Nákup studiových sluchátek

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
djmalda

Nákup studiových sluchátek

Příspěvek od djmalda » 13 srp 2012 15:16

Zdravím,

chtěl bych si koupit nějaká kvalitnější studiová sluchátka. Nyní mám FOSTEXy T-5. Ne že bych s nimi nebyl spokojený, ale chtěl bych něco o krapet lepšího :lol: . Už delší dobu mám zálusk na AKGčka. Jenže řeším otázku jestli dražší k702 nebo levnější k701 (popř. q701 - i když mě moc nejde o design, tak v té zelené vypadají super. Někde jsem ale četl, že moc zvýrazňují bassy a navíc jsou i dražší). U těch k702 je výhoda, že mají odpojitelný kabel, jenže se mi zase nechce dávat o 3 tisíce víc. Prostě bych potřeboval poradit, jestli máte s nějakými výše zmíněnými sluchátky zkušenosti popř. které by jste si vybrali. Díkec 8)

dusanmsk

Re: Nákup studiových sluchátek

Příspěvek od dusanmsk » 13 srp 2012 15:34

Riesil som to pred pol rokom, ked tak prehladaj thready.

U AKG-cok pocitaj s otvorenym designom, takze utlm prakticky ziaden. Nepocul som ani jedny, ale cital som fora od svitu do mrku a dospel som k nazoru, ze ak AKG, tak 702.

Ja som kupil nakoniec Beyer 770 Pro, hlavne kvoli uzavretej konstrukcii a pohodliu, ale nemal som moznost priamo zrovnat. Vyhovuju mi obrovske jemne nausniky, zvukovo myslim ujdu, dost mi pri produkcii pomohli ( kedze nemam 40k nazvys na monitory ), basy maju akurat, pricom pocujem relativne hlboko, vysky necinkaju, nerezu. Ak chces otvorene, tak ani AKG-cka ani 880 Pro nebudu zla volba.

Najlepsie je to odpocut, ale chce to cestovat ( = vynalozit dalsie nemale prostriedky ) - ono vseobecne odpocut viacero vyzsich modelov v jednom meste je v stredoeuropskom priestore prakticky nemozne.

A este - pokial uvazujes o 250+Ohm modeloch, chce to omrknut, cim to budes krmit. Moja Saffire 6 je na 250Ohm tak tak na hrane.

STi

Příspěvek od STi » 13 srp 2012 16:47

na K701/2 potrebujes kvalitnejsi zdroj/sluchatkovy zosik inak ti to bude hrat nic moc. Druha vec, neviem aku hudbu robis ale na elektroniku (hlavne tanecnu) K701/2 niesu moc vhodne.
FB | SC | T

djmalda

Příspěvek od djmalda » 14 srp 2012 18:03

díky za tipy. No především elektronickou - taneční hudbu. Takže na tenhle žánr se nehodí? A jaký bys mi doporučil? díkec

matucha

Příspěvek od matucha » 14 srp 2012 18:13

To by me taky zajimalo, proc by na elektroniku moc nebyly ;).

STi

Příspěvek od STi » 14 srp 2012 21:12

na elektroniku (hlavne tanecnu) nedostatocne reprodukuju spodne pasmo, robil som na nich asi rok ale bolo to utrpenie.
za seba odporucam beyery DT990
FB | SC | T

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 srp 2012 21:21

asi bych to videl podobne, doporucil bych spis beyery. teda z ty znamy svaty trojice senn - beyer - akg. (mam / mel jsem pujceny od kazdy znacky aspon po jednom modelu; akg k701 / sennheiser hd650 / sennheiser hd 25 / akg k 171 / beyerdynamic dt 770 / 880 / 990)

rad bych slysel ale nemam zkusenost s audiotecnika nebo treba ultrasone, co doporucujou docela znamy lidi.

matucha

Příspěvek od matucha » 15 srp 2012 01:18

No me pride, ze AKG maj jako jedny z mala normalni (rovny?) basy. No ne kazdymu to asi vyhovuje.... ja sem si hodne zvyk na K270. K702 mi prisly detailnejsi a jdou este niz... no ale zas to ze nejsou uzavreny me je nanic.

Zatim vsechny sennheisery co jsem slysel (3 ruzny a ne uplne levny modely) mi prisly jak se zapnutym megabasem a daleko mensim detailem/prirozenosti celkove. Beyery ani auditechniky ani grado jsem nicmene neslysel.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 srp 2012 01:23

myslim, ze to tak je... k701/702 jsou skvele analyticky sluchatka; kdyz hraje sinus, nezazni tam zadna oktava nad, co by vyplnovala zvuk. ale to mi prave prijde, ze na elektroniku muze byt na skodu. taky jsou hodne odhalujici ohledne zkresleni, trochu tlaci cloveka delat veci mozna cistsi, nez je zahodno. je to z myho pohledu argument cistota (k701/2) vs cistota+vibe (beyer).

matucha

Příspěvek od matucha » 15 srp 2012 02:51

No... to je pak asi o sebekazni (stejne tak jako s rovnym basem) a o zvyku. Prijde mi, ze kdyz vis o tom, ze je neco moc cisty, tak to uspisnis, kdyz nevis jestli je neco cisty nebo spinavy, tak to budto neresis (a to muze byt spatne) nebo to netrefis (coz je spatne). Ale na skladani to muze byt zabavnejsi nez kdyz ti poslech pripomina to, ze to nefacha jak ma ;).

