Studiove monitory nove vs bazarove

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Andrey Bobrov
Profesionál

Re: Studiove monitory nove vs bazarove

Příspěvek od Andrey Bobrov » 27 úno 2014 13:35

Technologie sice jdou dopředu, ale ne vždy dobrým směrem. Vyzkoušel jsem však hodně vintage mastering monitorů a žádný z nich mi nehral tak dobře jako třeba PSI. Na druhou stranu jsem zažil německé vybavení z II světové války, a to fungovalo daleko za hranicemi mých představ o kvalitě (v dobrém slova smyslu). Ano, pokud se podaří koupit dobrý kus, může to mít logiku a smysl pokud víme historií a stav. Zde se spíše bavíme o stáří repro do 5. let a v takových případech zpravidla jde o kusy, který koupil nějaký teeneger pro domácí disko a pak si rozhodnul koupit nový iPhone, tak se jích zbavuje. Snažím se být jen objektivní, rozhodně nechci nikoho urazit.
Studiový zvukař, producent a umělec
http://www.soundcloud.com/kaze_records

Andrey Bobrov
Profesionál

Příspěvek od Andrey Bobrov » 27 úno 2014 13:38

biscuit píše:jinak u sc v souvislosti s bednama, bych se hlavne bal vlivu prostredi na membrany. u mejch strasich hifi beden se naprosto rozpadly zavesy membran. podle me to bylo vlivem koure z cigaret a intenzivniho slunecniho svetla. pred par dny jsem videl stejny bedny a nicim podobnym netrpely, ackoliv stari muselo bejt identicky.
+1
Studiový zvukař, producent a umělec
http://www.soundcloud.com/kaze_records

matucha

Příspěvek od matucha » 27 úno 2014 15:03

Nemam s nakupama "pouzitejch" veci spatny zkusenosti. Kdyz clovek dobre zhodnoti stav a rizika, tak je statistika na jeho strane. A to at jde o repraky, tak o mikraky a jiny. Kdo se boji nesmi do lesa.

delay

Příspěvek od delay » 27 úno 2014 15:10

Pro středně levné či mírně dražší monitory bych si určitě zajel, nejlépe třeba vybavenej i nějakým přehrávačem a příslušnou kabeláží a bedny bych alespoň chvíli poslechl a soustředil se na nějakou distorzi či rezonance. Je to stejný jako s nástrojem, když se to dá vyzkoušet a je vhodnější osobní přeprava, tak není co řešit. pokud se jedná o prověřeného prodejce, tak bych se nebál ani dobírky. Oba páry svých předešlých monitorů jsem prodal osobně...

skeld

Příspěvek od skeld » 28 úno 2014 08:24

matucha píše:Kdo se boji nesmi do lesa.
podepisuju :-D, ono takovou novou MD441 za 20k, si asi koupí málokdo, když se dá použitá koupit za 6. Kupoval jsem dvě různého stáří, oboje jsem vyzkoušel a jsou zvukově naprosto identický a to jim bude bezmála 40 let. Fantastickej mikrák mimo jiného.

Odpovědět