Aky synth na basu a sub?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
dendy
Vybavení

Re: Aky synth na basu a sub?

Příspěvek od dendy »

z ukazok neviem.. pripadami tie ze skorej leadove a rozne fx zvuky .. tam je silna ta XMOD na rozne FM modulovane zvuky.. basy neviem.. tazko povedat .. snad do konca roka by som ho mohol mat tak potom nahram nejake ukazky ak sa neponahlas :)

neviem, clovek by sa nemal dat ojebat pamatou, a mozno si to idealizujem, ale fakt si pamatam ze ta basstation mala take krasne makucke gulate basy ako som len tak casto nepocul u dacoho .. paradoxne prave koli tomu som si ju inak vtedy nekupi :mrgreen: , lebo som prave isiel skorej po stredovych agresivnych leadoch, takze volba nakoniec padla na minibrute...
Naposledy upravil(a) dendy dne 30 lis 2018 09:44, celkem upraveno 1 x.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

za mne, za 35 let hraní jsem na basy nepoznal nic lepsího nez Moog Prodigy, ty jsem pouzíval celou dobu az do letoska, kdy jsem je nahradil Moogem Grandmother, ktery ma jako prvni po 40 letech stejne expresivni a tucny sound jako vintage Moogy ze '70, ale na rozdil od nich ladí 100%, ma tedy jen 2 VCO, ale jejich zapojeni je shodne s Minimoogem D, proto to "hraje". Samozrejme jsem behem tech let mel stovky dalsich syntu, ale vsechny byly na bass+leads o neco slabsi v pouzitelnem zvuku nez Prodigy / Grandmother. Napr. Moog Rogue se hodnè blížil, ale na Prodigy nemèl..

Pokud stačí modul, tak současny Toraiz AS-1 od Pioneer/DSI je naprosto shodny zapojeni jako Prophet 6, coz je reissue legendarniho Prophetu 5, a taky to podle toho zni, parada na bass+leads+effects, ale hutnost a takovou tu zvukovou momumentálnost Moogu Prodigy nebo Grandmother to nemá, zase ale má 500 user memory a s kazdym zvukem se da ulozit i 64step sequencer, tonina se da menit pres midi, takze na seq. basove linky excelentni..

Mel jsem uplne vsechny zde jmenovane výše synty, no to proti temto dvěma jsou to do jednoho spíše jen hračky, vč Bassstationu :wink:
Ale vyzkousej sam a uvidiš, je to jen muj subjektivni pohled jak to proste slysim a user friendly interface je taky asi nejvetsi bonus, resp u Grandmother i špičkova klavesnice, co jsem u žádnýho chinaplast šmejdu ještě neviděl, jednoduše bomba.. jak vidno vyrobit lze i dnes uplně špičkové věci, ale ne v číně a za trochu jiný peníze, který ale na rozdíl od koupí chinaplast toys nejsou vyhozený, ale best investment for long times :lol:

lavender

Příspěvek od lavender »

ajeje farky :D made my day!

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky »

ja mam moog minitaur a jsem spokojen. ma to i vyborny soft editor. nejde o velkou zvukovou variabilitu , ale velice solidni zakladní synth basy za dobrou cenu..

gambler

Příspěvek od gambler »

Tak na druhu stranu ten minotaur nie je o moc drahsi jak Roland SE 02 ako tak pozeram , pripadne aj ten Sub Phatty ak by sa objavil niekde v bazare za 500-600 eur..Ten Sub Phatty co sa predava teraz v obchodoch by mohol byt tiez nie?

xdudy

Příspěvek od xdudy »

koukni na toho ulimooga
u Thomana za 299 euro hraje to fajn, za tu cenu je to až neuvěřitelný

gambler

Příspěvek od gambler »

Este porozmyslam...Lebo myslim ze google a youtube so mnou riadne vyjebava!!Vzdy si poviem ze uz si nekupim ziadny kram, ze uz mam vsetko co potrebujem na to aby som robil hudbu.. No vtedy ako zazrakom sa medzi mojimi odporucanymi videami objavi nejaky zazracny produkt ze si clovek povie "ako som vobec mohol doteraz bez takeho niecoho zit".V tomto pripade to bol analog synth.. :roll:

jammix

Příspěvek od jammix »

moog sub phatty stál tušim pred par mesiacmi ked som kupoval monologa okolo 6 hundert možno neskôr klesne zas
tento chlapik ma suprovo bavi :mrgreen:

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

v reálu live ale už i studiově na té samé šavli/stopě mají Moog Prodigy/Grandmother naprosto jiný zvuk než Phatty Little i SubPhatty, nesrovnatelně sytější, bohatší na vyšší harmonické, expresivnější. Ano, Phatty se dá srovnávat spíše s hračkami Korg Mono/Mini logue viz ukázka tu hore. Záleží co preferuješ, jestli spíše tenčí a více vzadu posazené a méně výrazné zvuky nebo maximálně v popředí výrazné zvuky na výrazové úrovni řekněme zpěvu nebo jiného sólového nástroje. Je to vše pouze o preferencích, ne každej chce solem na synťák vyniknout na stejné hladině jako solovej zpěvák nebo solovej kytarista, někdo preferuje spíše jen klávesový background v mixu pouze jako doplnek k těm solistum. Podle toho bych volil nastroj..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

dost lze pochopit z teto ukazky amatersky natocene jedne newyorske klavesove skoly - zvuky vsech genialnich nastroju klavesove historie, vc 100let stareho akustickeho Steinway pianina, je tam patrny rozdil v sytosti zvuku MiniMoogu vs LittlePhatty i srovnani vuci vsem ostatnim vintage originalum. Zvuk vintage Moogu je jednodusse asi nejsytejsi a nejepresivnejsi ze vseho, Grandmother jde timto smerem, ma 2 VCO shodne s Minimoogem a filtr shodný s Prodigy, nikoliv smerem rady Phatty...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

A tu je porovnavacka realneho vintage Moog Model D s iOS Model D appkou od Moogu .. trufam si povedat ze ten rozdiel je tak nepodstatny ze v ramci skladby, po zefektovani a zmiesane s X dalsimi stopami nema sancu ho rozoznat nikto vo vesmire ..

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Dendy: Bacha, pustil ses na tenky led. To nikdo, kdo utratil x tisic EUR za analogove masiny poslouchat nebude.:-)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Na basu zkuste Charlatan.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

i ked FM syntaky na basu tusim uz vysli z mody odkedy tie analogy zlacneli.. no ja mam na basu stale rad aj dx7, dx100, preenfm2..

klingáč

Příspěvek od klingáč »

Reakto: niééé, basa FM synťákov je stále super.

Odpovědět