Yamaha NS10s zosik

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
gambler

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od gambler »

Mando-co som tak cital nazory tak vraj bez brystona to nie su uplne tie "standard" NS10s..Ale napriklad Chris Lord pouziva Yamaha zosik a tusim zrovna ten co spominal Stan..

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 496
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jackies »

a pak si to všechno pustíš v kachlíkové cimře 3x3m
muzikant

gambler

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od gambler »

NS10 su do tej kachlikovej cimry idealnejsie ako vydunene full range monitory co si mi ty odporucal :wink: Inak netusim co mas stale za problem?Co mas kramy? :D
A este doplnim ze ked si za pol roka poviem ze kaslem na to tak tie NSka predam v pohode minimalne za 500eur (kupil som ich za 350)..

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 496
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jackies »

Krámy už mi přestaly nadobro :) jen jsem chtěl odlehčit to patlání se v nuancích
muzikant

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jammix »

gambler píše:
11 zář 2018 21:41
..Precitaj si tu v popise aky tam je amp:) Hypex nie je ziadna Cinska zlatanina aj ked ta ich stranka tak vyzera:) https://kmraudio.de/shop/product/barefo ... mm45-pair/
verim ,že ked ide o to osadiť do barefoot tri zosilnovače tak aby ostalo dosť miesta na ozvučnice , budu clas -D zosilnovače v pohode,vraj sa tou technologiou dá dorovnať krivka aby hrali presne podla reprakov linearne , ak je to pravda tak by sa dala nahraditi takto vyhybka = minus dalšia sučiatka, takže pokial ide o idealny balance to može byť pre niekoho zaujmave
maj best reomendejšn forju
https://www.mcintoshlabs.com/products/amplifiers/MC275B
prajem štastnu ruku nech kupiš s čim budeš spokojny, ja tak trochu verim, že to by mohla byť aj ta yamaha p2500 čo si uviedol na začiatku

gambler

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od gambler »

Jammix-no ja prave nemam rad linearny zvuk..Mam doma uz dlhsie Avantone mixcube a ten zvuk sa mi paci-na mixovanie..
Inak som vyskusal Kenwood stary hifi zosilnovac a Behringera A500 na NS10..Ten Behringer sa mi zvukovo paci ze by som ho aj kupil za tie peniaze..Oproti hifi zosilnovacu neporovnatelne lepsie a detailnejsie transienty ,neutralny a silny zvuk,ziadne prikraslovanie..Len ked citam na nete same negativne nazory typu,treba mat po ruke hasiaci pristroj, a pod. tak neviem..Vraj ma brutalnu distortion, no neviem mne sa ani nezda,mne sa zda ze hra pekne cisto...

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od lavender »

predam ti k tomu yamaha a500.

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od c9000 »

Já ten zesík (A500) používám už cca 6 let a kromě základních tuningů, kdy zlobily potenciometry s ním nebyl žádný problém. Mám vytočený na max. A hlasitost do něj řídím externě, podle mě hraje velmi dobře.

Uživatelský avatar
mando
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2008 09:29

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od mando »

Yamaha A500 je dobry zosik, ja mam top z tej serie A1000 a myslim ze toto je najlepsia hifi seria Yamahy (urcena prave pre repraky od NS10 az po NS1000)

ten Behringer A500 asi nebude zly za prachy, ale to ze to hra dobre iba pri max. zosileni by mi celkom vadilo kedze potak je prave vec ktora sa hodi...

gambler

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od gambler »

Lavender diky ale nechcem uz stary zosilnovac..
Docital som sa ze vlastne neexistuje rozdiel medzi zosilnovacmi co sa kvality zvuku tyka....Podstatny je vykon..Vraj nikto nedokaze rozoznat zvuk medzi dvoma zosilnovacmi s rovnakym vykonom v standardnom rezime (nejdu do clipu) ak su navyse dorovnane ekvalizerom ich rozdielne "neutralne" frekvencne nastavenia..
Rozdiel je teda akurat v kvalite vyhotovenia,poskytovanej zaruke,znacke,atd..No rozdiel v zvuku ziaden.

Mando-jj tie potaky su hrozne, Crown xls 1002 bude asi lepsi..Na Thoman.de je za 270 a je tam uz aj auto rezim spanku,lp,hp, a vazi o 5 kil menej ako behringer a vykon ma 2x220 na 8ohm..

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jammix »

ja by som sa obzeral po pasivnom chladeni , to čo ma vie rozčulit najviac je ked sa spusti ventilator pri nejakej meditavnej hudbe . ,..ehm za rok dva bude hlučnejší a hlučnejší .
až takýto PA výkon na NS netreba

gambler

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od gambler »

Tak NS10M studio je 60- 120W cize 220 zosik je v pohode na ne..Na NS10M tie uplne prve hifi co potrebovali toaletak uz by to bolo asi hodne tie maju odporucane len 30-60W..
To by som chcel pasivne,ale moc toho na vyber nie je pri lacnych zosilnovacoch..Ale vraj sa ten Crown v beznych domacich podmienkach ani nezapne tak spolieham sa na to..Mna zacina vytacat zdroj na PC,musim najst nejaky tichy..
No a inak NS10 su super,mne sa pacia aj na pocuvanie hudby nie len mixovanie:)Nechapem ze ich tolko ludia hejtuju na nete..

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jammix »

zaleží akej je konštrukcie , ked clas A mono bloky plus premostenie , tak bude teplo hriať aj pri tichšej hlasitosti .
je to PA velke trafo doma postupne zvyši teplotu a zopne sa ventilator. .
vykon pri domacich hlasitostiach určite stačí okolo 100 W 8ohm na vnimanie kvality
ja mam dva zosiky 90W , 25W plus maly power mix 75W a v podstate suhlasim že vykon je pre ucho prijemnejši v tejto suvislosti . ALE do PA koncertných zosikov by som nešiel tam su ine priority prevadzky

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od jammix »

teraz vidim ze som sa malinko pomylil v mojich wykonoch
ale plati co som povedal ze vykon zerem viac .
https://www.cnet.com/products/yamaha-rx-v663/specs/
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... -209.shtml

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Yamaha NS10s zosik

Příspěvek od lavender »

@gambler - prosim ta, vies o tom, ze nie vsetko co sa napise na webe je pravda ze ;) celkom si ma pobavil, ze zosilnovace nefarbia zvuk a nikto to nedokaze rozoznat...

Odpovědět