Výběr zvukového setupu do 20.000

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 13:13

Nova je shit, to je pravda... na druhej strane, ide aj o to, aky je vyznam toho mikrofonu v hudbe, ktoru robis... ja napriklad mikrofon za 10000 nepotrebujem...

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 22 úno 2008 17:31

fova, kexik

je, to je super, takovou odpověď jsem přesně hledal. Tedy určitě bych vybral tu interní zvukovku (původně jsem totiž byl pevně přesvědčený o externí) a k ní ten MIC100...a taky hodně mě zaujaly ty bedny Behringer Truth 2030A...ale jak psal kexik ohledně mikrofonu, u mě záleží asi určitě hodně na výběru to, k jaké hudbě ho používám. Myslím, že nemá pro mě moc význam kupovat nadstandardní studiový mikrofon, protože vokály zpravidla proháním efekty, navíc jsem Audio Nova ještě ani nezkoušel :( a bylo by pro mě asi lepší nejdříve otestovat to, co mám doma a na základě toho se rozhodnout, jestli mi bude stačit a nebo se porozhlédnout po novém. No tedy moje představa koupě - MIC100, Behringer Truth 2030A, mikrofon prozatím kupovat nebudu...no a nakonec ta interní zvukovka, s tou si nejsem tak úplně stoprocentně jistý, nebylo by třeba vhodné ještě trochu připlatit na zvukovce místo toho mikrofonu? Nebo mi to bude skutečně stačit? Zkuste mě prosím ještě v tomhle ujistit. Ale i tak zatím díky za cenné rady. Fakt!

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 17:36

ja myslim, ze mikrofon mas... najskor ho vyskusaj pouzit, potom uvidis, ci budes spokojny, alebo ci ho treba vymenit... cisto pre poriadok ta musim upozornit, ze fova je mikrofonovy uchylak a jeho naroky su v ramci home recordingu dost na urovni. urcite zacni zvukovkou, bednami, preampom. tie nemas a teda potrebujes.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 úno 2008 17:48

chim chim : zvukovka vnutri je podla mna vzdy lepsia ako ta vonku .. s tou vonku budu skorej problemy nez s tou vnutri .. A ked chces pripadne ist do vyssieho levelu , tak si len prikupis daky kvalitny prevodnik a ten pripojis na tu vnutornu zvukovku ..

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 22 úno 2008 17:59

ok, tak díky chlapi Vám všem, speciální poděkování pro kexika a fovu, přesvědčili jste mě a rozhodně jsem si od vás něco odnesl, což jsem ani toliko nečekal...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 22 úno 2008 18:55

a ty Uli 2030A jsou jako supr? neznám je, proto se ptám...jen bych se s Uliho pověstí styděl za to, je mít na stole, kamarádi by se mi smáli ;)

jinak, u thomanna by si mohl koupit všechno nové (z těch věcí, co psal fova), včetně těch monitorů...vyjde to v přepočtu +- na 15000 CZK...

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 20:28

Ulimu se par veci opravdu povedlo a ja osobne povazuji Truthy za povedene.

Mam je doma jako druhe bedny, dnes uz jen na poslech a myslim si, ze se na nich da namichat slusna prvni deska, pokud vis, kde jsou jejich slabiny.

Na znacky kaslu a kupuju produkty (klidne i made in China), kde vnimam slusny pomer cena-vykon.

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 20:31

Pytkin píše:chim chim : zvukovka vnutri je podla mna vzdy lepsia ako ta vonku .. s tou vonku budu skorej problemy nez s tou vnutri .. A ked chces pripadne ist do vyssieho levelu , tak si len prikupis daky kvalitny prevodnik a ten pripojis na tu vnutornu zvukovku ..
Presne tak

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 20:35

chim_chim: Klidne si tu Novu nech a kdyz casem zjistis, ze ti nestaci, tak muzes resit novy mikrak. Ale bedny, zvukovku a preamp bych urcite poridil hned.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 22 úno 2008 20:44

fova: no jasně...ale ten image a prestiž značky by se také nemusel podceňovat...známe přeci třeba efekt "bílá yamaha membrána" :)

ale to je jedno, důležitý je zvuk a když říkáš, že jsou slušné (a patří to do kategorie "co se ulimu povedlo"), tak to tak bude...
btw, made in china je dneska snad úplně všechno ;)

sorry za OT

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 20:54

Ja mam studijko pouze pro sve vlastni potreby a prilezitostne zdarma i pro potreby mych pratel. Nemam zadne platici zakazniky.

Je mi tedy naprosto jedno, co si o me a mem vybaveni nekdo mysli. Image neresim a je pro me dulezitejsi vysledek.

Navic 90% lidi v mem okoli gearu nerozumi, takze to co mam, ani nedokazou posoudit. Tech zbylych 10% neco malo vi, ale jejich doporuceni jsou casto k smichu, pokud ty sam ses v obraze. Napriklad jednou jeden zvukar nechapal proc jsem dal takove penize za Oktavu, kdyz jsem podle nej za ty same penize mohl mit slusny mikrofon od AKG. Nic jsem mu na to nerekl, ale vim, ze za ty penize zadny slusny AKG neexistuje. :-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 22 úno 2008 22:15

Jindy2 píše:a ty Uli 2030A jsou jako supr? neznám je, proto se ptám...jen bych se s Uliho pov%u11bstí styd%u11bl za to, je mít na stole, kamarádi by se mi smáli ;)
... ja bych se zas bejt tebou stydel neco takovyhleho psat, kdyz o radek driv pises, ze je neznas a tudiz jsi je ani neslysel.

Kazdopadne ano, je rada veci, ktere se ULImu povedly. Monitory Truth B2030A jsou jedna z nich.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět