Výběr zvukového setupu do 20.000

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
chim_chim

Výběr zvukového setupu do 20.000

Příspěvek od chim_chim » 22 úno 2008 07:42

Ahoj, sice je tady na stránkách hodně podobných témat, ale nenašel jsem žádné, které by se shodovalo s mou touhou. Chtěl bych si po dlouhé době pořídit zvukovou kartu. Problém je, že zvukovkám vůbec nerozumím, jediné co umím, je složit sem tam nějaký ten track(sem tam skládám už více jak 10 let). Napíšu pár vět, které specifikují můj dotaz........Hudbu skládám pouze v PC pomocí samplů a softwarových syntetizátorů - prostřednictvím rozhraní FL studio. Vlastním kondenzátorový mikrofon M-Audio Nova, tedy by zvukovka měla asi obsahovat předzesilovač. Kromě vokálu bych rád obohatil hudbu např. o živou basovou kytaru nebo elektrickou kytaru (nejde mi o to nahrávat nástroje paralelně, spíše jeden po druhém). Je pravda, že když koupím kvalitní zvukovku, budou moje syntetizátory generovat zvuk kvalitněji? O masteringu bohužel nemám taky ani páru. Asi jediné co vím je, že svou hudbu chci dělat kompletně doma.Dokáže mi někdo poradit, co by bylo pro mě nejlepší volbou, jestli stačí koupit zvukovku případně ještě jiný hardware? Cena kterou do toho chci vrazit - kolem 20000,- jestli to bude méně nebo trochu více, to už neřeším, jde mi o přijatelnou zvukovou kvalitu. ..na závěr jsem něco nalezl, co by možná odpovídalo, ale sám nevím - http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88653

Díky za odpovědi

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 22 úno 2008 08:53

M audio FW 410 by ti v klude mohlo stacit

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 22 úno 2008 08:56

Ahoj, k té zvukovce. Kamarád si teď pro podobné účely koupil Tascam FireOne a a nemůže si ji vynachválit. Pro mě veliké překvapení a podle mě výborný poměr výkon/cena.

Tascam FireOne
http://www.audiopolis.cz/index.php?sect ... viewcat=12

5 796,- (cena bez DPH)

nebo u Thomanna
http://www.thomann.de/de/tascam_fireone.htm (360° Zoom Image)
149EUR(+15EUR poštovné)

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 09:32

Podle me externi nekupuj, pokud to napriklad nepotrebujes kvuli notebooku. PCI karty maji mene problemu a casto i lepsi zvuk.

Zvukovka:
Esi Juli@, M-Audio Audiophile 192 nebo EMU 1212m

k tomu externi preamp:
Behringer MIC100 nebo M-Audio DMP3. Pripadne, pokud se trochu rozsoupnes tak SPL Goldmike 9844.
Integrovane preampy na kartach jsou o neco horsi.

S timhle se vejdes do 20000 v pohode.

A zmen si nazev tematu na: "Poradte zvukovou kartu...". Ten trouba lidem moc nerekne.

nooly

Příspěvek od nooly » 22 úno 2008 09:43

podivej se treba na m-audio firewire solo, je to sice externi krabka, ale mela by ti vzhledem ke vstupum a vystupum vyhovovat.

taky bych zvazil kombinaci zvukovky a preampu, viz. fova...

delay

Příspěvek od delay » 22 úno 2008 09:50

Razil bych směr, který nastínil Fova, čili doporučuji koupit externí preamp (MIC100) a třeba E-MU 1212m (ani externí ZK bych se nebál). Ten Behringer MIC100 svou práci udělá, je levnej, nešumí, má všechny potřebný funkce a bude o třídu lepší než integrovanej na kartě. navíc je lampovej, takže můžeš zkusit vyměnit tu čínskou lampu vevnitř a zvuk by mohl být lepší... Jinak jsi zmínil baskytaru - na na mých stránkách případně najdeš ukázky toho Behringera právě s basou... http://kimi9.webgarden.cz/netopyri-usi- ... -bass.html

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 09:54

za 20000 sa da uz zavystrajat... to uz by sa mal dat kupit dost slusny stereo preamp s digitalnym vystupom, ktory zapojis do lacnej pci karty s spdif alebo adat vstupom, ako je napriklad jedna z tych co napisal fova...
http://www.thomann.de/gb/art_digital_mp ... preamp.htm
http://www.aphex.com/207D.htm

delay

Příspěvek od delay » 22 úno 2008 10:08

Aha, tak já nějak přehlíd, že na to je 20.000,-. Tak to mě kexik předběhl s Digital MPA. Já sem celkem spokojenej s MPA Gold (kterej teda nemá digi out, ale jinak to je uplně to samý). I ukázku tohodle preampu s basou najdeš u mě na webu (náhoda ne :-))

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 10:18

No ale ja si myslim, ze 20000 za to chtit dat nebude, kdyz defacto zacina a dal tam odkaz na zvukovku za 7000 :-)
Proto jsem se s temi svymi produkty drzel radsi pri zemi.

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 10:47

fova: ak ma dnes vo vacku 20ku, nema zmysel, aby kupoval mic100... to je blbost, za chvilu to skonci upgradom. vzdy je to o konkretnom budgete a o maxime za dany peniaz. na druhej strane este nepadla rec o posluchu
chim chim: ak pouzivas softverove nastroje, lepsia zvukovka ti nezaruci lepsi zvuk nahravky, ale to, ze pri miesani budes mat relevantnejsiu kontrolu celeho procesu. preto dolezita otazka: co chces strkat do tej zvukovky? na com pocuvas, co robis? mas nejake rozumne monitory? do toho treba totiz vrazit nepomerne viac penazi ako do karty...

