Nákup - komplet studio (kompromis)

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Aidou

Nákup - komplet studio (kompromis)

Příspěvek od Aidou » 11 bře 2015 17:58

Dobrý den přeji, asi si tady uříznu kus ostudy ale zkusím se zeptat.
Již dlouho se snažím najít nějaký "hardware" a celkově všechny komponenty které by mi vytvořili "studio".
Jedu cca 5 let na Mixcraftu se základními pluginy. Je čas na změnu a pootevřít spíše variabilitu.
K věci - co vlastně potřebuji

1)PC, mám notebook
2)Externí zvukovka (nemám)
3)Syntezátor (nemám)
4)Midi kontroler nejlépe s kladívkovou mechanikou (nemám)
5)Program na výrobu a mix samplů, přecházím na FL studio (mám)

Před nedávnem mi zde radil jeden uživatel, dal mi perfektní informace o tom jak to tak nějak funguje. Ale pár zásadních věcí potřebuji ještě dořešit než něco koupím, stojí to všechno ukrutné peníze tak bych nerad koupil hromadu techniky která mi pak bude k něčemu.
Ano, sleduji toto forum, snažím si pomoci sám ale přijde mi že čím víc čtu o tomto, tím větší guláš v tom mám (moc technických výrazů a pojmů)

Tedy: V první řadě co tvořím za hudbu - Dance, trance, vyjímečně hopec. Z toho všeho co jsem pochopil jsem si dovolil navrhnout si zhruba co bych na
toto potřeboval. Vypadá to asi takto:

Z.K - http://www.muzikant.cz/alesis-io-2-expr ... 09397.html
Kontroler midi - http://www.muzikant.cz/m-audio-oxygen-88-d45871.html K tomuto kontroleru -Líbí se mi, 8 oktáv, kladívková mechanika protože rád hraji na klavír a dobře se mi na tom budou tvořit složitější klavírní skladby, má to i krouťáky což je více praktické než vše točit myší.
Původně jsem chtěl - http://www.muzikant.cz/akai-mpk261-d11620.html Ale... Nelze údajně připojit sustain pedál, což je velký problém, není kladivo mechanika. Jinak zbytek mi přijde fajn.

Rádoby závěrem bych rád požádal o doporučení syntezátoru. Nikdy jsem s tím nepracoval, ale co koukám na nabídky (co trh nabízí) a následná videa na youtube tak mi přijde že všechny syntezátory dělají "stejný zvuk" Nerad bych se někoho dotkl ale přijde mi to jako zvuky z písní Michala Davida a začátky syntetické hudby úzce spojené se začátky 80 let :) jako příklad bych podal tuto skladbu Když odmyslím ty vokály, v začátku, zbyde mi krásná krémová syntéza(takovéto syntézy používám rád ale nevím na čem je vyrobit. Ale nikde jsem neviděl že by tento zvuk (nástroj) bylo možné na nějakém syntezátoru vytvořit. Přijde mi že na syntezátoru mohu tvořit zvuky něco jako "kuňk, kvák, bzzz atd" Zbytek skladby má typické rysy syntezátorové tvorby.

No, když to vezmu - navrhl jsem si zvukovku, společně s kontrolerem ktrý jsem si také navrhl, bude toto prosím společně fungovat? Pokud možno v reálném čase kdybych chtěl kontroler používat jako klavír (v menšině případů) + nějaký syntezátor. Pak zbývá to poslední - jak to celé mezi sebou propojit. A to tak, že když budu hrát na kontroler, aby hrál zvuk(nástroj) který vytvořím na krouťácích syntezátoru.

A snad už opravdovým závěrem, funguje to tak, že si v FL studio (například) udělám melodii, tu pošlu midi kabelem do syntezátoru, tam vykroutím zvuk, uložím ho do wavu a tradá do sekvenceru? Rovněž by prý mělo fungovat to, když budu chtít vytvořit klavírní skladbu, tak to co zahraji na kontroleru se mi rovnou zobrazí jako noty třeba právě v FL studiu?

Souhrn - zvukovka, synťák, kontroler, PC, jde mi o propojení těchto věcí, případná návrh co by pro tvorbu hudby například té skladby od Novaspace bylo ideální jestli jsem se netrefil vlastní sestavou.

každopádně se omlouvám že otravuji s tímto právě zde a že z tazatelského hlediska je tohle dost stupidní, pro mne však srozumitelné, odborným výrazům používaných ve většině témat opravdu moc nerozumím.