Druha vec je, ze kdyz mas cistej poslech, tak muzes zacit chtit delat cistejsi zvuk a to nekoho jinyho muze nudit. S tim bojuju tak, ze se snazim zamerne hledat nejaky spineni i kdyz me to intuitivne k tomu netlaci.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 15 srp 2012 08:09

Brooklyn / juanita juarez píše:
matucha píše:No me pride, ze AKG maj jako jedny z mala normalni (rovny?) basy. No ne kazdymu to asi vyhovuje.... ja sem si hodne zvyk na K270. Zatim vsechny sennheisery mi prisly jak se zapnutym megabasem a daleko mensim detailem/prirozenosti celkove. Beyery ani auditechniky ani grado jsem nicmene neslysel.
myslim, ze to tak je... k701/702 jsou skvele analyticky sluchatka; kdyz hraje sinus, nezazni tam zadna oktava nad, co by vyplnovala zvuk. ale to mi prave prijde, ze na elektroniku muze byt na skodu. taky jsou hodne odhalujici ohledne zkresleni, trochu tlaci cloveka delat veci mozna cistsi, nez je zahodno. je to z myho pohledu argument cistota (k701/2) vs cistota+vibe (beyer).
Ano, studiová sluchátka jsou analytická.. Ale pokud jde o tenhle "pocit" , tak ten jsem měl víc z Beyerů oproti AKG. (jinak basové spektrum mi skutečně příjde více zdůrazněné u Beyerů, ale ne o tolik. Vyrábějí se dokonce modely, které mají schválně ještě více zdůrazněné basy) Obojí je dobrá volba a člověk tady podle mě neudělá chybu. Ano, Audio Technika nejsou špatné sluchátka. Myslím, že prioritní je prvotní poslech - prostě mi zvuk sedí nebo nesedí. Já byl v práci zvyklý 2 roky poslouchat na Beyer DT 770, pak přišli kuci z rádia a měli s sebou AKG 240, tak jsem okoštoval a padla mi huba. Uplně jiný svět, ale ne kvalitou , ale pocitem. Velice prostorový dojem. Stejně tak Senn HD25, když jsem je slyšel, byl jsem notně pohoršen, tolik basů?? Proč to ti lidi vyrábějí, jsou hluší :?: Po důkladnějším poslechu a testy s ekvalizerem jsem kývnul klausovským způsobem - mm kvalitka.(ale nebral bych je, ty basy jsou mi nesympatické) Je to vše o zvyku a o tom, co mi je jaksi na první dojem nejbližší. A uplně nejbližší mi byly Sony MDR V6. Léta letoucí zámořská studiová klasika. U nás obtížněji k sehnání. Jsou decentně ostřejší, prostorově nejsou tak výrazná jako AKG, vůbec bych řekl že mají tuto vlastnost málo výraznou, spíš přirozenou. . (můj pocit..) Ale hrají krásně a za dobrý peníz. Tak nějak podvědomě mi příjdou výše zmíněné modely kvalitnější, ale V6 ky mi přijdou nejobyčejnější ale přitom nejpříjemnější. http://www.head-fi.org/t/568641/roger-w ... ony-mdr-v6

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 15 srp 2012 08:45

K 701 zahrajou bassy i docela nizko, ale tim jak jsou rovny, jsou ty bassy hodne nudny, a cloveka to svadi k tomu aby je natlacil vic nez je zdravo. Ale kazdopadne ty bassy zahrajou lip nez levny monitory a o basovych frekvencich daji i vic informaci. Je fakt ze jen poslech tanecni hudby je prave diky tem rovnejm bassum takovej trochu nezazivnej, naopak třeba akustická muzika je na nich zážitek. Opravdu dobre smichany el. tracky od profi producentu na nich maj ale ty bassy docela i zazivny, a je i daleko lepe slyset jak jsou udelany - takovej muj indikator dobre udelanejch bassu ze jsou prave zazivne i na AKG K701.

djmalda

Příspěvek od djmalda » 15 srp 2012 11:56

díky všem za tipy a postřehy. Díval jsem se na ty AKG 240, Beyery 770 a 990. Ještě něco co by jste mi doporučili? :D Cenový strop mám okolo 8 tisíc.

STi

Příspěvek od STi » 15 srp 2012 11:59

to je asi o tom preco treba na tanecnu elektroniku min 8" monitory alebo este lepsie subwoofer, bass musi byt pocut, citit.
s K701/2 tam nieje potrebny feeling. Sennheisery HD600/650 tam ten feeling uz maju ale zase im chyba ten potrebny detail a este k tomu su dost pomale. Beyery nemaju taky dokonaly detail ako AKG ale dost sa k tomu priblizuju ale bass maju uplne na inej urovni ako AKG, ale nieje taky pomaly a rozlezeny ako maju senny.

Obrázek
Obrázek
FB | SC | T

djmalda

Příspěvek od djmalda » 15 srp 2012 12:07

díky za srovnání. jinak monitory mám FOSTEX PM-1 MkII

Odpovědět