Koupě studiových monitorů

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Mitch

Koupě studiových monitorů

Příspěvek od Mitch » 21 úno 2014 15:14

Ahoj,

poslední dva týdny jsem strávil hledáním článků, recenzí a příspěvků k jednotliv. monitorům a vyšla mi tato čtyřka:

- JBL LSR 305 - (pár 8491,15 Kč) thomann
- KRK ROKIT6 G3 - (pár 9586,78 Kč) thomann
- YAMAHA HS7 - (pár 10.180 Kč) české obchody
- FOSTEX PM05.d - (pár 9 285,48 Kč) thomann

Cílem mého dotazu není ani tak to, abyste mi doporučili které koupit spíš bych chtěl slyšet názory těch, kteří například tyto monitory mají, čí je slyšeli. Vím že je to velmi subjektivní a nejlepší by bylo si je všechny pěkně poslechnout a pak se v klidu rozhodnout, ovšem tuto možnost nemám, jelikož v žádném obchodě nemají všechny monitory k dispozici a za cestovaní po republice zase nechci vynaložit zbytečně moc peněz, protože to mám bohužel téměř všude daleko. Tvořím převážně elektronickou hudbu, ovšem ne výhradně pochopitelně. Jsem si také vědom, že na tento žánr by se hodily bedny s lepším projevem basů, ovšem pracuji v místnosti která má asi 20 m2 a není nijak zvlášť akusticky ošetřena, takže se budu muset spokojit s těmito.

JBL
Ze všech recenzí vycházejí nejlépe JBL, opravdu... skoro se mi tomu až nechce věřit, ale snad nikde jsem nečetl žádné výhrady k těmto monitorům, jen samou chválu... tedy až kro příspěvku tady od Pytkina, což mi zavrtalo hlavou?

KRK
Tak do krků jsem jít obecně nechtěl, jelikož jsem přečetl hodně příspěvků o hifi zvuku atd... ovšem spoustu lidí si je také chválí a to zejména tuto 3. generaci, která má prý opravdu lepší sound...NO nevím?

YAMAHA
Tak na yamahy jsem narazil teprve nedávno a musím říct, že ačkoliv jsem byl celou dobu rozhodnutý pro JBL, teď se přikláním k YAMAZE. Není o nich k přečtení tedy zdaleka tolik uživatelských recenzí jako o JBL, ale z toho mála je také vždy chválí. Zrovna tak u recenzí z různých magazínů atd...Prý z nich leze opravdu dobrý zvuk, který o mixu řekne většinou pravdu a že znějí podobně jako legendární NS10 ovšem s větším basem (beru s rezervou) . Tyto tedy budu mít možnost v příštím týdnu slyšet, tak uvidíme.

FOSTEX
Tak tady doopravdy nevím... moc jsem o nich nečetl, ale uživatelské recenze jsou taky docela dobré, navíc jsou v podobné cenové kategorii, tak jsem je sem taky zařadil, možná s nimi má někdo z Vás zkušenost a podělí se o ně...

Uvažoval jsem ještě o Presonusech ERIS, ovšem nevím...nějak se mi nezdají

Prosím tedy o jakýkoliv poznatek či doporučení, budu rád za cokoliv, co mi třeba ulehčí rozhodování...
Nečekal jsem, že vybrat monitory v této cenové kategorii bude taková fuška!

Pytkin
Moderátor

Re: Koupě studiových monitorů

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2014 15:25

ERIS tu uzivatelia velmi chvalia .. mne sa ich este nepodarilo zachytit u huberta .. vzdy su vypredane .. Ja som nehovoril ze KRK G3 (inak neviem ci som nepocuval 5G3, rozhodne mali mensi basak ako JBL 305) hraju lepsie .. pisal som ze ten zvuk je iny .. Ale som pisal ze z tychto dvoch by som si vybral KRK lebo sa mi zda menej problemovy (bassreflex dopredu) a JBL priestor sa mi zda divny ..

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 21 úno 2014 15:37

Přidej dva litry, kup tyhle a jsi o třídu výš.
http://www.midi.cz/inzerat/134417/adam- ... y-lak-2ks/

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 úno 2014 16:33

nez eris e8?

Mitch

Příspěvek od Mitch » 21 úno 2014 17:40

Zajímalo by mě hlavně, jestli má někdo zkušenosti s těmi HS7?

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 21 úno 2014 19:06

biscuit píše:nez eris e8?
Ja myslel o tridu vys nez ty ctyri uvedeny v dotazu

jakubt

Příspěvek od jakubt » 22 úno 2014 01:14

Fostex mám předchozí generaci PM0.5n, jsem s nima spokojený, míchá se mi na nich dobře, ovšem nesrovnával jsem je s jinýma.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 úno 2014 09:24

Z tech co pises jsem slysel vedle sebe krk rockit a JBL a i KRK vxt8 a ty JBL oproti rockitu jsou nebe a dudy.. oproti VXT to nebyl takovy mega rozdil, takze za tu cenu bych bral JBL a jak pisou kluci otestoval bych jeste ERIS, ktere udajne taky hrajou podobne jako VXT8. Nejlepsi je vse to poslechnout na skladbach, ktere znas.

Mitch

Příspěvek od Mitch » 22 úno 2014 16:43

A to jsi poslouchal teda asi ty JBL 308,ne 305ky?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 úno 2014 16:45

Aha prekoukl jsem se v cisle.. poslouchal jsem JBP 308 - 8" vs. VXT8.

Mitch

Příspěvek od Mitch » 27 úno 2014 23:30

Nakonec jsem se rozhodl pro YAMAHY HS7, bude to pro můj prostor ideální. Ačkoliv dělám spíše elektroniku, tak vím, že nepodají tak hluboké basy, což bude možná mínus, ovšem plánuji, že nízké frekvence si budu hlídat například na sluchátkách. Monitory s 8 wooferem by byly pro můj pokoj až moc. Nicméně se chci zeptat, kolik audio systémů je reálně schopno tyto frekvence zahrát? Například v klubech atd...?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 úno 2014 23:33

tohle je proste blabol. 8" je moc tak jedine pro ajnclik 1x1,5m.

Mitch

Příspěvek od Mitch » 27 úno 2014 23:39

Dobře, tak napsal jsem to špatně. Nemohu pokoj akusticky překopat tak, aby mi ty nízké frekvence dělaly více užitku než problémů. Což je asi nezbytné, předpokládám?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 úno 2014 23:47

niektori lapaju duchov akustiky na špatnom mieste , treba upchat bassreflex :lol:

delay

Příspěvek od delay » 28 úno 2014 07:10

biscuit píše:tohle je proste blabol. 8" je moc tak jedine pro ajnclik 1x1,5m.
Podle mě není, daleko hůř se míchá na 8", kde třeba nemůžeš jít dost dozadu při poslechu - některý ty 8" jsou fakt zralý pro poslech tak od 1 m, abys správně četl podíl basů, a to je dost. Většinou máš kebuli mírně před sweet spotem a tam je basů míň a druhak fakt hrozí o něco větší rezonance v pokoji, ikdyž bouli na 100 Hz ti udělá stejnou i 5", ale nějaký sub harmonický směrem dolů to můžou přikrmit, takže nakonec v těch spodkách, kvůli kterým kupuješ 8" budeš mít akorát čurbes, hlavně u těchle low-cost 8", který dole většinou nehrajou dobře nikde. Záleží tedy hlavně na umístění a vzdálenosti poslechu i oštření místosti, jinak proti 8" nic nemám, ale myslím, že je správné nad tím zauvažovat.
Naposledy upravil(a) delay dne 28 úno 2014 07:15, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět