Domácí rap ministudio

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
backroll

Domácí rap ministudio

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 19:41

zdravím všechhny, potřeboval bych radu ohledně výběru komponentú pro domací studio na rap ... kondenzatorový mikrofon ... nejspíš předzesilovač..a možná nějakou zvukovku jestli je zapotřebí ( to netušim ) ..mam notebook asi ne zrovna pro nějake pro nahrávání ..
s penězy bych byl spokojený tak okolo 5000 ale nepočítám tu zvukovku no ... nechci top kvalitu ale právě vím že známý nahrává na mikrofonu za dvojku ..a vím že to je kvalita která mi stačí .. jen nemám kontakt abych se poptal ..
prosím o radu nejlepe z vlastní zkušenosti ... ale za kazdou radu dík ...
doplnky jako pop filtry a pavouky na majk ted neresme ale pokud nekdo bude navrhovat něco tak klidně není problém ale není to hlavní .. díky všem

Sane

Re: Domácí rap ministudio

Příspěvek od Sane » 22 zář 2013 21:31

Ahoj, občas se taky zapletu s rapem.

Mikrofon: MXL 990 - 2088Kč
http://www.audiotek.cz/product-32583-mxl-990
Pop filtr: MXL PF 001 - 511Kč
http://www.audiotek.cz/product-33187-mxl-pf-001
Stojan: Warwick RS 20710 B - 467Kč
http://www.audiotek.cz/product-13940-warwick-rs-20710-b
Kabel: Adam Hall K3M - 174Kč
http://www.audiotek.cz/product-13701-ad ... k3m-mf0600
Zvukovka: ART USB Dual Pre - 2300Kč
http://www.audiotek.cz/product-48753-ar ... ect-series

Celkem tak 5500Kč. Moje "studio" je trochu jiné co se týče zvukovky, ale mikrofon doporučuju všemi 10, mrkni sem - uslyšíš o čem mluvím - za ty prachy asi nic lepšího neseženeš. Já jsem nadmíru spokojený. Hlavně nekupuj USB mikrofon, a pokud kondenz, tak přikup i pop filtr. Na zvukovce bych taky nešetřil, ale s omezeným rozpočtem to asi nejde. Ještě dotaz - v čem nahráváš?

U
-
o

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 21:38

8) ja by som ti doporucil zoomR8 http://www.muziker.cz/studio-podium/dig ... 98-zoom-R8
strasne s mi ta masinka paci a viac ako toto nepotrebujes , je to zvukova karta preamp , digitalny efekt ktory je mozno pouzit v real time modoch , multitrack rekorder a pokial nepotrebuješ pred papulou kondenzak na pavukovi tak ti na začiatok postačia aj integrovane mikrofony ,
mozes si na tom naeditovat bicie a jedeš. 8)

Sane

Příspěvek od Sane » 22 zář 2013 21:39

Pěkné - máš to doma?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 21:46

:lol: nee , je to blbý ode mne doporučovat neco co nemam . prominte :D
Naposledy upravil(a) jazzym dne 22 zář 2013 21:50, celkem upraveno 1 x.

Sane

Příspěvek od Sane » 22 zář 2013 21:49

Tak jsem to nemyslel. Vypadá to dobře, jen jsem myslel, že s tím máš vlastní zkušenost.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 21:59

čo sa mna tyka tak chcem R16 možno R24 , ale na normalnu muziku nie na RAP , myslel som že by sa chlapcovi mohlo ušetrit vela nervov , hlavne preto že viem že pri nahravani do PC je problem s efektami v realnom čase a synchronizaciou latencie , tá mašinka podla mna vyrieši začiatočnikovi neuveritelne množstvo problemov ,.. nakoniec je to aj stereo 96/24bit karta ,dodava sa ktomu tusim cubase LE , a samozrejme ze sa daju zapojit aj kondezatorove mikrofony , . . to najlepšie je však možnosť sa strčit pod perinu a rapovať :wink: a do dalsej linky nahrat trebars aj vlastne prdy :oops:

