Koupě studiových monitorů

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
delay

Re: Koupě studiových monitorů

Příspěvek od delay » 28 úno 2014 07:12

jazzym píše:niektori lapaju duchov akustiky na špatnom mieste , treba upchat bassreflex :lol:
Tohle funguje někdy, většinou mám ale dojem, že bedna nedýchá a dusí se, ale je to možná o zvyku.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 úno 2014 08:03

upchanie je samozrejme somarina , pokial je bedna dobre urobena, čokolvek tam strčiš bude horšie. Upchaval som kedysi lacne bedne , chvilu ma to bavilo potom zasa vadilo . Pred nejakym časom som si urobil 8" subik , vlastnu bednu na doplnok k malym bedničkam. urobil som uzavretu ozvučnicu hermeticky .. fakt som si dal zaležať aby tam nebola ani mikrošpára , tlmenie, rozmery kusok nad minimalnymi odporučanymi. ..a to boli take konkrertne basy ... .. fakt si neviem predstaviť že nejaka basreeflexova bedna može hrať lepšie jak ten moj vyrobok . To som tym nejak chcel naznačiť basreflex sucks .. :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 úno 2014 08:53

delay: samozrejme je to komplexnejsi vec, ale obecne tvrzeni - "mam maly prostor na 8" " se mi proste prici. hlavne proto, ze i ja jsem si tohle tvrzeni pred koupenim 8" bral hodne k srdci a obaval se vysledku - naprosto zbytecne.
proste neni bedna jako bedna.

delay

Příspěvek od delay » 28 úno 2014 09:07

Jasný, každej máme jiný zkušenosti, já měl dvoje 8", jedny levný Rokity 1st gen a pak Reveal 8D ve střední místnosti, který konkrétně hrály spíš už jako MIDFIELD a po tři roky jsem se s nima trápil - většinou jsem přestřelil basy v mixu, pak přišlo další stěhovaní do menší místnosti a tak jsem raději pořídil i jinej menší a kvalitnější poslech.

Odpovědět