Výbava domácího studia - konkrétní seznam vybavení

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
developdevice

Výbava domácího studia - konkrétní seznam vybavení

Příspěvek od developdevice » 05 bře 2014 11:21

Zdravím všechny,

rád bych požádal o názor.. V brzké době začnu s realizací domácího studia. Jednak pro svoje potřeby, tak pro muzikanty/kapely. Přávážně budu realizovat mix/mastering a nahrávat kytary a MIDI bicí. Udělal jsem si takový rychlý rozpočet a hlavně seznam věcí, které bych si představoval. Je tam v seznamu (viz. odkaz zde https://www.dropbox.com/s/bedqysh0b14io ... 4%8Det.pdf) něco, na co bych se měl raději vykašlat a řešit nějakou alternativou? Nebo by to mělo pro rozjezd smysl?

Díky a pěkný den! :palec+:
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

studiogain

Re: Výbava domácího studia - konkrétní seznam vybavení

Příspěvek od studiogain » 05 bře 2014 12:30

na to není co říct....výborně, jistě si u tebe nechám udělat mastering.....ale držím palce :roll:

maux

Příspěvek od maux » 05 bře 2014 13:19

2i2 nebrat! 2i4 už je v pohodě.

delay

Příspěvek od delay » 05 bře 2014 17:16

No, nějak nehcápu, že dát 15 tis. za DAW v plný palbě je OK, a na druhý straně ošulit zvukovku na maximum??? Jseš si jistej, že 2x IN ti bude stačit???

zazz

Příspěvek od zazz » 05 bře 2014 22:15

Prijde mi to kvalitativne nevyvazene ... nekupoval bych si Ozone 5, a uz vubec ne ty Wavesy ... uplne nevim na co ti bude souzit ten Behringer mix, ale prijde mi zbytecny ... ten kytarovej preamp mi kvalitativne taky prijde mimo, v porovnani s ostatnim vybaveni ...

Osobne bych postupoval v tomhle poradi:
Stavebni prace
Cubase
Monitory aspon VXT8, nebo neco v podobne kvalite ci vyssi
RODE NT1 ... pokud ti vyjdou penize, koupil bych si neco lepsiho
Nejaky mic preamp s nastrojovym vstupem, treba od Universal audia
Do zvukovky moc neinvestovat, spis vybrat podle toho jake vstupy a vystupy potrebujes
Pokud nejsi nadseny bubenik, tak bych si koupil nejakou levnejsi sadu od Yamahy s nejlevnejsim modulem co ma MIDI vystup
Nejakuho VST bubenika, treba od Native Instruments

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 bře 2014 00:10

Díky za názory. Abych to upřesnil. Jsem aktivní bubeník a dělám si i svoji muziku, takže do MIDI bicích určitě zainvestuji - používám SD2 od Toontracku, i do nahrávek zákazníků. Studio bude především orientované na mix/mastering/reamping. Proto Fractal/Kemper (ještě rozhodnutý nejsem) a základní zvukovka pouze kvůli zpěvům. Z toho všeho vyplývá, že nahrávání přímo u mě bude (zatím) spíše nárazovka. Dělám to již několik let. Respektive bastlim to na jednom kompu s MIDI kontrolerem.. :) Má to ale už svůj "xicht", zakázky se zaplaťpánbůh docela hrnou, Cubase Elements přestávají stačit, tak jsem se rozhodl to posunout někam dál :).

O mikrofonu určitě ještě popřemýšlím. Se záznamem vokálů zkušenosti nemám vůbec, takže si rád nechám poradit třeba i něco konkrétního.

Ozone určitě koupím. S tím zkušenost mám a jsem nad míru spokojen. Waves nejsou vyloženě nutnost, ale "hraje" to dobře.