backroll

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 22:01

to sane : diky moc ...fakt to zni super ..i ta kombinace i ten mikrofon teda :) a tohle vse kdyz napojim na notebook tak mi to bude stihat jo ? a kde nahrávám to myslíš místnost nebo program ? ... program zatím ještě zjištěný nemám a místnost nic extra.. prostě pokoj ...mozna budu muset ještě vyresit neco k tomu no .. takovy tu parabolu co to nejak odhlucnuje ..kazdopadne fakt diky... jestli t oteda bude stihat tak kupuju :)

backroll

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 22:05

to jazzym : jaky tam je problem s tim jako ? ze tam je nejake prodleni nez to zpracuje ten zvuk ? no to si pak v kompu uz posunu podle sebe ne ..to zas takovy problem nebude ne ? jsem fakt celkem mimo v tomhle...jsem jen raper :D

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 22:33

backroll píše:to jazzym : jaky tam je problem s tim jako ? ze tam je nejake prodleni nez to zpracuje ten zvuk ? no to si pak v kompu uz posunu podle sebe ne ..to zas takovy problem nebude ne ? jsem fakt celkem mimo v tomhle...jsem jen raper :D
nie nemusi byť problem , s vykonnym pocitacom sa budu dat pouzit aj realtime reverby ,.
Je to len na tom či chceš zapajať a študovat pracu s programom vPC alebo si budes pohodlne nahravat v all in one studio) hračičke.

backroll

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 22:43

jako integrovane mikrofony??? to asi nebude kvalita ne :D ? .. a na co je ten rekorder ? to je čistě na nahrávání místo programu ? a ma ty vyhodu ze efekty nebudou mit spozdeni jo ...ale jake efekty? :D ....... nebo si myslel jako jen jako takovou hračku na nahrávání ? ? :D

backroll

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 22:47

tak to je už na mě moc složité a zbytečné ....jako trošku zpracovat hudbu umím ... jen si vychytam nejaky program a to se naučím postupně .. pro mě je pohodlnější to upravovat v notebooku asi ... ale dík :)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 23:14

http://www.zoom.co.jp/products/r8/ :wink: nenutim ti to len mi to prijde lepšia volba , tie integrovane mikrofony budu normalne použitelne ,neskor si možeš kupit studiovy ked sa ti bude darit . Je to recorder ktory je urceny na postupne nahravanie nastrojov aj vokalov a preto obsahuje aj rozne simulacie aparatov , samozrejme realtime reverbov .. čitam že to ma USB 2.0 čo by mohlo poskytnut aj pri pripoojeni s počitačom menšiu latenciu ako ma ten ART..hore.

ja by som to určite bral , neprideš o možnosť nahravať s počitačom .. dostaneš s tym ale viac ako len 96KHz/24bit kartu .. samozrejme ti ho nechcem nutit , lebo fakt ho nemam vyskušany ,. planoval som ho kupit ale chcem ten vacsi model .
neviem ci ta bavi si padmi nahrat bicie ale s tymto tu moznost mas , aspon take informativne asi tie sample nebudu nič moc.
chapem ze to nemusi oslovit kazdeho ,.. vlastne nechapem. :lol:

backroll

Příspěvek od backroll » 22 zář 2013 23:19

ale tak to je spíš taková pomucka na nahrávání samplu ne ? a porad nechapu jake efekty myslíš ... :D jako změnit hlas ? nebo mluvíš o čem :D sorry :D

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 zář 2013 23:38

Snažim sa najst nejaky list efektov ale zatial marne .. vraj ich tam je 146 types
ako efekty myslim reverb delay rozne typy samozrejme , dalej určite kompresor ,..neočakavam že tam bude všetko to čo sa da najst vo vocalnom procesore
je to kompletne nahravacie studio nie pomocka na nahravanie samplov, vysledok si mozes rovno napalit na CD. klikni si aspon ten jeden link a prectaj si trosku
Naposledy upravil(a) jazzym dne 22 zář 2013 23:43, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět