Klávesy na živé hraní (+ sequencer, sampler)

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Yogi

Klávesy na živé hraní (+ sequencer, sampler)

Příspěvek od Yogi » 17 čer 2006 15:35

Ahojte,

prodal jsem právě Yamaha QS300 - vyhovoval mi sice sekvencer a disketová mechanika, ale naprosto mi nevyhovoval zvuk bicích, zastaralý zvuky obecně (teď nemyslím analogy nebo moderní zvuky, spíš obecně i sada GM je tam na dnešní dobu prostě tancovačková nebo plesová, ale ne koncertní a studiová a rozhodně mě na to ve srovnání s LoungeLizard3 a Steinberg Grand v kombinaci s M-Audio Keystation Pro 88 nebavilo ani cvičit a hrát).

Rozmýšlím nad řešením aktuální situace. Potřebuju primárně něco co bude mít ne zrovna přímo kladívkovou mechaniku, ale hodně kvalitní na hru, dobře vyřešenou dynamiku a hodně dobrý nástroje a zvuky co se týče jazzu - tj. minimálně dost dobrej klavír, elektrický piána (Fender Rhodes MKI i II, Clavinet, ...) a nějaký jazzový orgány. To je priorita, na druhou stranu, kdyby to za ty prachy co do toho chci dát mělo sekvencer a možnost ukládat data na externí média nezlobil bych se. Vrchol komfortu by byl asi i sampler použitelnej na zvuky do toho sekvenceru - pak by bylo pro mě živý hraní mojí muziky pořešený dostatečně. Nicméně vím, že to je asi moc kritérií najednou. Zatím co jsem koumal, tak na klavír a elektrický piána je favoritem Kurzweil (který je kvalitou rhodes pián proslavený) a konrétně pak Kurzweil KME 61. Co se týče toho sekvenceru, prostoru na ukládání a možnosti samplování je asi nejrozumnější co jsem nalezl Korg TR 61, kterej má po doukoupení rozšiřující desky slušnej sampler a data ukládá na flash kartu. Na druhou stranu však nemá asi tak moc kvalitní klavír a hlavně ty rhodes piána.

Nějaký rady, zkušenosti, poznatky ? Díky

aladar

Příspěvek od aladar » 18 čer 2006 10:31

Míval jsem Kurzweil SP76, na živý hraní jsem myslím nepostrádal nic důležitýho, klavír fajnovej, nějaký el piana taky příjemný, smyčce, organy , celkem asi 30 zvuků. Na tom jsem měl viset modul Korg 01r/w. Ten myslím zvukově dodnes nikoho neurazí, s qs300 by to asi srovnávat nešlo. Ještě k SP76, ty klapky jsou na tom opravdu moc dobrý, hraje se na to jedna báseň. To není rada, jen poznatek, pokud se k SP76 dostaneš, sáhni si na to, určitě to stojí za to. Je to totiž přesně to co popisuješ, ne zrovna hammer ale ne syntíková klaviatura. Tak něco mezi ale spíš převládá pocit toho piána.

aladar

Příspěvek od aladar » 18 čer 2006 10:31

Míval jsem Kurzweil SP76, na živý hraní jsem myslím nepostrádal nic důležitýho, klavír fajnovej, nějaký el piana taky příjemný, smyčce, organy , celkem asi 30 zvuků. Na tom jsem měl viset modul Korg 01r/w. Ten myslím zvukově dodnes nikoho neurazí, s qs300 by to asi srovnávat nešlo. Ještě k SP76, ty klapky jsou na tom opravdu moc dobrý, hraje se na to jedna báseň. To není rada, jen poznatek, pokud se k SP76 dostaneš, sáhni si na to, určitě to stojí za to. Je to totiž přesně to co popisuješ, ne zrovna hammer ale ne syntíková klaviatura. Tak něco mezi ale spíš převládá pocit toho piána.

Johnny

Příspěvek od Johnny » 18 čer 2006 10:32

Ahoj,

možná je to pro Tebe odpověď úplně mimo mísu, ale - podle toho co popisuješ, by asi bylo nejlepší zkombinovat notebook+ext.zvukárnu+dobrý masterkeyboard a samozřejmě dobrý soft. Nenapsal jsi, co do toho chceš vrazit za peníze, ale když pominu cenu orig.softu (pls no comments) potom by ses mohl vejít do 40-45 tis.

