Yamaha NS-10

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
parek

Yamaha NS-10

Příspěvek od parek » 06 úno 2007 14:25

Zdravim, vite nekdo neco o Yamahach NS-10, at kouknu kamkoli, snad kazdy komercni studio je ma, what's the big deal?? Zajimaly by me naky osobni postrehy... Btw mam takovej pocit, zesem je videl i na fotkach od ecsona :shock:
Obrázek
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 úno 2007 14:41

Je to dlouholetej standard a milacci top mixing engineeru... jsou to nijak zazracny pasivni soustavy, silne stredovy. Rekl bych, ze je to neco jako to, ze kdyz ses dj, tak vis, ze skoro v kazdym klubu budou mit technicsy, takze budes "jako doma". Rad bych je nekdy slysel. Zda se, ze dneska jsou docela ceneny (a drahy).
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 06 úno 2007 16:08

ano , taky sem u tohohle inzeratu rval hruzou, samozrejme byly za tu cenu hned pryc :) http://elektro.bazos.cz/inzerat/502815/ ... STUDIO.php

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 úno 2007 16:15

smarja za ty prachy bych mu ho i... bych je hned koupil! :) Spis se ceny pohybujou nad 15 litru...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 06 úno 2007 16:25

no to asi kazdej. me pobavilo jak mu vadilo ze nemaji bassreflex. Hned bych mu nejaky koupil s bassreflexem.

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2007 16:29

pokial nemate druhe, rovne bedne, su ns10 nahovno. ani v tych slavnych studiach ich nik nepouziva solo. poznam par ludi ktori pouzivaju len ns10, ale ti su vseobecne znami ako uplni debili (a u jedneho takeho sme zakakala krala tocili v jeho "studiu" schvalne nepoviem kde, lebo by ste ho okamzite spoznali :). mozno ho spoznate podla toho ze mal v celom "studiu" na dlazke biele obkladacky :)))))). neskor sme (aj) na nich miesali dalsie demo nasej prakapely (druhy par boli dynaudia bm15). zvuk je strucne povedane desny, ovsem notoricka teza, ze ked mix hra dobre na ns10, znesie uz hocijaky reprodukcny retazec, je podla mna pravdiva, takze ako kontrolny monitor su super, podla mna. to je vlastne tusim aj ich oficialny nazov v katalogu. control monitor ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2007 16:30

LUPO píše:no to asi kazdej. me pobavilo jak mu vadilo ze nemaji bassreflex. Hned bych mu nejaky koupil s bassreflexem.
mal si mu poradit, nech si ho do nich vyvrta ;)
btw, myslim ze zvuku by to ani nepomohlo, ani neuskodilo

LUPO

Příspěvek od LUPO » 06 úno 2007 16:32

kexik: no prave proto bych je chtel

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2007 16:35

LUPO píše:kexik: no prave proto bych je chtel
to ja tiez... ale urcite to neni priorita. tou je najskor dobry hlavny posluch, ked si ten budem moct zaplatit, dostanem ns10 ako bonus od predajcu :)

skeld

Příspěvek od skeld » 08 úno 2007 11:52

Naprosto souhlasím s kexikem, taky jsme na nich kdysi dávno míchali demo (bohužel jenom na nich) a už tenkrát mi přišli dost hrozný, hlavně kvůli absenci basů, nechápu jak má člověk na těhle bednách míchat zvuky jako basa, kopák apod., když to pořádně neslyší. Můj názor je tyhle bedny jsou i za 5 litrů drahý.

parek

Příspěvek od parek » 08 úno 2007 17:40

ciste pro zajimavost: sono records - studio 3
v gearlistu maj napsany naky tannoye a neve, ale na zadny fotce (ani na ty prostorovy) jsem je nenasel... ze by ten kazetak uprostred vyrabelo neve?:)

Obrázek
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 úno 2007 17:53

jak rika petr mikovec, zrejme po vzoru gertrude steinove, ... ns10 sou standard, protoze sou standard, protoze sou standard

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2007 17:57

podla mna je standard nearfieldu meyer sound hd-1... akurat troska drahy :)