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 22 úno 2008 12:40

fova píše:No ale ja si myslim, ze 20000 za to chtit dat nebude, kdyz defacto zacina a dal tam odkaz na zvukovku za 7000 :-)
Proto jsem se s temi svymi produkty drzel radsi pri zemi.
:) Ale né, nenechte se vyvézt z omylu, platí skutečně to, co jsem psal - tedy kolem 20000kč. Ta zvukovka, kterou jsem posílal byl jenom takový výstřel. No a defakto jsem laik v hardwaru, ale hudbu skládám skutečně více jak 10 let. Začínal jsem fast trackerem, dlouho se držel u impulse trackeru, prozkoumal jsem některé béčkové programy, jako music maker apod., zkoušel jsem Reason, Cubase, nejblíže mi však přirostl k srdci FL. Především svou jednoduchostí a podporou pro VSTi a DXi pluginy.

Jinak všem děkuji moc za pomoc, neměl jsem čas ještě prozkoumat a vyhledat produkty, o kterých jste psali, tedy ještě nevím, který z nich si vyberu. Každopádně vám věřím a určitě dám na někoho z vás!!!

PS: nevím, kde změnit název v tématu :) ale myslím, že trouba není daleko od věci.
Naposledy upravil(a) chim_chim dne 22 úno 2008 12:55, celkem upraveno 2 x.

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 22 úno 2008 12:54

kexik píše:fova: ak ma dnes vo vacku 20ku, nema zmysel, aby kupoval mic100... to je blbost, za chvilu to skonci upgradom. vzdy je to o konkretnom budgete a o maxime za dany peniaz. na druhej strane este nepadla rec o posluchu
chim chim: ak pouzivas softverove nastroje, lepsia zvukovka ti nezaruci lepsi zvuk nahravky, ale to, ze pri miesani budes mat relevantnejsiu kontrolu celeho procesu. preto dolezita otazka: co chces strkat do tej zvukovky? na com pocuvas, co robis? mas nejake rozumne monitory? do toho treba totiz vrazit nepomerne viac penazi ako do karty...
já vím, záleží to na mnoha faktorech, jenomže mé znalosti (i finance) nejsou na takové úrovni, abych si dokázal doma sám vytvořit komplexní nahrávací studio. O to mi ani nejde. Jsem samotář a hledám jenom cestu k tomu, abych mohl na svém PC vytvořit nahrávku ne k produkci do BMG, ale abych se za zvukovou kvalitu nemusel stydět. Já prostě nevím, hledám něco, co by mi pomohlo můj zvuk trochu zlepšit, i když nemůžu říct, že bych měl ke kvalitě SW syntetizérů nějaké výhrady...těžko říct, proto jsem založil toto téma, protože si prostě sám nevím rady a hledám asi nějakou zlatou střední cestu. Jinak ke skládání jako výstup používám místo beden sluchátka (UR-29 od Koss) - to tady asi motám zbytečně :)...ale jsem s nima taky docela spokojený, stačí mi to.

delay

Příspěvek od delay » 22 úno 2008 12:59

chim_chim:
Hele, trouba nejsi. Já třeba teprve před dvěma a 1/2 lety přecházel na digitál. Do tý doby jen čtyřstopáky anbo ještě hůř... Pokud máš hudbu v krvi, tak není co řešit.... teda je, ale de jen o ty peníze :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 13:07

chim-chim: ok, takze tych 20000 pevne chyt do ruky, budes ich potrebovat. totiz: pri miesani NUTNE musis pouzivat reproduktory, a nie sluchatka, to je naprosto zasadne pre spravne nastavenie reverbov a stereobazy. cize moja rada znie: dobra entry level zvukovka do pci slotu (interna), k tomu mic100 ako predzosilovac a HLAVNE (za zvysnych 15000, ak dobre pocitam) nearfield monitory.
pre vyber monitorov odporucam 1. precitat vsetky relevantne temy na ezone 2. vsetky dostupne typy si ist niekde obhliadnut a predbezne vypocut 3. 2-3 najhorucejsich kandidatov si dohodnut na zapozicanie na doma 4. pouvazovat o uprave akustiky v miestnosti, kde tu hudbu vyrabas ( z toho nemaj strach, staci zbastlit par jednoduchych pasci, mozno inak rozmiestnit nabytok, rozhodne nepotrebujes stavebne povolenie :) )
ver mi, ze uvedene veci maju na vysledok tvojej prace najmarkantnejsi vplyv...

fova

Příspěvek od fova » 22 úno 2008 13:11

Kexik me predbehl, ale presto:

Mam doma krome Sennheiseru take Koss UR20 a na michani je to zvukove dost zoufale. Chtelo by to koupit i nejake bedynky. Na sluchatka a zvlast takova, co mas, moc dobre mixy neudelas.

A s tou Novou od M-Audio si take nejsem moc jisty. Mikrak ovlivnuje vysledny zvuk mnohem vic nez preamp nebo zvukovka.
A akusticky neupravena mistnost nekdy jeste vic nez mikrak :-)

Mel by si mit dostatecne kvalitni cely retezec, aby te ten nejslabsi clanek neomezoval,
Bud zustan u setupu co mas, nebo bych ti doporucil postupne koupit vsechny komponenty na slusne urovni. Tzn. ze krome zvukovky a preampu koupit i novy vokalni mikrak a bedynky na poslech. Slusnejsi mikrak se da poridit novy mezi 5 a 10 tisici a jete bedynky za 6500Kc.

Jestli je 20000Kc tvuj celkovy limit, tak slusna sestava pro zacatek je:

EMU 1212M + MIC100 + Oktava MK319 + pouzite Behringer Truth 2030A
Naposledy upravil(a) fova dne 22 úno 2008 13:18, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět