Domácí studio (info spěchá)

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
pavlii
Moderátor

Re: Domácí studio (info spěchá)

Příspěvek od pavlii » 02 pro 2014 18:28

:-) klucí, tohle zavání celkem legrací - pojďme mu udělat nějakou kanadu ;-)

Já bych zcela bez legrace doporučil nastudovat si maximum informací o tom, co to je vůbec studio, jak se v něm pracuje, k čemu všemu slouží ty věci, co obvykle ve studiu jsou a jakými způsoby se "nahrává hip-hop/rap" (přesněji co všechno tohle všeobjímající magické slovo "nahrávat" vlastně znamená). Ne, že bychom ti záviděli tu možnost nakoupit hromadu cajků se slevou, ale raději bychom tu viděli, že opravdu víš co koupit, k čemu a proč. Jinak to budou opravdu jen hračky, jak jsi je nazval ve svém původním dotazu. A od toho tě chceme ochránit.

P.

delay

Příspěvek od delay » 02 pro 2014 18:29

Hele, samplovací frekvence je skoro to poslední, co by tě mělo zajímat u parametrů konverze signálu, samozřejmě, že údaj to není zanedbatelný, ale asi 90% lidí ti tady napíše, že od náběrů, přes mix i mastering jednou na 44.1 kHz, na stranu druhou, při výkonech dnešních PC a DPS karet je myslím práce např. s dvojnásobnou samplovačkou zcela reálná, tu ti asle zvládne 99% zvukovek na trhu...

* takže zásadní rozdíly v těch kartách jsou v konverzi signálu A/D a D/A, v jejich barvě a dynamickém rozsahu. Pokud ti jde o maximální kvalitu v rámci dvou kanálů, a více nepotřebuješ, ušetři si místo a kup něco praktického na stůl - Focusritre Forte, RME Babyface nebo malou UA (ta jde však jen na MAC). Získáš tím v dané cenové relaci nejlepší převodníky i podporu ovladačů... Forte je designová záležitost, příjemná moderní karta, RME je sázka na jistou, nejlepší zázemí, časté aktualizace, možnost rožíření o 8 in a 8 out, kdyby něco...
* v preampech jsou velký rozdíly, je to zase o barvě, o tom co ti vyhovuje a co chceš... ISA One je velmi neutrální, transparentní až nenápadnej předzesilovač, myslím že k barevnému mikrofonu jako je TLM102 je to fajn volba, tento model UA prempu neznám, takže ti nedokážu poradit. Mylsím, že jako začátečník nemáš vůbec tušení, po čem jít, časem se musíš sám naučit a zjistit, co vlastně potřebuješ a kterej dílek puzzle je potřeba vyměnit, nikdo jinej to za tebe neudělá, protože si na první dobrou kupuješ poměrně solidní vybavení, se kterým by většina profesionálů dokázala udělat konkurenceschopnou nahrávku.
Naposledy upravil(a) delay dne 02 pro 2014 18:35, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 02 pro 2014 18:31

pavlii píše:Ne, že bychom ti záviděli tu možnost nakoupit hromadu cajků se slevou, ale raději bychom tu viděli, že opravdu víš co koupit, k čemu a proč.
P.
Bohužel souhlas :palec+:, přesto jsem dnes vytrval a snažil se po delší době zas poradit :mrgreen:

developdevice

Příspěvek od developdevice » 05 pro 2014 22:27

Zase, tyjo... Všichni nadavaji na KRK Rokit.. :) zkuste občas procist nejaka zahranicni fóra nebo recenze.. Nebo lepe si je poslechnout a nepapouskovat to co rikaji ostatni... :) slyšel jsem vedle sebe G3 a VXT a nepřijde mi, ze by to byl zase nejak propastnej rozdíl.. Obe rady hraji slusne a jsou v pohodě pouzitelne. Sám Rokity G3 mam a nemuzu si stezovat. Moji zakaznici si take nestezuji.. :)

Sorry za cestinu, datluju na tabletu... ;)
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

maux

Příspěvek od maux » 05 pro 2014 23:39

Ta čeština mi nevadí.

rastis

Příspěvek od rastis » 06 pro 2014 00:57

developdevice píše:... slyšel jsem vedle sebe G3 a VXT a nepřijde mi, ze by to byl zase nejak propastnej rozdíl.. ...
mozno by trebalo na nich skusit chvilu nieco robit... mal som starsie Rockity a rozdiel oproti VXT bol uplne zasadny. G3 su vraj lepsie, ale sam neviem ... ...

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 pro 2014 01:31

Jasný..... Teď to ale není o G2, ale o G3 :) ty bedny znám, mám je doma už nějakou dobu.. VXT má kolega, takže vím jak ty bedny hrají.. A tak dále.. Viz. výše :)
Develop Device

maux

Příspěvek od maux » 06 pro 2014 10:20

Ty jsi bubeník s třicetiletou praxí?

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 pro 2014 12:22

Co s tím má společného bubenická praxe? :-) To, že jsem hrál 10 let na bicí ze mě asi lepšího producenta neudělá :) nevím jak si přišel na těch 30 let :)) Studiové práci a studiu tohoto oboru se věnuji intenzivně nějakých 6 let, ale nemyslím si, že je rozhodující jak to člověk dělá dlouho, ale co ví a umí.. :) Myslím si, že i za rok se dá leccos naučit.
Develop Device

maux

Příspěvek od maux » 06 pro 2014 14:14

Promiň, to byla narážka na tvůj sluch. Nic osobního, jenom jsem si rejpnul. :D

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 pro 2014 14:22

Jo, takhle.. :) V pohodě.. beru to. Víš co.. nejde o mě.. mě jde hlavně o mé zákazníky, kteří jsou s mojí prací spokojeni a vrací se :) To je pro mě důležité, proto to dělám... :) Jestli jsem hluchý nebo ne, to je zase druhá věc :) Jen jsem řekl svůj názor.
Develop Device

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2014 16:37

developdevice : tu nikto na G3 nenadava .. len hovorime ze by sme ich vymenili za VXT ..

je fatk ze som vedla seba VXT a G3 nepocul .. porovnavali sme VXT a G2 a to bol zasadny priepastny rozdiel .. G3 sme porovnavali s JBL 305 .. A tu som bol na pochybach ktore by som si vybral .. asi skorej G3 .. Ale ten priestor , co maju VXT sa mi zdalo ze G3 nema ..

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 pro 2014 19:07

Pytkin: souhlasím s Tebou. Já zase neměl možnost slyšet G2, takže nemohu posoudit. Co se týká prostoru VXT vs. G3, je tam určitý rozdíl, samozřejmě.. VXT stojí jednou tolik peněz, což všichni víme a nepopírám, že kvalita je vyšší. Ale v ohledu cena/užitnost mi projev přijde hodně podobný.. Měl jsem podobné dilema, při koupi - porovnával jsem 5G3, JBL 305 a ERIS E5. Presonus taky není špatný (hodně podobný projev jako KRKy, takřka stejný), JBL mi přišli malinko nevýrazný, takže vyhrály G3, které jsem nakonec koupil a nelituji toho. Ty ERISy by mohli být pro někoho dobrou alternativou.
Develop Device

Odpovědět