Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
IvanB

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od IvanB »

Priplatil by som, keby som s nimi pracoval denne alebo profi. Keď ich ale človek zapína fakt len sporadicky pri ladení mixov, korých nie je do roka až tak veľa, a sem-tam na nejaký posluch, si investíciu 2x rozmyslí.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Samozrejme ja to chapem .

Ja som tiez mal dynaudio AIR 6 doma (cca 3000 EUR) a bolo mi luto ich len tak zapinat na pocuvanie hudby .. A potrebovali sme zriadit druhu reziu v studiu , tak som sa dohodol so sefom ze som ich tam dal a miesto nich mi on kupil SONODYNE SRP400 (600 EUR) .. A tie mam doma stale zapnute a pocuvam na nich vsetko aj skype :) .. A som omnoho spokojnejsi :)

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Yamahy HS7 su ako entry level fajn. Mal som par rokov HS8, a dalo sa s nimi pracovat..
Tie Kali vobec nepoznam este som ich nepocul a na JBL su protichodne reakcie, niekto vravi ze super, niekto ze hraju divne..
Ked mozes, tak si trochu priplat a mozes mat toto:

https://www.thomann.de/de/focal_alpha_65.htm
https://www.thomann.de/de/presonus_r65.htm

Ale ked chces usetrit nejaku korunu tak porozmylaj aj nad tymto:

https://www.thomann.de/de/behringer_b20 ... onitor.htm

Tie vsetci vychvalovali, ze za tu cenu super..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo tie Focal Alpha by mohli byt dobry vyber .. Ale je to o 70 eur viac na bedni , ako tie HS7 ..

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Na tých Focaloch dosť dobre nechápem absenciu volume potu. Ako sa tam nastavuje úroveň? Ak iba poťákom na zvukovke tak to je potom blbé, lebo často striedam monitory vs. slúchadlá. Na zvukovke mám na oba výstupy spoločný pot, takže to potrebujem vyvážiť na potoch na monitoroch.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja mam na monitoroch volume pot .. po kupe som to dal na stred a v zivote som sa toho nedotkol ..

Stan

Příspěvek od Stan »

@IvanB: Co mas za zvukovku? Ta prece musi mit Main a headphone vystupy. V nastaveni zvukovky nebo DAW by se mely dat nastavit vystupy 1-2 Main 3-4 Head a na ty si v DAW templatu udelas busy a hlasitost si pak ovladas faderama v DAW. navic Head by mel mit vlastni ovladac hlasitosti.
Ja taky na hlasitost monitoru nesaham.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Mám Audient iD4 a tam nie je na rozdiel od vyšších iD-čiek žiadne menu, kde by sa toto dalo nastaviť. Ak sa to nedá v rámci nejakého interface menu v OS, predpokladám, že vytvorením nejakých ďalších "outputov" v DAWe si asi nepomôžem. Ale možno sa mýlim.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Takze pri ID4 mas jeden volume knob pre sluchatka a pre monitory? Ja tam nejaky problem nevidim, ved to je endless knob, takze ked prepinas medzi sluchatkami a monitormi vzdy si pamäta to posledne nastavenie, ci sa mylim?

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Tam sa prepínať medzi monitormi a slúchadlami v technickom zmysle slova nedá, môžeš iba utlmiť výstup z monitorov (tlačidlom "Mute Speakers"). Úroveň výstupu je jeden a ten istý na monitory aj slúchadlá. Vybalancovať to môžeš iba pomocou volume na monitoroch.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Hmm, tak to je vopruz..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no jo .. ja mam id14 a tam to ide

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tak si za ID4 daj este jeden volume controler .. aj tak volume musis robit jednym stereo potenciometrom .. nastvovat volume na kazdom jednom repraku je vopruz a rychlo ta to prestane bavit ..

IvanB

Příspěvek od IvanB »

to nastavím predsa raz a vybavené... ide mi o ten balans medzi sluch. a monitormi. ďalší bazmek (volume controller) na stôl proste nechcem, navyše - nefarbia zvuk? nepridávajú šum? koľko stojí dobrý controller na monitory? pomaly viac ako jeden monitor samotný... ale to sa bavíme v hypotetickej rovine "keby tie Focaly", ktoré práve kvôli tomuto diskvalifikujem. Skôr mi chýba na zvukovke "mute" aj na sluch. výstup - do nich ide signál prakticky non-stop popri monitoroch. Kvôli tomuto ma trochu máta iD14-ka, tam je mute aj na sluchy, to by sa mi veľmi hodilo. uvidím časom, či bude tvorivá múza prichádzať aj naďalej, ak áno - poznám sa, budem meniť :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

pasivny volume controler je jeden potenciometer .. nema ako pridavat sum , ani farbit .. jedine nemusi mat uplne dobry subeh ..

za 40 eur bez dane mas toto .. este to aj dobre vyzera na stole ..
https://www.thomann.de/cz/tc_electronic_level_pilot.htm

Obrázek

Odpovědět