Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 30 led 2010 00:57

Ahojte:)

Řekl jsem si, že si zkusím udělat vlastní hudbu k filmu na míru. Udělat si to těžší. Toto je můj první pokus. Video je sice vystřižené z filmu, nicméně.. na videu samotném jsem už nic neupravoval (jako např. stříhání obrazu do tempa) jediné, co jsem u videa udělal je setmění na konci. Udělal sem si vlastní režii, tempo, nálady a nějaká kompozice a začal jsem dělat.

Budu rád ze případné názory. Děkuju

http://www.stream.cz/video/3/425966-avatar-ma-verze

EXCOM

Re: Avatar - má verze k filmu

Příspěvek od EXCOM » 30 led 2010 01:02

prijemne..
aku library si pouzil? znie to velmi fajn..

jackies

Příspěvek od jackies » 30 led 2010 02:00

super Když bys chtěl ale nějaký negativnější názor, tak 1: 45 až konec na mě působí už trošku hudebně laciněji.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 led 2010 08:17

uz som tu dlho nic nepocuval, ani od teba, ale je vidiet, ze si si polepsil, ta vec ma, co sa tyka aranzu, hlavu aj patu.
osobne mi pride skor ako hudba k nejakemu detskemu kreslenemu filmu s kopou malych deti alebo zvieratiek, je v nej nieco "infantilne". pri Avatare by som cakal viac akcie, drajvu a napatia. zvukovo mi rezali usi tie dychy, ktore zneju dost zle - plocho, umelo a bez dynamiky. pouzil by som nejake velmu kvalitne french horny a trombony s roznymi artikulaciami a dynamikou

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 30 led 2010 11:32

Poshook píše:uz som tu dlho nic nepocuval, ani od teba, ale je vidiet, ze si si polepsil, ta vec ma, co sa tyka aranzu, hlavu aj patu.
osobne mi pride skor ako hudba k nejakemu detskemu kreslenemu filmu s kopou malych deti alebo zvieratiek, je v nej nieco "infantilne". pri Avatare by som cakal viac akcie, drajvu a napatia. zvukovo mi rezali usi tie dychy, ktore zneju dost zle - plocho, umelo a bez dynamiky. pouzil by som nejake velmu kvalitne french horny a trombony s roznymi artikulaciami a dynamikou
Jop jop, vyjadřovat hudebně pocity se budu učit a až tak za 10 let uvidíme:D

K těm HORNUM !!! POZOR: strávil sem moc času nad jejich nastavováním, udělal sem plnou kouzel, ale bohužel musím říct, že na mém PC a celkem s dobrými banky není možné to udělat zvukově lépe, jelikož sem rád, že mi to PC vůbec přehrává. Je toho tam dost a tak se stává, že to prostě třeba napíše že to provedlo neplatnou ulohu a musi se to ukončit.. proto si nemuzu moc hrát s dynamikou a podobně. Už jen toto jsem dělal na půl tak, že nějaký běhy jsem si nejdriv vyexportoval jako audio stopu a pak to midi stlumil a místo toho pustil to audio, aby to nebylo tak náročný... řeknu vám.. byla to fuška:D

TO ALL> Děkuju za názory

panaudio

Příspěvek od panaudio » 30 led 2010 12:05

Tos fakt složil a nahrál sám ? Tak to je bomba ! Ani Vangelis by se za to nemusel stydět. Já z toho byl celej dojemnej ! :D
Nevzal bys mě do učení ?

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 30 led 2010 13:21

panaudio píše:Tos fakt složil a nahrál sám ? Tak to je bomba ! Ani Vangelis by se za to nemusel stydět. Já z toho byl celej dojemnej ! :D
Nevzal bys mě do učení ?
Složil a zpracoval s umělejma bankama, ale od ty doby, co jsem měl to predchozi video s Bauerem se snazim psát tak, aby to bylo hratelné pro orchestr. Do učení ?:D

NEBLBNI !:D teď v úterý se dovim jesi sem se dostal do Prahy na skladbu :D :mrgreen: zatím nic nejsom

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 led 2010 13:55

Chlapce z tebe neco bude :)

Jen chybi spetka originality... ale mozna chces nejdriv ovladnout remeslo...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 30 led 2010 14:06

Velmi pekne.Iste nie infantilne,ako napisal niekto vyssie,skor detske,ci hrave v pozitivnom zmysle slova.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Vey