Jinak KME61 má na Kurzweil velmi zajímavou cenu, ale já osobně bych měl dost velké obavy z kvality klaviatury a taky z 32 hlasé polyfonie...
Sám jsem měl pod rukama Kurzweil PC1X, který má (což je věc indiv.vkusu :-) ) výbornou kladívkovou klaviaturu, plný klavírní rozsah a všechny zvuky, které zmiňuješ, na prvotřídní úrovni... Je to ale u nás nové tak za 44, při koupi v Německu tak za 37 (cca) - a neřeší Ti to sekvenceroidní potřeby... ale zas ta klaviatura a zvuky ... :-)

Honza

Johnny

Příspěvek od Johnny » 18 čer 2006 10:34

Ahoj,

možná je to pro Tebe odpověď úplně mimo mísu, ale - podle toho co popisuješ, by asi bylo nejlepší zkombinovat notebook+ext.zvukárnu+dobrý masterkeyboard a samozřejmě dobrý soft. Nenapsal jsi, co do toho chceš vrazit za peníze, ale když pominu cenu orig.softu (pls no comments) potom by ses mohl vejít do 40-45 tis.

Jinak KME61 má na Kurzweil velmi zajímavou cenu, ale já osobně bych měl dost velké obavy z kvality klaviatury a taky z 32 hlasé polyfonie...
Sám jsem měl pod rukama Kurzweil PC1X, který má (což je věc indiv.vkusu :-) ) výbornou kladívkovou klaviaturu, plný klavírní rozsah a všechny zvuky, které zmiňuješ, na prvotřídní úrovni... Je to ale u nás nové tak za 44, při koupi v Německu tak za 37 (cca) - a neřeší Ti to sekvenceroidní potřeby... ale zas ta klaviatura a zvuky ... :-)

Honza

Yogi

TO Johny :

Příspěvek od Yogi » 18 čer 2006 12:28

Okey, díky za tip - 44 je fakt dost, ale třeba ten Korg vč. desky se samplerem stojí taky tak. Co se týče notebooku, nemám k tomu na pódiu důvěru a rád bych se jakýmukoliv kompu (by? jen notebooku) vyhnul.

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 19 čer 2006 09:49

Co popřemýšlet o Yamaze EX5? Ta má špičkovou varhanovitou klávesnici, je to sampler/rompler + fyzikální modely akustickejch nástrojů, analogovejch synthů, el. pián, kytarovejch snímačů atd. atd. Má taky sekvencer a diske?árnu. Jedinou slabinou jsou rozměry (má jedno modulační kolečko navíc) a hmotnost 20 kg. Jinak na živý hraní nemá chybu a dala by se pořídit okolo 25 - 30 kKč.

Yogi

Yamaha EX5

Příspěvek od Yogi » 19 čer 2006 10:34

Díky za tip, taky to nevypadá zle, ale musel bych si to někde vyzkoušet - klaviatuře bych věřil, s yamahackym sekvencerem mam zkušenosti, trochu mi vadí těch 20kg tahat po koncertech. Hlavně bych musel slyšet zvuk.

aladar

Příspěvek od aladar » 19 čer 2006 12:49

FFoxX: nevím nevím, měl jsem ex7 a jestli je klaviatura na ex5 stejná tak pánbůh pomáhej. Sekvencer dobrý a zvuk.. každýmu se líbí něco ale byl bych hodně opatrnej, za ty prachy už je k mání Triton a to bych asi o ex5/7 vůbec neuvažoval. Nerad bych vynášel nějaký neobjektivní soudy, přesto jako bývalý majitel ex7 tvrdím - nikdy víc. Hezký den všem

vasek

Příspěvek od vasek » 19 čer 2006 13:09

Znáte Kurzweil ME 1? Stojí za tu cenu? (přes 11 tisíc)?
Zdá se mi dobrý mít ve zkušebně modul a tahat domů ke komplu kdyžtak jen masterkeyboard.

nunu

Příspěvek od nunu » 28 čer 2006 21:34

KME61 je koncipovana spis jako hracka nez seriozni nastroj.je hodne sladka,ja to nesnasim a oproti svym drahsim kolegum z firemni staje citelne zaostava.Mel jsem chvili vedle sebe KME61 a K2500 v holem zakladu.Klaviatura priserna,to je hodne velky humus.Zvukove to jde,ale dospely syntak to nenahradi.Navic se zvukem nejde temer nic delat.Snad jenom zmenit efekt.Nesel bych do ni.Radsi K2500 v racku a zakladu.

A nejradsi s boardama a kdfx,to uz je silny mazec.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 čer 2006 16:30

Kurzweil K2000 nebo K2500.

