Roland jp 8000 nebo novation x-station?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
uphone

...

Příspěvek od uphone » 19 zář 2005 23:29

Souhlasim s nazorem, ze virus nebo nord by byl asi lepsi, ale precejenom to sou jiny penize...

a hlavne, nechci zadnej rack, hraju hodne zive, potrebuju nastroj s klapkama... takze virus kb nebo kc, to je 40 tis

jinak nord stage, fuck peknej, hral sem na nej ve frankfurtu!to stoji za to, ale kilo"))

v-stationa mam virtualniho, jako asi kazdej...:)))

takze se taky asi priklanim k rolandu

nemate aspon nekdo zkusenost s klaviaturou roloanda jp 8000?
da se na to hrat? ma to kovovy kontakty?

dik

Fractal

Příspěvek od Fractal » 20 zář 2005 10:33

na vsem se daji vykroutit dobre zvuky, kdyz kroutitel neni lama a szije se s nastrojem...

kdybych videl na ceste NovationKS a JP8000 a mel bych jenom jednu ruku, tak beru JP8000, polyfonie neni vsechno

kdybych nekde videl VirusTI tak ho odnesu v zubech

kora

Příspěvek od kora » 20 zář 2005 12:24

synth píše:Myslím si ze na JP8000 se dají nakroutit jeste dobry zvuky ---viz -http://www.vengeance-sound.de/eng/indexFLASH.html ---
Ty banky mam ale stojim si za tim ze JP8000 je ehm kram!
Znam nejmene 2 VSTI ktery hrajou lip :twisted:

hubert

Příspěvek od hubert » 20 zář 2005 13:17

Nuz je to vec vkusu kazdemu sa paci nieco ine...ja som JP8000 mal asi pol roka a popravde viac sa mi paci stara JD800, ale je to individualne....myslim si vsak ze vybrat medzi JP8000 a X station je asi dost tazke...

kora

Příspěvek od kora » 20 zář 2005 14:05

hubert píše:Nuz je to vec vkusu kazdemu sa paci nieco ine...ja som JP8000 mal asi pol roka a popravde viac sa mi paci stara JD800, ale je to individualne....myslim si vsak ze vybrat medzi JP8000 a X station je asi dost tazke...
Joooo JD800, JD990 to jsou dobre masinky sam vlastnim JD990 + expansion.

ale za ty prachy co se da ted poridit JP-8000 je to jeste porad moc penez
az bude za 8tisic :lol: tak je to ok.. V te hodnote je lepsi Nord2 ..
ale kdo chce kam .. pomozme mu tam.....

:idea: X station nebrat to je uz lepsi JP-8000

DJDave

Příspěvek od DJDave » 21 zář 2005 15:47

To Kora:Cekal sem ze budes mit takovej nazor,
Predevcirem sem mel tu moznost sahnout na jp 8000 a JD800
A uz se taky spis priklanim k te JD800.........
....:::: DJ Dave ::::....

Merlin

Příspěvek od Merlin » 21 zář 2005 18:03

JD-800 je univerzalni, zvuky jsou fantasticky, da se vybirat z nespoctu zvuku co se povaluji na netu, zvuk je sice kristalove cistej, ale (!) STUDENEJ JAK PSI CUMAK. Mel jsem ho rok, ale nebavilo mne ho programovat (holt ROMpler se nezapre, navic modulacni matrice veskera zadna!!!), takze jsem ho s ulehcenim prodal. Sorry, nedoporucuju.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

DJDave

Příspěvek od DJDave » 21 zář 2005 18:05

Ja myslim ze se fakt neschodneme maximalne na tom virusovi!
Kazdej ma proste svoje...