Příspěvek od Vey » 30 led 2010 14:16

Pekny ...

panaudio

Příspěvek od panaudio » 30 led 2010 14:56

Petr_Macháně píše:
panaudio píše:Tos fakt složil a nahrál sám ? Tak to je bomba ! Ani Vangelis by se za to nemusel stydět. Já z toho byl celej dojemnej ! :D
Nevzal bys mě do učení ?
Složil a zpracoval s umělejma bankama, ale od ty doby, co jsem měl to predchozi video s Bauerem se snazim psát tak, aby to bylo hratelné pro orchestr. Do učení ?:D

NEBLBNI !:D teď v úterý se dovim jesi sem se dostal do Prahy na skladbu :D :mrgreen: zatím nic nejsom

No jo, ono taky v mém případě platí že starýho psa... Neboli, co jsem nepobral do teď už asi nedoženu. Ale k tomu Bauerovi mám jednu historku. Třeba to tady někoho pobaví :
V roce 90 jsme s dvěma kamarády chodily hrát na Václavák před Špalíček. Jen trio bicí, kytara a klávesy. Tehdy jsem měl výkřik techniky Kawai K1/II koupený na půjčku v Tuzexu. Hráli jsme jednak převzatý od Výběru desky Straka v hrsti a Hrabě X a pak několik svých jazzíků. Dnes už to může někomu připadat divný (žebrota) ale tehdy byla taková skvělá nálada a pohoda mezi lidma že to tak vůbec nebralo a bylo to fakt super. Vždy nás během chvíle obklopil dav lidí. Někteří tancovali, jiný postávali a většina seděla jen tak na zemi a poslouchali. Do kufru od bicích nám házeli peníze a my jseme vždy vybrali nějakou hezkou holku z davu, dali jí je a poslali někam koupit flašky vína, co unese. Ty pak kolovaly mezi lidma, každej se napil a poslal dál a tak to šlo v pohodě dokola až do 22.00 kdy nás vždy celkem ohleduplně policejní strážci pořádku vybídli abychom to už pro dnešek zabalili. Naprostá pohoda! Jednou se stalo, že kolem procházel už na první pohled velmi speciální týpek. Kulatý brejličky, staromódní černé sako nebo spíš frak, červená košile, černobílé pruhované kalhoty, jedna polobotka červená, druhá zelená(nekecám), buřinka a kožený doktorský kufřík. To byl samozřejmě p.Bauer jehož jsem předtím nikdy neviděl. Chvíli se zaujetím poslouchal, občas se naplno rozesmál. Pak otevřel kufřík z kterého vyndal 2 rumbakoule (nic jiného tam neměl) a předvedl na naší jazzrockovou kompozici úžasnou taneční kreaci na ploše asi 5x5m. K tomu se doprovázel na rumbakoule a sketoval. Asi po deseti minutovém tanci zase rumbakoule uklidil, všem nám poděkoval a odešel. Zírali jsme nechápavě za ním všichni jako za zjevením. Nedlouho na to jsem ho potkal v narvaném vagonu metra. Seděl na krátké lavici na začátku vozu. Nad ním se klátila asi 80ti letá stařenka. On měl na klíně Korg Poly 800, do něj zapojené obrovské uzavřené sluchátka Tesla a soustředěně něco komponoval ! Užasný člověk ! :lol:
Naposledy upravil(a) panaudio dne 30 led 2010 17:38, celkem upraveno 2 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 led 2010 16:33

dve vyhrady, ze jak leteli dolu svihem, tak mi to s hudbou prestalo uplne korespondovat, a ze to je moc hollywoodska hudba (ok, je to hollywoodskej film :-) )
ale jinak se mi to libi moc a preju ti at se prosadis alespon k ceskejm filmum ;) drzim palce

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 30 led 2010 22:19

>panaudio seš si jistej, že to byl Varhan ?:D mimochodem měl bys bějt spisovatel:D to bylo jak číst super příběh, poklona :D

panaudio

Příspěvek od panaudio » 30 led 2010 22:40

Jsem si NAPROSTO jistej ! Varhan byl už zamlada nezaměnitelný. Zeptej se ho, že fakt nekecám.

:)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 led 2010 22:42

Pekne. Velmi. Ale k tej ukazke a vlastne k Avataru sa mi to moc nehodi.

Odpovědět