Mix taky zatím počká - z důvodů popsaných výše.
Naposledy upravil(a) developdevice dne 12 dub 2015 08:55, celkem upraveno 1 x.
Develop Device

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 bře 2014 08:27

ked uz "mastering" cez 1 komplexny plugin/app, potom by som sa namiesto po Ozone pozrel radsej na T-Racks

maredis

Příspěvek od maredis » 06 bře 2014 08:41

koupil bych lepší monitory (KRK VXT, ADAM AUDIO, SONODYNE...) , zvukovku bych koupil s ADAT pro případné budoucí rozšíření. Pokud se ti líbí Focusrite tak třeba 18i8.

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 bře 2014 09:44

dendy: T-Racks mi nesedli - Ozone vítězí. Na UAD zatím nemám, takže případná alternativa jsou Waves. Znám je dobře a hraje to.

maredis: ano, monitory ještě určitě zvážím, díky za tipy. co se týče zvukovky, nechce se mi momentálně dávat 9tis. za 18i8, kterou určitě v dohledné době nevyužiju, ale určitě ještě zvážím podle toho jak se bude vyvíjet situace. Focusrite se mi líbí moc, takže určitě něco od nich.
Naposledy upravil(a) developdevice dne 12 dub 2015 08:56, celkem upraveno 1 x.
Develop Device

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 06 bře 2014 17:23

dendy píše:ked uz "mastering" cez 1 komplexny plugin/app, potom by som sa namiesto po Ozone pozrel radsej na T-Racks
to ja bych u toho ozonu zustal, prijde mi povedenej.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 06 bře 2014 21:36

Neviem ako to myslis vazne, ale minimalne kombinacia slova 'mastering' a KRK Rockit mi pride mierne 'nevyvazena'. Nehovorim, ze s talentom sa nedaju robit zazraky a ze technika je vsemohuca, ale urcite limity su proste dane.

Pokial by si vynechal mastering a upgradol tie monitory (a poriesili primarne akustiku), dajme tomu ...

developdevice

Příspěvek od developdevice » 07 bře 2014 14:38

Brooklyn / juanita juarez: Ano, souhlasím. Ozone znám a maximální spokojenost.

dusanmsk: Možná právě proto jsem založil tohle vlákno a dal seznam věcí k vidění, aby mi zkušenější poradili možnou alternativu. Tvá kritika a polemika je třeba na místě, ale moc mi nepomůže.. Sorry :)
Develop Device

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 07 bře 2014 16:24

No mne slo primarne o to ujasnit si, ze obaja bereme skutocny mastering ako 'vyzsi divci', vyzadujuci potrebne vybavenie (v nasobkoch nastrelenej sumy) a hlavne usetrit Ta nejakeho rozcarovania, ze to stalo tolke prachy a neplni to ucel (vid. moj nakup "monitorov" za 6k, ktore su mi uplne nahovno, pretoze nehraju tak, ako by som potreboval. [a bol som na to tu na fore dostatocne upozornovany :D] ). Uvazoval aspon o (uz spomenutych) VXT8, alebo dendym chvalenych Eris8 (na ktore mam zalusk aj ja). Rockit su imho stale este dost nizko, na skutocnu studiovu pracu to asi bude problem, aj ked som pocul, ze 3. generacia zas skocila o nejaky ten krok v kvalite dopredu.

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 07 bře 2014 16:43

Urcite koupit lepší bedny a lepší zvukovku. Jako letitemu a spokojeneme uzivateli Cubase mi pořízení tohoto daw prijde zbytecne, kdyz existuje reaper. U tech e-drums bych uvazil nakup pouze bubnů bez modulu - ve srovnani s modernimi vst drum bankami jsou zvuky alesisu téměř nepouzitelne. Xenyx nebrat. Nt1a nebrat. Studovat forum...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 07 bře 2014 21:29

Namiesto NT1 by som uvazoval o FC1 od GAP. Viac v tomto vlakne:
./mikrofony/test-mikrofonu-preampu-kompresoru-eq-golden-age-project-t18803.html?hilit=golden%20age%20project

Odpovědět