Moc děkuji za cokoliv co mi pomůže :)) Kuba

tony9

Re: Nákup - komplet studio (kompromis)

Příspěvek od tony9 » 11 bře 2015 20:07

Tyhle klávesy už jsou moc drahé? Sustain pedál k nim mám přopojený a funguje. Ty klávesy mně jeli na Win a teď jedou v pohodě i na MACu.
http://www.muzikant.cz/akai-mpk-88-d82830.html

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 bře 2015 20:21

kubo, o syntacich toho evidentne moc nevis, zkus se zajimat o skutecne moznosti. btw. synteticka hudba, jak jsi to nazval (spis se pouziva pojem elektronicka, nebo syntezatorova) rozhodne nema pocatky v letech osmdesatych a uz vubec ne u michala davida ;-) obecne mam pocit, ze to chce jit pod slupku a prokousat se k opravdove hudbe pres ten konzumni pop.

dle meho nazoru, nez se rozkoukas, dokonale ti poslouzi moderni vsti. dneska to umi temer vsechny druhy zvuku ve velmi uspokojive kvalite. rozdil hw sw jsou nuance, ktere, troufnu si rict, mozna ani sam nerozpoznas.

kdyz rikas, ze hrajes na klavir, urcite ti doporucuji si tu mechaniku nekde poradne ozkouset, je to celkem veda, aby to cloveku, co ma rad piano vyhovovalo (sam na klavir nehraju, ale je to znama vec a castej boj lidi, co jsou zvykli na klasicky nastroj).

jeste si neodpustim jednu nejapnou poznamku - kremova synteza, to me hodne pobavilo :-) neber si to zle, ale to je typicke vyjadrovani lidi, kteri neco chteji, ale nejdou do hloubky.

m4x

Příspěvek od m4x » 11 bře 2015 20:33

Nahrávat synth party na kladívkovou mechaniku je krajně nepraktické - je pomalejší, než mechaniky polovyvážené. Pokud se nechystáš hrát v klubech naživo, nemá smysl kupovat hardwarový syntetizér. Vyber si mezi VSTi syntetizéry:

Synapse Audio DUNE 2
http://www.synapse-audio.com/dune2.html

Native Instruments Massive
http://www.native-instruments.com/en/pr ... s/massive/

LennarDigital Sylenth1
http://www.lennardigital.com/sylenth1/

Waldorf Largo
http://www.waldorf-music.info/largo-overview

KORG Legacy Collection
http://www.korg.com/us/products/softwar ... ollection/

nebo jiné. Zvukové ukázky máš v odkazech. Ušetřené peníze za hw synth investuj třeba do lepší zvukové karty nebo monitorů.

Aidou

Příspěvek od Aidou » 11 bře 2015 21:38

Pánové, děkuji moc :) Spíše jsem čekal těžkou kritiku a nadávky, vážím si toho že má někdo snahu pomoci :)
tony9: Což drahé, po té co jsem se tu dočetl to trocha mění celou věc. Každopádně kladivo budu chtít také .-)

biscuit: Pravda, nevím o syntacích nic, nebo minimum. S těmi začátky elektronické hudby, jsem si vědom že historie je daleko hlubší ale myslím, že za totality byl jakýmsi spouštěčem ´´rádoby elektronické hudby´´ M. David. (možná se mýlím)
Sám klavír ani piáno nevlastním, však vím jaký je to pocit opřít ruce do kladívkové mechaniky (Akustický klavír). Neexistuje
lepší euforie než rozeznít opravdu pomalu půl tunovou obludu, pak slzy tečou .-)
Těší mne že jsem Tě pobavil s tím přirovnáním ´´krémová syntéza´´ jj každý zvuk, souzvuk ve mne budí různé emoční, chuťové a jiné smyslové reakce. Neváhal jsem proto vyjádřit to, co v tom slyším i když je toho mnohem více a pro mnohé možná nepochopitelné, ale rozhodně to od Tebe neberu jako nejapnou poznámku :) Děkuji :)

m4x: Tobě velice děkuji (samo i Vám ostatním) klávesy s kladivem jsem nikdy nezkoušel. Chtěl jsem je jen proto, že si nemohu dovolit piáno. Bydlím v panelovém domě a to by nedělalo dobrotu. Proto jsem volil volbu elektronickou s tím že byl původní záměr
ten synťák, který většinou má vestavěnou klaviaturu polovyváženou což by na smyčky elektronické hudby bohatě stačilo. Kladivo jsem chtěl čistě pro své potěšení ze hry (podobné klavíru) sem tam nějaké piánko do synt hudby a klavírní skladby. To i nadále setrvává.

