Nejlépe znějící Bluetooth speaker?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
sefko73

Re: Nejlépe znějící Bluetooth speaker?

Příspěvek od sefko73 » 06 črc 2015 17:35

Ja osobne používam iLoud od IK Multimedia.
Prekvapivo čistý zvuk a bez prikrášlených basov a výšok.
http://www.ikmultimedia.com/products/iloud/

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 črc 2015 00:48

Ivo chcel nieco pre narocnych.
iLoud je velmi fajn, ale urcite nie je "high-end" medzi wireless.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 črc 2015 17:01

Tak speaker (B&O A2) dorazil. Podle krabice jsem už chtěl zajásat že je to větší než jsem myslel, ale v krabici to bylo menší. První dojem byl smrad z jakéhosi chemického lepidla nebo laku, který z toho čpěl (zejména zblízka). K telefonu se to napojilo hned a hned to i hrálo. Co je ale pro mě nepochopitelné je že to nevidí bluetooth na macbooko pro. Prostě ne. MBP vidí iPhone, iPod, ale tenhle speaker ne. Moc by mě zajímalo vysvětlení.

Z iPhonu to hrálo. Při delší pauze občas vypadlo bluetooth připojení.

Tak hraje to docela dobře :wink: Basy jsou větší než by člověk čekal. Ale jasně že jsem zmlsaný studiovým poslechem. Nemám to kromě toho na poslouchání hudby. Kupodivu jemné abstraktní sólové akustické nástroje na tom znějí celkem ok (plochy laděných sklenic, tanpura, sundrum atd) - a o to šlo ...

Jedna věc mě trošku šokla - a to pokus o fade out: šlo to skokově a místo jemného vyšumění se to prostě usekne. Tak už jsem měl jasno že to vrátím, tohle je pro mě zásadní, abych mohl jemně odplout z dané plochy když dohraju.

Pak jsem ale zapojil linkový kabel a tam už to šlo v pohodě (plynulý fade out). Otestoval jsem i zvuk BT vs linka, je pravda že po BT je to o poznání "nakřáplejší" a komprimovanější. Takže BT je pro mě úplně naprd a schůdná je pouze linka, což samozřejmě vyžaduje kabel navíc a manipulaci s ním. Tak co už ... Tak ještě trošku prozkouším v praxi. Asi nic lépe hrajícího v těchto rozměrech není (1kg). Pokud by vznikla intenzívnější potřeba stacionárního zvuku (nebo se jednalo o dopravu autem), asi bych uvažoval o něčem větším a hlavně s oddělitelným LR reproduktory ... Jasně, můžu použít třeba Sonodyne SRP 400, ale to už zase znamená 2 šňůry do zásuvky navíc ... Na druhé straně BT je pro mě nepoužitelný, čili jestli jedna nebo 3 šňůry je už asi jedno :) Ale zase ne všude je poblíž zásuvka, rozdvojka atd.

Celkový dojem takový o něco lepší než průměrný ... Na transport letadlem atd. díky rozměrům ideální ...

Co je ovšem dost naprd je fakt že se to nabíjí vlastní nabíječkou (adeptér-kabel), ne obecným USB kabelem atd. Nabíječku nemít, ztratit, zapomenout - dohráli jsme ... Není tam zároveň ani žádný indikátor nabití baterie - což je taky trošku nepraktické, člověk neví na čem je ... (má to prý vydržet na jedno nabití 24 hod. a ještě je to možné používat na nabíjení mobilu prý :)

Nevíte někdo čím může být že při připojení přes BT se nedá plynule ztlumit audio, ale v určité slabší hlasitosti se to prostě usekne (na rozdíl od kabelu)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 zář 2015 22:19

nechtel jsem zakladat nove tema - tohle bluetooth neni (ale to by se asi dalo vyresit pomocnym zarizenim). nicmene produkt jako takovej mi prijde pro dane pouziti uplne paradni ;-)

http://mackie.com/products/freeplay

Odpovědět