ECSON WALDES
Profesionál

Re: Yamaha NS-10

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 úno 2007 20:55

parek píše: Zajimaly by me naky osobni postrehy... Btw mam takovej pocit, zesem je videl i na fotkach od ecsona
Parek:
Jo, mam je ve studiu - teda ne NS-10 ale pozdejsi model NS-10m. Mam je moc rad:) !!! Maj supr detail ve stredech. Je to tvrda drza bedna, stara skola se vsim co ktomu patri. Pouzivam je pro srovnani abych mel predstavu jak muj mix hraje i na bedne bez hlubokejch subbasu a krystalickejch vejsek ktery mi davaj moje FARy. Kdyz clovek chce, NS-10m vzdycky ukaze spoustu informaci na ktery je dobry se jeste v mixu soustredit. Nehraje hlubokej bass ani vejsky, ale ty stredy jsou opravdu skvely. Spousta lidi je nema rado (casto jen kvuli predsudkum), bud tu bednu milujete nebo ji odmitnete. Je fajn si starou dobrou "NS" bednu poslechnout a udelat si svuj nazor. Ja na moje NS-10m nedam dopustit!!! Jsou hodne zasadni pro moje michacky a pri kombinaci s FARama mi slouzi naprosto skvele!

Jo a k ty cene, koupil jsem je z druhy ruky za 10.000,- jako novy i s orig krabici. (ceny na trhu jsou od 10 do 15), +jsem knim dokoupil klasickej hifi zesilovac SONY za 5.

Tady jeste pripastnu co uz jsem o nich tady na ezone jednou psal:
ECSON WALDES píše:Kexik,
mel bys rozhodne rozlisovat mezi modelem NS10 (vertikalni) a novejsi NS10m (horizontalni). Stara NS10 mela tvrdej ostrej vejskac, novejsi NS10m ma novej Yamahou prepracovanej. ten hraje seriozne i kdyz ma svuj charakter. NS10m mam ve studiu a je supr, hlavne na mix stredovych veci, hlas, solo instrumenty apod, lokalizace stredu je opravdu supr vtom je k nezaplaceni. Nema Sice moc vejsek ani basu, ale to od ni nikdo soudnej ani nevyzaduje. Mimo to Je to uzavrena bedna bez bass reflexu (dnes jiz velka vzacnost), tzn nama na svuj malej objem nijak umele nasilne prehoneny basy jako napr Dynaudia, nebo dalsi spousta soucasnej NearFieldu.. hraje bass tak jak na svou velikost ma.

- tohle je novejsi NS-10m s novym vejskacem

Obrázek
.

- hodne vzacna tripasmova YAMAHA NS-40m (dualni woofer)

Obrázek

.

- tohleje stara (na stojato orientovana) NS10 - se statrym ostrym vejskacem. Na dobovejch fotkach je casto videt ze vejskac maj lidi ve studiich prelepenej jemnym papirem kterej eliminoval jejich jedovatost. Fungovalo to skvele. Na to Yamaha reagovala pro velkou oblibenost NS10 modelem NS-10m s jiz zminenym prepracovanym vejskacem.

Obrázek

Tyhkle tri modely se uz prirozene nejakej patek nevyrabej. Nicmene po modelu NS-10m je stale velka poptavka, takze napr na eBay se po nich vzdycky jen zaprasi.

.

Rošky

Příspěvek od Rošky » 10 úno 2007 18:23

Mám ty NS10M už léta, jsou suchý, hrajou "nelichtivě", nepřikrášlujou, dostatečně rozlišujou (panorámy ale radši kontroluju na Beyerdynamic 990), basy kontroluju na velkejch. Mají je prakticky všude, takže můžu porovnávat nakolik se na tom, co slyším, podílí místnost. Jsou jakoby "hnusný", ale mám je rád a jsem na ně zvyklej. Není to ale podle mně žádná povinnost je mít, když děláš dobrej mix na něčem jiném, je to fuk. Čím tišeji je posloucháš, tím objektivnější jsou, ale občas dám plnej knedlík, takže subjektivně přibudou basy. Mix by měl hrát dobře v obou případech.
V Sonu je mají tak "v uchu", že jsou schopni udělat skvělej mix klidně i jen na ně. Ale mají tam dobrý i velký poslechy. Ta fotka je z jedný z horních režií, ten kazeťák je tam asi jako tzv. "čmucháček"...
Ve finále je to stejně o tom, že co nabereš to smícháš...
Zdravím, R.
Rošky

Odpovědět