Tedy - Teď když jste vyfiltrovali možnosti, zůstává otázka koupě zvukové karty. http://www.muzikant.cz/alesis-io-2-expr ... 09397.html

Může být toto pro mne řešení, nebo jsem opět mimo mísu? S tím že k tomu připojím midi piano 8 oct kladivo (pro hru na klavír) + midi piano 5 oct polovyváženou pro tvorbu smyček?

S monitory si už nějak poradím. Každopádně moc Vám děkuji. Snad také budu moci někdy pomoc :D

Hezký zbytek večera.
Jakub Záhorka

tony9

Příspěvek od tony9 » 11 bře 2015 21:48

Midi připojíš přes USB nebo MIDI pětikolík. Ujasni si radši kolik budeš potřebovat audio in a out. Jde o to jestli budeš chtít nahrávat třeba i zpěv.

tony9

Příspěvek od tony9 » 11 bře 2015 21:53

Jo a monitory nepodceňuj!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 bře 2015 22:18

aidou: za totality byli spoustecem ti stejni, jako mimo totalitu jinde (kraftwerk, jarre, moroder, vangelis a spousta dalsich mene znamych), jen clovek musel trochu vic hledat... tak to je ale porad.

ohledne te syntezy mi prislo vtipne to, ze zvukovou syntezu muzes mit aditivni, subtraktivni, frekvencne modulovanou, granularni... ale o kremove jsem jeste neslysel :-) kremovy muze pripadat nasi mysli v subjektivni rovine urcity zvuk, ale tezko synteza ;-)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 11 bře 2015 22:43

neobsahuje FL už samé o sebe nejaké syntáky ?
nedávno som čítal velkú chválu na nejaký synt v FL-ku, ale na názov už si nespomeniem..

Aidou: PC máš, DAW máš FL, tak teraz by tvoja najdoležitejšia investicia mala byt ozvučenie (monitory +možno nejaké akustické úpravy)
Zvukovku ber takú čo má aj MIDI, nespoliehaj len na USB.. pri výbere MIDI kontroleru a HW syntáku ti to može ušetrit dost penazí, resp. hodne rozšírit ponuku v rámci rozpočtu.. tým myslím že možeš napr. kúpit dobrý synták s dobrou klaviaturou za pár korún ale taký nástroj USB mat nebude.. samozrejme možeš si kupit aj zvukovku bez MIDI a MIDI rozhranie zvlašt, ale nevýhody takého riešenia pri začiatkoch sú jasné..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 bře 2015 09:10

Na zaciatok ziaden syntezator nepotrebujes, k tomuto sa dopracujes, az ked Ti zacnu zvukovo nevyhovovat sw syntaky - a to je este dlha cesta imo. FLS ma v sebe (podla verzie) mraky pouzitelnych syntakov s dostatkom zvukov, s ktorymi hentaku (zvukovo dost chabu, sorry) skladbu pri dostatku vedomosti spravis bez problemov.

Aj kladivovu mechaniku si dobre rozmysli, pretoze potom je to o kompromisoch - bude sa Ti dobre hrat "live na klavir", ale blbo nahravat syntakove patterny. A plati to aj presne naopak samozrejme - musis si rozmysliet, co budes robit castejsie.

Zvukovka, monitory atd. vid. predosle komentare, tam nie je co dodat.

Este dodatok:

Na zoznamenie sa s moznostami FLS nepotrebujes koniec koncov ani tie klavesy ani tie monitory a dokonca ani tu zvukovku. Spusti, nahadz tam nejake syntaky (Sytrus, Poizone, Autogun, Sawer) a mas desattisice zvukov na skumanie. Patterny naklikas mysou, pady zahras kludne na pc klavesnici.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 bře 2015 09:26

Ze synťáků ještě doporučuji:

Reveal Sound Spire VST
Sonic Academy ANA
Cakewalk: Z3ta+2
U-HE HIVE
U-HE Zebra

Ale myslím si, že by stálo za úvahu koupit např. NI Komplete 10, kde máš už řadu synťáků
včetně Massivu a i akustické nástroje, a k tomu pořídit třeba ten Spire a máš vystaráno.

