Slúchadlá k el. gitare

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
rastis

Re: Slúchadlá k el. gitare

Příspěvek od rastis » 28 pro 2013 15:07

iba - napisal si toto:
iba píše:... myslel som že každý ma svoju charakteristiku..
nič v zlom, ale podla toho čo si akurát povedal ty napr. stack napojíš na repro..domácého kina a tak hráš?? však sa to "nerozdeluje podla toho, že k akému nástroju ich chceš"
a ja som Ti na to napisal, ze pri gitare je ten gitarovy reprak klucovy, takze stack napojit na repro domaceho kina je blbost a ja som nic take ani nenaznacil a ani to z nicoho, co som napisal, nevyplyva.

napriek tomu, sluchatka sa naozaj nerozdeluju podla toho, na aky nastroj hras a naozaj z toho nevyplyva, ze by malo byt jedno, aky reprak pouzijes ku gitarovemu aparatu.

jackies

Příspěvek od jackies » 28 pro 2013 18:13

iba :
ježiš, kup si z druhé, třetí ruky LINE 6 POD, Pandoru ... prdni do toho nějaké pecky (pro hraní "nahlas" to prdni do věže) , cvič, hraj a neřeš kraviny.
Kombo dej na půdu nebo ho prodej.
Pokud ho budeš někdy opravdu potřebovat, koupíš si určitě stejně jiný typ.

komasix

Příspěvek od komasix » 28 pro 2013 20:52

případně se spokojit s V-Amp od Behringera... taky to funguje a dá se dneska sehnat za pár kaček.

rastis

Příspěvek od rastis » 28 pro 2013 21:09

prvy POD - fazula sa dnes uz pomaly daruvava ... a hralo to celkom, urcite lepsie, ako lowendove tranzistorove kombicka.

iba

Příspěvek od iba » 29 pro 2013 14:18

rastis píše:iba - napisal si toto:
iba píše:... myslel som že každý ma svoju charakteristiku..
nič v zlom, ale podla toho čo si akurát povedal ty napr. stack napojíš na repro..domácého kina a tak hráš?? však sa to "nerozdeluje podla toho, že k akému nástroju ich chceš"
a ja som Ti na to napisal, ze pri gitare je ten gitarovy reprak klucovy, takze stack napojit na repro domaceho kina je blbost a ja som nic take ani nenaznacil a ani to z nicoho, co som napisal, nevyplyva.

napriek tomu, sluchatka sa naozaj nerozdeluju podla toho, na aky nastroj hras a naozaj z toho nevyplyva, ze by malo byt jedno, aky reprak pouzijes ku gitarovemu aparatu.
to som napísal ako naj..prípad ktorý ma napadol, na to že každý reproduktor a jej ozvučnica(aj keď je maličký a prichytený niekomu na hlave) má svoje valastnosti a každý vykreslý určité zvuky ináč(aj keď je to velmy subjektývné..že ktorého zvuk sa niekomu páčí)
stále nechápem prečo vadí že som napísal k čomu to potrebujem...no my asi sa nezhodneme a konec
Naposledy upravil(a) iba dne 29 pro 2013 14:26, celkem upraveno 1 x.

iba

Příspěvek od iba » 29 pro 2013 14:24

multiefekt(aj ja som sa dopracoval že to bude asi V-amp alebo POD..) už hladám,

téma sa založila len aby sa mi ponúklo nejaké slúch. ktoré nie sú drahé, ale stoja za to zvukovo, pohodlým, výdržou...a to sa už stalo

iba

Příspěvek od iba » 23 úno 2014 01:36

takže napíšem ako to dopadlo, zobral som tie superluxi(na tú cenu sú fakt dobré..) a ešte som si zaobstaral VOX amplug AC30(jeho zvuk sa mi strašne ľúbí)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 úno 2014 02:12

to ti zavidim , možeš behať po byte s gitarou.. 8) .. nech sluzi

iba

Příspěvek od iba » 23 úno 2014 12:16

diki, zatial naprostá spokojenosť, ten amplug je fakt skvelá vecička, malá jednoduchá krabička s troma štelovátkamy a naprosto stačí, splňuje svôj účel tak jak má..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 úno 2014 13:46

chcel som tu ten amplug navrhnut , al koli cene blizkej lacnym multiefektom som ho nepokladal za dobru volbu ..ale je to analog ..to sa cení . Ja na sluchatka ocenujem ked možem zapnuť reverby , flanger tremolo , trošku sa hrať , preto som odporučal multiefekt.

Zaujmali by ma prve dojmy zo sluchadiel , či maš pocit kvality vyroby a či si neočakaval od nich viac..
kupil si _HD660? alebo 330 .. pri HD 660 by ma zaujmala miera tlmenia okoliteho hluku ,..či počuješ ked na teba niekto rozprava :D
V muzikeri som si ohmataval Sluchadla Superlux HD669, boli velmi lahké , a prekvapivo prijemne na hlave ,..ale bolo vidno nejake tie nepresne lisovania plastu. Aj ten ruch by mohli lepšie odtlmiť , mal som ich len nasucho na hlave.

iba

Příspěvek od iba » 23 úno 2014 16:27

nakoniec som amplug kúpil nový(29€)a ako som už spomínal, je to jednofuchá krabička s 3-ma točítkami, ale po vyskúšaní som zistil že má všetko čo treba..

zobral som HD 330 -tie z okolia neutlmia prakticky nič(momentálne mi to nevadí..), sú lahké, pohodlné, no a zvukovo:
+verne vykreslia git. aj bicie
-majú tendenciu pri výškách cinkať(ale nie pri git.)
kvalita spracovania-vyhovujúcá(zatial sa nerozpadli :wink: ),
nepovedal by som že mám veľkú hlavu a musím ich vytiahnúť nadoraz(vtedy pasujú tak akurát) -no neviem či by vyhoveli každému rozmerovo...
najdôležitejšie- dúfam že sa nešetrilo tam kde to nie je vidieť(ako to býva v poslednom čase zvykom)

Odpovědět