Univerzální kondenzátor pro amater home-studio

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Ivo
Moderátor

Re: Univerzální kondenzátor pro amater home-studio

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2013 09:19

Pokud jsou přepínatelné charakteristiky, asi i uspořádání kapsule je jiné ... Já nejsem přítelem teoretizování, ale praktických výsledků. FC3 tady bude zanedlouho a přímo porovnám ...

fova

Příspěvek od fova » 08 bře 2013 09:20

Jinak velmi dobre reference jako entry level mikrofon pro domaci studio ma MXL V67i. Nema neprijemne vysky jako Rode NT1a ani neni temny jako Oktava MK319, takze se da s primhourenim oka pouzivat univerzalne na vsechno. Navic ma dve prepinatelne barvy zvuku, coz jeho univerzalnost jeste zvysuje.

Urcite stoji za vyzkouseni.
Naposledy upravil(a) fova dne 08 bře 2013 09:26, celkem upraveno 1 x.

Settler

Příspěvek od Settler » 08 bře 2013 09:26

Ivo píše:Pokud jsou přepínatelné charakteristiky, asi i uspořádání kapsule je jiné ... Já nejsem přítelem teoretizování, ale praktických výsledků. FC3 tady bude zanedlouho a přímo porovnám ...
No nemyslel jsem to nejak zakerne.. ale presne tohle jsem potreboval slyset.. tedy ze ho nekdo opet porovna.. za coz dekuji uz ted, predem.. :)
Nic to ale nemeni na tom, ze cela tahle firma spadla nekde z nebe a ostatni cinani se muzou trast..
fova píše:Jinak velmi dobre reference jako entry level mikrofon pro domaci studio ma MXL V67i. Nema neprijemne vysky jako Rode NT1a ani neni temny jako Oktava MK319, takze se da s primhourenim oka pouzivat univerzalne na vsechno. Navic ma dve prepinatelne barvy zvuku, coz jeho univerzalnost jeste zvysuje.
Jak jsem psal.. za chvili jedu pro Oktavu, kterou jsem slysel uz fakt davno.. zitra bych mel mit jeste NT1A, tak si je tak nejak poslechnu.. 67i vsichni chvalej odjakziva.. a je teda fakt, ze z tech levnych cinanu jsem ho bral jako jasnou volbu, pokud neobjevim neco jineho.. coz se ted tedy vlastne stalo.. :)

V kazdem pripade diskuse, ktera mi zase ukazala neco noveho.. rozhodne vsem zatim diky za reakce..
Naposledy upravil(a) Settler dne 08 bře 2013 09:30, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 08 bře 2013 09:27

Trošku klidu do tý euforie...

fova

Příspěvek od fova » 08 bře 2013 09:39

Settler píše: Nic to ale nemeni na tom, ze cela tahle firma spadla nekde z nebe a ostatni cinani se muzou trast..
Nemohu si odpustit reakci:
Nic proti Golden Age Project, ale kazdych par let je tady na foru nejaky zasadni boom nejakeho vyrobce, ktery spadl z nebe a zmeni vse, co tady doposud bylo.
Teprve cas ukazal, jestli se toho lide po vystrizliveni zacali zase pak zbavovat. Co pamatuji, tak tady byl boom mikrofonu od Oktavy, SE Electronics, od ADK, hromadny nakup mikrofonu HAT800 z Ciny, levny klon AKG C414 - C212 a dalsi.
Nektere z nich si sve vylucne postaveni udrzely, nektere skoncily jako propadaky.
Uvidime, co Golden Age... :-)

fova

Příspěvek od fova » 08 bře 2013 09:50

Settler píše:Jak jsem psal.. za chvili jedu pro Oktavu, kterou jsem slysel uz fakt davno.. zitra bych mel mit jeste NT1A, tak si je tak nejak poslechnu..
Ja uz bych dneska Oktavu MK319 jako jediny mikrofon nechtel. Diky svemu temnemu charakteru je na nektere aplikace hodne obtizne pouzitelna (napr. na spanelskou kytaru). Zni to pak hodne pod dekou.
Leda ze bys z ni vyrval vnitrni mrizku, jako jsem to udelal ja. Tim se o neco projasni. Zase je pak citlivejsi na prefouknuti.

Rode NT1a byl pro me na vokaly zklamani hned od prvniho okamziku. Strasne moc vysek a zadne telo na stredech. Pravy protipol Oktavy.

Ale vyzkousej a uvidis, jestli zrovna tobe nebude neco z toho vyhovovat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2013 10:36

Bez euforie, nadšení, trocha pozitivní posedlosti určitou oblastí jsou věci nudné a na úrovni nezainteresovaného úředníka :wink: Člověka pohání nadšení a živost, jinak se usídluje v mauzoleu :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 bře 2013 08:49

Tady je pár slíbených ukázek:

Přímé srovnání vokálu na U87 (a je to opravdová poctivá U87, ne "ai") a Golden Age FC1 na preampech PRE-73 a originál Neve 1073:

http://www.savitamusic.com/links/FC1PRE73.wav
http://www.savitamusic.com/links/U87PRE73.wav

http://www.savitamusic.com/links/FC1NEVE.wav
http://www.savitamusic.com/links/U87NEVE.wav

Tady je FC1 ve srovnání s preampem Golden Age Pre-73 a DAV BG-1

http://www.savitamusic.com/links/FC1PRE73dlx.wav
http://www.savitamusic.com/links/FC1DAV.wav

Obrázek

Settler

Příspěvek od Settler » 10 bře 2013 11:09

jj.. diky.. uz jsem ty linky videl ve vedlejsim threadu s preampama..

Settler

Příspěvek od Settler » 11 bře 2013 13:25

No takze o vikendu byla doma Oktava MK-319 a Rode NT1A.. Oktava fajn.. jak jsem si ji uz nepamatoval, musim rict, ze je opravdu temnejsi, ale jinak se mi docela libila.. je teda fakt, ze univerzalni mi moc nepripada, ale na vokal je fajn.. docela rad bych pres ni mluvil do radia, nebo jak to rict, kdybych se tim zivil (i kdyz to neni ucel pro ktery ji vyrobili).. :)
Rode ee.. tady souhlasim s Fovou.. usyceny, na stredech mi toho hodne chybelo.. mikrofon fajn zpracovany.. za tu cenu urcite adekvatni vyrobek, ale na me moc ostry zvuk od shora.. ne teda ze bych je postavil vedle sebe a srovnani znelo jako mikrofon za 100k vs. 1000 Kc.. to zase ne, at tady jine new usery nestrasim, ale NT1A je na me proste moc ostry.. nahore docela reze..

Pro me je tedy zatim, pokud budu vychazet z toho, co se tady objevilo, jasnym favoritem onen Golden Age.. nerikam ze chci mikrofon na 20 let produkce.. hledam neco pro zacatek na doma a pokud pujdu s tvorbou dal, budu urcite vybavu doplnovat podle potreby.. ta FC1 me porad docela udivuje.. pomerne "otevrena" v celem spektru..

Tzn. zatim diky za reakce.. nejvice samozrejme za ukazky.. zatim chvili pockam, jestli se Ivo dostane i k FC3 a pak se nejak rozhodnu..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 bře 2013 13:34

Ano, FC3 tady bude za 7-10 dnů

Odpovědět