P.S.: FLko má výborný synth HARMOR. Teď už mají betu na MAC, tak čekám jak na smilování, že si ho pořídím,
až bude odladěný Native.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 bře 2015 09:52

myslim, ze pro zacatek trosku overkill :-) podle me fakt uplne staci jeden dobrej prehlednej, na kterym pochopi zaklady. chce to proste venovat nejakej cas syntaku jako takovymu a pochopit co je oscilator/operator, jaky jsou zpusoby mixu oscilatoru, co je lfo, co je filtr a jaky jsou filtry, co je obalka a jaky jsou obalky... pak fx... a az tohle clovek nejak pojme, muze teprve dokazat na syntezatoru neco cilene nastavit - i pro praci s presetama se to hodi, protoze clovek hned vi po kterym knobu sahnout aby docilil kyzeneho. nakoupit si na zacatek komplete a dalsi hromadu top vsti je sice hezky, ale prijde mi to prave jako dobrej zpusob, jak se v tom totalne ztratit.

vzdyt si na kvr poslechnete one synth challenge i treba z free syntaku a clovek si hned uvedomi, ze omezene prostredky nemusi byt na skodu a to jak ve smyslu poctu nastroju, tak prostredku na ne ;-) zvlast synth1, ten starej japonskej divnopes je proste masakr - stale!
https://sites.google.com/site/kvrosc/osc-66-odsay
https://sites.google.com/site/kvrosc/osc-28-tyrell-n6
https://sites.google.com/site/kvrosc/osc-68-synth1

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 bře 2015 17:51

Ja to daval jako priklad, navic kdyz nekdo pise, ze chce "studio" a vi ze chce hrat na piano a zaroven mit syntak, tak v komplete ma vse.. ale jak to tu ctu, tak to prestrelil a v podstate jde o zacatecnika, ktery chce nejak zacit. V tom pripade souhlasim, ze staci free syntaky, klidne FLko a inbuilt syntaky a zvuky a k tomu nejaky klapky a asio zvukovka.

Treba ja kdyz zacinal uplne od nuly, tak se mi nejvic osvedcilo to, ze jsem si jeden rok koupil klavesy a patral sem a prozkoumaval jen klavesy... dalsi rok zvukovka a resil sem co vse to umi atd. pak monitory a to vse jsem daval pres stare fruity.

Pak jsem mnohem vic danou vec prozkoumal, nez kdyz si koupim 10veci naraz a nectu ani manual a vyuzivam to tak z 1/3. V tomhle musim dat zapravdu, ze zacit po kouskach s malem dava smysl.

Aidou

Příspěvek od Aidou » 12 bře 2015 19:17

Zdravím, teď se pro změnu zase bavím já. jak to tak čtu, přišel jsem s úmyslem vyhodit desetitisíce za techniku, ve finále
se dozvídám že vlastně vůbec nic kupovat nemusím :D Nicméně všichni máte svatou pravdu. Co píšou kolegové výše - FLS má spousty
možností, např. ten Sytrus s tím si již delší dobu hraji a dají se tam dělat ´´zázraky´´ mraky presetů, které lze dále upravovat, téměř na všechno se dají naházet automaty což je také super.

Velice děkuji za užitečné rady, odkazy jsou bezva, hodně mi to dá. Chyba byla tvrdnout 5 let u Mixcraftu se základními pluginy.
mraky songů jsem však na něm vytvořil, ale nic čím bych se mohl chlubit (po stránce kvality) Se syntezátorem jsem si hrál v Mixcraftu, to je on https://www.google.cz/search?hl=cs&site ... 1280%3B720

Oproti syntezátorům co jste mi poslali vy je to nebe a dudy :) Momentálně si hrají s tím ODsya a je to bezva hračka! Pokusím se ho dostat do FLS jako plugin, moc se mi líbí.

Dám na vás zůstanu při zemi a budu si hrát a studovat SW, HW tedy pár let počká.
Mám vyhlédlé monitory, jde o tyto krky http://www.muzikant.cz/krk-rokit-5g3-white-d21262.html
Ale spíše bych rád doporučení od vás, abych neprovedl nějakou koninu.

Ještě bych tedy poprosil o doporučení ext. ZK, jak píše kolega nahoře, aby měla MIDI v případě že bych v budoucnu chtěl připojit třeba ten synťák a kontroler. I když jak říká kolega výše, než si to všechno osahám, nepotřebuji nic. Alespoň tu ZK s těmi monitory bych pořídil ať mám radost, do budoucna bych je stejně koupil. Tohle vlákno si zálohuji, napsali jste mi tu hodně dobrá infa, tak mám teď co studovat.

Velice všem děkuji za ochotu!!
J.Z.

vasek

Příspěvek od vasek » 13 bře 2015 08:17

Ta zvukovka, co sis vybral, je podle mého názoru v pořádku.

Odpovědět