam a predpokladam ze Yamaha chce navazat na jejich starou tradici nejen zvukem ale i designem. Jen mne bude zajimat az dam poslech jak moc budou rozdilny 5ti palcovy HS50M od osmipalce HS80M.

..akorat jeste premejslim jestli pro 5.1 mi nebudou stacit petipalcovy HS50M. SUB je k 50 i 80 dodavanej stejnej.
.

.

matucha

Příspěvek od matucha » 22 úno 2006 22:25

no z toho, co muzu ted posoudit, tak SUB+HS50M udela dost prace... ty vejsky me zatim este nenechaj uplne "jasavyho"

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 úno 2006 01:02

Hladal som nove monitory ku smoku .. V zasade potrebujem monitory ktore dobre vyzeraju a dobre hraju .. Bude sa tam robit obraz , cize nejde o ziadne audio detaily .. Tak som si pozical z mediatechu Yamaha MSP5 a Dynaudio BM5a .. Z tych dvoch to skorej vyzeralo na MSP5, kedze stoji priblizne 9500 a BM5a stoji 20.000 .. MSP5 je prijemna , ze je ma zakryty aj bass , takze heavy duty .. cele je to aj taka masivna konstrukcia .. Akurat mi trosku vadil ich zvuk .. Trosku maju malo basov (co je logicke na tak maly reprak) a mensi detail ako BM5a .. Inak ale nehraju zle .. Za tu cenu celkom pohoda .. MSP5 sa mi zdali uz na to pouzitie trosku drahe .. A bass im chyba tiez (teda nasi chlapci su zvyknuty na subwoofre, takze ziade bezne monitory im nestacia) ..

Do mediatechu ale prave dorazili HS80 .. Tak som pre ne vcera zbehol .. A okamzite padol vyber na ne .. Prijemna cena .. 11.000 za kus .. velmi dobry design (ked som ich ukazal reziserovi , hovori : jasne .. referencne yamahy .. to ani nemusim pocut .. to viem ze hra dobre .. hold biele woofre su zafixovane v ludoch :) )
HS80 hraju prijemne .. Maju menej stredov , v porovnani s BM5a .. S MSP5 to tazko porovnat , lebo tie hraju globalne stredovo .. Nemal som moznost HS80 poriadne otestovat , lebo len dnes mi namontovali stol a zajtra idem zapajat kabelaz ..

matucha

Příspěvek od matucha » 23 úno 2006 07:46

no inu dej vedet... ja prave sel do tech mensich kvuli cene i kvuli tomu, ze velkem wooferum moc neverim

delay

Příspěvek od delay » 23 úno 2006 09:11

Myslíte, že že HS80 (viděl jsem cenu 7.990,-/ks) jsou lepší volba než TAPCO S8??? Pokud ano tak proč?

kexik

Příspěvek od kexik » 23 úno 2006 10:09

matucha: co si pamatam, tak aj stara ns10 ma hnusne, drsne a zdvihnute vysky? vies to porovnat? ja som ich pocul strasne davno a mozno si zle pamatam... poznam chlapka co si na nich menil vyskace za TiO2 focaly koli tomu

matucha

Příspěvek od matucha » 23 úno 2006 11:01

no ja prave ns10 moc neznam... to bude muset porovnat az ecson

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 23 úno 2006 11:40

Kexik,
mel bys rozhodne rozlisovat mezi modelem NS10 (vertikalni) a novejsi NS10m (horizontalni). Stara NS10 mela tvrdej ostrej vejskac, novejsi NS10m ma novej Yamahou prepracovanej. ten hraje seriozne i kdyz ma svuj charakter. NS10m mam ve studiu a je supr, hlavne na mix stredovych veci, hlas, solo instrumenty apod, lokalizace stredu je opravdu supr vtom je k nezaplaceni. Nema Sice moc vejsek ani basu, ale to od ni nikdo soudnej ani nevyzaduje. Mimo to Je to uzavrena bedna bez bass reflexu (dnes jiz velka vzacnost), tzn nama na svuj malej objem nijak umele nasilne prehoneny basy jako napr Dynaudia, nebo dalsi spousta soucasnej NearFieldu.. hraje bass tak jak na svou velikost ma.

- tohle je novejsi NS-10m s novym vejskacem

Obrázek
.

- hodne vzacna tripasmova YAMAHA NS-40m (dualni woofer)

Obrázek

.

- tohleje stara (na stojato orientovana) NS10 - se statrym ostrym vejskacem. Na dobovejch fotkach je casto videt ze vejskac maj lidi ve studiich prelepenej jemnym papirem kterej eliminoval jejich jedovatost. Fungovalo to skvele. Na to Yamaha reagovala pro velkou oblibenost NS10 modelem NS-10m s jiz zminenym prepracovanym vejskacem.

Obrázek

Tyhkle tri modely se uz prirozene nejakej patek nevyrabej. Nicmene po modelu NS-10m je stale velka poptavka, takze napr na eBay se po nich vzdycky jen zaprasi.

.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 úno 2006 11:45

ecson: ach so... to som netusil ze je tam upgrade. ovsem neviem ktory model som pocul, bol nalezato, ale ktovie ci spravne :)

hubert

Příspěvek od hubert » 23 úno 2006 19:59

Pytkin: Daju sa tie HS 80 v Mediatechu pocuvnut? resp. mohol by si o nich co to popisat ked si ich napocuvas???? mam teraz v plane kupit nieco s 8" a toto ma celkom zaujalo.....vdaka

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 úno 2006 20:31

sakra jsem pred nakupem beden, myslite, ze rozdil mezi Tapco S8 a hs80m stoji za tech nejakych 200 dolaru?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Munro

Příspěvek od Munro » 23 úno 2006 21:10

NS10m - i tak je to dost ostry - po celym dni nahravani (pravda hardcoru) me z toho uz bolela hlava. Ale citelnost super.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 úno 2006 00:08

NS10m si pamatam dobre .. vela som na nich robil .. HS seria je uplne ina vec .. v porovnani HS80 a BM5a znie HS seria viac hyfisticky .. Viac basov a vysiek .. Nemal som vela casu na testovanie .. Ale asi by som ich nechcel ako hlavne monitory .. Radsej BM5a .. Ale samozrejme tie stoja 2x tolko ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 úno 2006 00:10

hubert : v mediatechu sa da vsetko pocuvnut .. i ked HS80 mozno nie .. myslim ze im prisli len jedny a tie som kupil ..

Odpovědět