Merlin

Příspěvek od Merlin » 21 zář 2005 18:20

DJDave: Jde o to, JAKEJ TYP ZVUKU se pozaduje a hlavne KOLIK PENEZ ta sranda ma stat. Pak se da celkem lehce nahodit dost smysluplnych alternativ. Dumat nad klavesovym Virusem je sice fajn, ale ona ta sranda neni nejlevnejsi... To se da rovnou doporucit klavesovy Virus TI ;-)

DJDave

Příspěvek od DJDave » 23 zář 2005 17:37

Merlin:To s tebou plne souhlasim
¨
Kdyz uz sme u toho tak nahodim malou otazku...
Myslite co je lepsi Novation X Station nebo A station?
Moc dekuji za nazory.....

DJDave

Příspěvek od DJDave » 26 zář 2005 19:22

Tak asi nikdo nevite a neporadite co? :(

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 led 2006 15:49

Kdyz se tu tak hovori o podprumernosti JPcka tak rank1 na tom jedou uz leta Awakening, Cygnus X - SUperstring (Rank1 remix) apod. ja si myslim, ze Rozladena supersaw je slusnej vyplod. Rozhodne daleko lepsi nez nakej novation. Virus je cool, ale taky musite brat ohled na to kdy bylo vyrobeno JPcko a kdy Virus C, TI. Na nordu jsem neslysel stringa nebo lead ktery by znel hutne jako JP8000 nebo Virus. Pokud mate nekdo demicko od Norda tim myslim NL 2x tak bych to rad poslech. Samozrejme Nord Lead 3 je good.
kora píše:
hubert píše:Nuz je to vec vkusu kazdemu sa paci nieco ine...ja som JP8000 mal asi pol roka a popravde viac sa mi paci stara JD800, ale je to individualne....myslim si vsak ze vybrat medzi JP8000 a X station je asi dost tazke...
Joooo JD800, JD990 to jsou dobre masinky sam vlastnim JD990 + expansion.

ale za ty prachy co se da ted poridit JP-8000 je to jeste porad moc penez
az bude za 8tisic :lol: tak je to ok.. V te hodnote je lepsi Nord2 ..
ale kdo chce kam .. pomozme mu tam.....

:idea: X station nebrat to je uz lepsi JP-8000

Návštěvník

Re: ...

Příspěvek od Návštěvník » 16 úno 2006 12:27

uphone píše:Souhlasim s nazorem, ze virus nebo nord by byl asi lepsi, ale precejenom to sou jiny penize...

a hlavne, nechci zadnej rack, hraju hodne zive, potrebuju nastroj s klapkama... takze virus kb nebo kc, to je 40 tis

jinak nord stage, fuck peknej, hral sem na nej ve frankfurtu!to stoji za to, ale kilo"))

v-stationa mam virtualniho, jako asi kazdej...:)))

takze se taky asi priklanim k rolandu

nemate aspon nekdo zkusenost s klaviaturou roloanda jp 8000?
da se na to hrat? ma to kovovy kontakty?

dik
Klaviatura JP8000 je dost slusna, ja mam cs1x, kurzweil k2000, pak sem zkousel jeste naky midicka pak DX7 tak to JPcko se blíží k DX7 ale DX7 ma nej klaviaturu co se tyce synthu. Jinak Novation vs JPcko tak rozhodne roland.. ja jasne neni tka variabilni jako treba virus mam doma Bcko a sem spokojenej, ale zase supersaw pad nenahradis :) na virusu sem vyplencal celej unison a 3 oscilatory aby to znelo jako supersaw tudiz sem vyplencal polyfonii ve studiu mi to neva.. si to nahraju na dvakrat na trikrat kolikrat chci .. ale na live hrani by to pěkně vejskalo :) jak by se vypinaly hlasy :)) Takovy KC to uz ma vic hlasu tak to by snad slo. Jinak nord.. na nordu sou pekny basy a nejaky leady taky, ale co sem slysel nord tak nema vejsky a ani efektovou jednotku coz je na live taky nic moc .. jasne mas mixak.. ale stejne :) a pady na tom neudelas. Asi nejlip vychazi virus .. pady se daj vyrobit leady taky basy taky.. :)

Odpovědět