Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od Stan »

Kdyby jsi chtel neco drazsiho, ale stale dostupneho a kvalitniho tak se muzes podivat na NEW OLD SOUND MCONE-B

http://new-old-sound.com/products

Ale TC bude stacit , ja jen kdyby jsi se v budoucnu chtel podivat na neco jinyho :)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od Stan »

Hele ted jsem koukal na manual a ty mas mute button ktery vypne monitory ale signal stale jde do sluchatek, tak v cem je problem?

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 579
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od IvanB »

Problém je v tom, že bez volume na monitoroch to s tými slúchadlami proste nevyvážiš. Teoreticky - netuším koľko by tie Focaly potrebovali, ale predpokladám, že oni sú akoby "defaultne" na maxime, t.z. ak potrebuješ na mixing cca 80-85dB, musíš volume na zvukovke vytočiť na istú úroveň, ktorá zrejme na slúchadlový výstup nebude stačiť - a teda, aj keď dám mute na monitory a vytočím hlasitosť na zvukovke viac, a budem chcieť prejsť znova na monitory, budem musieť otočiť volume knob na zvukovke naspäť. Alebo v horšom prípade zabudnem a po deaktivovaní "mute" mi monitory ustrelia hlavu... Proste s volume na monitoroch to viem optimálne dať do vhodného pomeru.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od Stan »

No tak ja nevim jestli je lepsi si na zvukovce oznacit 2 urovne (monitory/sluchatka) a manualne tyto urovne nastavit pri prepnuti ( coz zabere 2s ) nebo kvuli temto 2s vynakladat penize. Me to prijde jako neekonomicky vzhledem k tomu kolik casu usertis. Samozrejme je to o workflow ale v tomhle pripade vic ztratis nez ziskas protoze te tvoje workflow uplne nesmyslne omezuje ve vyberu monitoru.

Pokud je mi znamo tak ovladace hlasitosti na motitorech slouzi k uplne jinemu ucelu nez na bezne nastavovani hlasitosti. To same plati pro ostatni ovladace monitoru jako filtry nebo nastaveni basu, na tyto ovladace taky nesahas po zakladnim nastaveni odpovidajicimu tvoji mistnost. To je ciste muj nazor. Ja by jsem se bud spokojil s manualnim nastavenim nebo by jsem koupil jinou zvukovku ktera by mi moji workflow umoznovala bez dalsich vydaju.

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 579
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od IvanB »

Ver mi, že by ťa to dlho nebavilo točiť stále tým knobom + zapínať vypínať "mute" - presne ako píšeš, je to o workflow, ktorý by bol týmto spôsobom neefektívny. Navyše fakt si nechcem predstaviť, čo by sa stalo, keby som náhodou zabudol stíšiť zvukovku pri "prepnutí" na monitory... Ja teda neviem, ale drvivá väčšina monitorov má volume, okrem týchto Focalov som snáď ešte nevidel monitory, ktoré by volume nemali. Čiže naopak - nie workflow, ale práve tieto Focaly obmedzujú potenciálneho zákazníka na výber inej koncepcie ako tej, čo ponúka Focal na týchto modeloch. Proste iD4 + Focal Alpha je zlá kombinácia. Ale skĺzlo to do zbytočnej polemiky... Ja uvažujem o monitoroch v rozmedzí 400-450 EUR pár, takže sú mimo

P.S k čomu inému slúži ovládač hlasitosti na monitoroch? sa pýtam vážne, lebo okrem nastavenia požadovanej pracovnej hlasitosti podľa podmienok setupu a akustiky miestnosti ma nič nenapadá

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od Stan »

Nastaveni optimalni hlastiosti monitoru pro danou mistnost je trochu slozitejsi (ne slozite) a ovladac hlasitosti na monitoru neni pro toto nastaveni vubec podstatne. Samostatny ovladac hlasitosti monitoru at uz interni (na zvukovce) nebo externi ti prave slouzi pro manipulaci s hlasitosti podle toho na co se v mixu prave soustredis. Nekdy je potrebujes mit hodne potichu jindy vice nahlas.

To ze si nastavis zakladni SPL pro tvoji mistnost podle m3 neznamena ze pak s hlasitosti monitoru vubec nepracujes. Jsou externi ovladace co si pamatuji tve nastaveni, ale ruku na srdce jak casto prepinas mezi sluchatky a monitory, 1-2 denne ? Jestli vubec?

Hele me to je jedno ale zbytecne si komplikujes zivot protoze se zamerujes na absolutne nepodstatne veci. U monitoru jsou dulezitejsi veci nez integrovany ovladac hlasitosti. ;)

m2c

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od tony9 »

Já mám na ovládání monitorů tohle. Je to zapojeno za zvukovkou.

https://www.tcelectronic.com/Categories ... ans(en|en)

Uživatelský avatar
Kakaxa
Příspěvky: 16
Registrován: 25 pro 2006 21:18
Vybavení

Re: Yamaha HS7 nebo JBL LSR308

Příspěvek od Kakaxa »

ta nová verze LSR308p MKII je docela výrazně lepší než stará a podle mne i rozumnější než ty HS7, já obecně ty Yamahy moc nemusím

Odpovědět