K200 klavesnice je sice syntakova, ale da se na ni celkem dobre a rychle hrat. Mozna kombinace bude SY77 a K2000R expander (včetně sampleru). Dohromady tak 20-25.000,- (podle toho čím bude K2000R rozšířenej - doporučuji ti Contemporary board).

Jinak samozrejme doporucuju K2500 s boardama (6 oktáv velmi slušná klávesnice, zvukově dodnes žádné EX, Motif a podobné nástroje nepřekonaly). Max cenu ale neuvádíš ....

KME je k ničemu. Nebrat.

Možností je i celkem slušnej a zvukama nabouchanej Triton.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Merlin

Příspěvek od Merlin » 29 čer 2006 19:57

Kurzweily neznam, takze nedokazu posoudit. Ale z toho co znam, bych jednoznacne doporucil Korg Triton, se kterym neudelas chybu. Lze uvazovat i o odlehcene Le verzi, ktera je sice primarne bez sampling boardu, ale ty interni samply jsou natolik univerzalni a kvalitni, ze se bez vlastnich samplu v pohode obejdes. Jedina nevyhoda Triitona Le je dost lehka plastova klaviatura, na kterou lidi vesmes sice nadavaji, ktera je ale na druhou stranu prijemne rychla (stejnou ma BTW i Korg Karma). Zrovna ted inzeruji v MusicStore Köln jednoho "retoure" Tritona Le za 666 EUR...
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

nunu

Příspěvek od nunu » 30 čer 2006 00:29

no flame pls...Vsem durazne doporucuju si na vlastni usi zkusit jak tritona,tak fantoma a tak k2500.K te K2500 jen tolik,ze sjet setupy je o nicem.Jsou nahouby,poplatne dobe.V programech je hodne dobrych zvuku ktere jsou ale jen nejake polotovary a je treba z nich uvarit kasicku dle chuti...S cim nemam absolutne potrebu hybat jsou piana,smycce,organy,dechy.plochy je treba si vytvorit,jde to ja je ale k maximalni spokojenosti kombinuju se samplama,muj oblibenec je rolandacky JD 800 se kterym se nadherne doplnujou,nemlati se atd.Kurzweil neni v zadnem pripade nastroj pro presetaky,je treba do nej vniknout a naucit se v nem alespon neco malinko programovat.A dalsi vec,muzu to relevantne zhodnotit,protoze jsem si tim prosel.nejdriv jsem mel holy zaklad - z dnesniho pohledu to je slabe.Po nejake dobe jsem doplnil o boardy piano,orchestral a contemporary.Lepsi.Ale ten nejvetsi mazec prisel az s dokoupenim a nainstalovanim KDFX,cili 8 busovym efektovym procesorem.Jsem spokojeny,mam to uz nejaky ten mesic a tudiz mi uz neco i zevsednelo.Z toho se da lehce vylecit,kamarad ma masinku bez boardu a bez efektaku.Staci k nemu zajet a zkusit si klepnout.V tu chvili na tu moji tezkou potvoru nedam dopustit.Kdyz vite co se da z toho dostat,nemuzete se smirit s oklestenou verzi.

Jsou ale i veco ktere mne mrzi,ale s kteryma nic neudelam.Je to zejmena pomale SCSI,pri jakekoliv operaci s diskem nebo disketou masina nehraje,nelze tudiz hrat a zaroven natahovat dalsi veci.Vaha...To je parametr naprosto ubijejici,s mojim futralem to bude mit hodne pres 40kg.Polyfonie 48 hlasu.Toto je ale uz hodne kriticky,ale opravdu hodne kriticky pohled,ale stalo se mi uz,ze mi polyfonie chybela.

A proc ho mam rad ???Jednoznacne pro zvukovy projev a moznosti co mi dovoli udelat.Nejsem zadny excelentni programator,ale zatim jsem nenasel jedinou vec,se kterou by si masina neporadila.Je to opravdu dobry nastroj pro bigbit.

Delam kurzweilu zadarmo reklamu,je mne jedno na co kdo hraje,co si koupi.Jen chci rict to,ze i pres sve stari je to stale velmi pouzitelny nastroj.

nunu

Příspěvek od nunu » 30 čer 2006 00:40

Dodatek na piana a organy ti samply budou k nicemu,zdaleka nedosahuji kvality tech z VAST syntezy.Jakykoliv klavir ze samplu mne osobne v porovnani s tim co je od vyrobce zni jako mrzak,sorry,nemuzu si pomoct.Tak samo organove zvuky v KB3 modu.

Klavir z K2500 bez piano boardu a bez KDFX je hnusny taky...

Odpovědět