Yamaha NS10s zosik

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Kermitak
Moderátor

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od Kermitak »

jammix: class D uz se dnes pouziva dost bezne, i v dost drahych zesilovacich a monitorech, afaik uz to davno neni takova katastrofa jako pred 20 lety.

gambler: ale NS10 fakt neni referencni monitor, v tom ma pravdu ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Spis si zkus neco precist o referencni hodnote, kdyz uz.
Referencnim monitorem se rozumi co nejvice "idealni", to NS10 nejsou ani omylem. Pomuzou ti piplat se ve stredech, ale jako celek jsou dost strasny, taky je malokdo pouziva jako jediny bedny, spis jako doplnek k nejakym "normalnejsim". Jako jo, michat se da i na kelimky od jogurtu, kdyz na to prijde. Jsou lidi, co michaji na papirovy lo-fi bedny a s dobrym vysledkem, jsou lidi, co michaji jen na NS10, urcite to jde. Ale proc se zbytecne tryznit, kdyz si dnes za rozumny penize clovek muze koupit velmi dobry monitory...

gambler

Příspěvek od gambler »

Co to znamena idealny monitor?:)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Co nejverneji reprodukujici to, co do nej poustis.

gambler

Příspěvek od gambler »

No ak je to takto postavene tak v tom pripade NS10 referencny monitor naozaj nie je..Tak beriem spat a ospravedlnujem sa za toho "znaleho pana"..

jammix

Příspěvek od jammix »

ja som sa pred dobou práve snažil pochopiť prečo niekto nazval class D zosilnovače digitalne ..lebo mi to nešlo do hlavy .. no a popri tom myslim že to bolo v nejakom videu od chlapika ktorý to asi najlepšie dokazal vysvetliť vlastne potvrdil že tento system asi najviac degeneruje pôvodnu vlnu , zo všetkych dosposial znamych spôsobov zosilnenia .. principialne .
zrejme nie až na tolko aby to prekažalo v použití , pre niektoré aplikácie kde sa vyžaduje malý rozmer vysoký výkon .. do čoho by mohli spadať aj monitory ... ja som sa zatial stretol s nejakymi basgitarovymi zosilnovačmi čo sa zmestia do ruksaku :wink:
A ano ide vačšinou o drahšie pristroje , ako vždy ked nastupuje nova technika.
pravdou ale ostava že najdetailnejšie stale zosilnuju elektronky :wink: a ja viem prečo .

Ja by som pre tie NS10 zobral nejaký lepší HiFI z bzaru (ako to tu už niekto spominal ) vykon tak 90až 100W do 8ohm a za ušetrene prachy dokupil do B zapojenia na porovnanie nejaké stlpové dobre basujuce trojpasmovky .. ked sa z mixom trafiš medzi tie dve tak si vyhral .

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Suhlas s Kermitakom, NS10 su dost specificke a urcite nie neutralne, podla mna ale mozu fungovat ako lupa na urcite frekvencie.
Inak class D zosik mam doma, napajaju mi dynaudio a spoko, toho by som sa urcite nebal..

gambler

Příspěvek od gambler »

Jammix mam Tannoy monitory este to mi staci uz..Precitaj si tu v popise aky tam je amp:) Hypex nie je ziadna Cinska zlatanina aj ked ta ich stranka tak vyzera:) https://kmraudio.de/shop/product/barefo ... mm45-pair/
Sabiani-ja viem ze su specificke a prave preto ich chcem..

jammix

Příspěvek od jammix »

Nechcel som nejak znechucovať .. len z predošlých stranok si mi pripadal že chceš najsť niečo , čo zodpovedá tomu čo sa použivalo v dobach rozmachu NS 10 .. tak som ťa chcel informovať že class D je nova technologia nazyvana digitalny poweramp. Či to niekomu vadi nevadi je mi jedno ja som pomerne zasadovy človek a mne vadí ak sa pri gitarovych krabičkách s nazvom analog delay neuvadza že su v podstate digitalne simulacie analogoveho BBD delayu :D
smrť digitalnym simulaciam :)

mando

Příspěvek od mando »

hypex je urcite overena vec, class d ma akurat nevyhodu ze pri vyssich výkonoch ma vyssie skreslenie oproti class AB

Fractal

Příspěvek od Fractal »

Jen nápad. Z teoretického hlediska, Ns10ky budou znít právě nejlépe (respektive tak, jak znít "mají") s prosumer zesilovačem od Yamahy z +/- stejného roku kdy byly tyto hifiny vyrobeny. :wink:

mando

Příspěvek od mando »

origos zosik k NS10 bol Yamaha A100, ale je kopec zosikov s ktorými budu hrat dobre...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Fractal píše:
12 zář 2018 12:32
Jen nápad. Z teoretického hlediska, Ns10ky budou znít právě nejlépe (respektive tak, jak znít "mají") s prosumer zesilovačem od Yamahy z +/- stejného roku kdy byly tyto hifiny vyrobeny. :wink:
proboha co to je zase za zaklínadlo? tohle už není ani alchymie, to je demagomagie. neměl by být taky vyroben noci osmé po šestém úplňku v roce, přičemž je nutné brát v potaz konjukci merkura s jupiterem, při které se násobí šance na ještě povedenější kusy?

Fractal

Příspěvek od Fractal »

To ještě nic není! Co když měl Clearmountain nějaký second-hand kus!?

Odpovědět