Axerathix - tvorba(vselico mozne)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Axerathix

Axerathix - tvorba(vselico mozne)

Příspěvek od Axerathix » 08 dub 2010 13:59

Ahojte.
Moj prvy track v Sonare. Inak skladam v Reasone.

Drum & Bass ale taky netradicny. Vsetko je nahrate a naprogramovane mnou. (Na zaciatku je jedna chyba ktoru som prehliadol, hlavne koli blbemu zobrazeniu mriezky sequenceru v sonare, ktory sa mi(ten sequencer) trocha nepaci.)

Amorph
Moderátor

Re: Axerathix - tvorba(vselico mozne)

Příspěvek od Amorph » 08 dub 2010 14:25

docela prijemny. Myslim, ze idealni podklad treba pro ekonomicke zpravodajstvi;)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 08 dub 2010 14:35

príjemne sa mi to počúvalo, len som čakal aspoň na jednu harmonickú zmenu...

...a chybu som ani nepostrehol.. :)

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 08 dub 2010 15:06

souhlasim s amorfíkem, jako podmaz je to přinejmenším použitelné.

co mi tam však chybí, je nějaký impuls, nádech, nevim jak to popsat. něco, co z podmazu dělá hudbu. přeju ať se daří.
Obrázek
live free or die!

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 dub 2010 16:08

No... tak fajne to je az co mi vadilo, ze je to moc "prepadovane" trocha energy a groove s nejakym synthom by som tam ja asi prastil :-) Nie je to zle, ale ak je to atypicky dnb, je az prilis mnoho typickych crt na dnb, teda okrem tych padov a leadov co mi prijdu na 90te roky. Song ako taky len mozno "novsie" zvuky, toto vsak nieje vycitka k songu len toto ma ako prve napadlo pri vypocuti.

Vey

Příspěvek od Vey » 08 dub 2010 16:32

Prijemne pozitivni ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 dub 2010 17:21

hezky, trosku mi to pripomina way out west.
jinak souhlasim s tomym, mohlo by tam bejt i nejaky "pizzicato" :-) chci tim rict treba ty pady rozdrobit nejakym gatem, treba jen v urcity casti tracku..
ja na to pouzivam napr.: scuzzphut (free), nebo bigseq2 (€)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 08 dub 2010 18:25

Fiha, dakujem za ohlasi. Musim sa priznat ze so skladbou som si vela namahy nedal, islo mi hlavne o test Sonaru, ze ako sa mi v nom bude pracovat a hlavne o zvuk, ktory sa zda, ze sa asi vydaril :). Najviac vsak som sa venoval hladaniu zvukov. Pouzil som len tie syntaky co ponuka Sonar 8 a ich presety okrem DimensionPro ktore tam nebolo(ak je vobec sucastou S8). Bohuzial ani jeden znich nemal zvuky ake som si predstavoval a tym padom som velku cast presedel hladanim a prezeranim vsetkych zvukov. Najhorsie to bolo so Zetou+ pretoze pri dobrych zvukoch mala zapnute arpegio(co mi je zahada lebo ak som dobre hladal Zeta neobsahuje ziadne arpegio) ktore som nevedel vypnut a so syntakmi ktore nemali rozdelene nastroje podla kategorii ako Lead, PADS a atd... Vlastne zvuky sa mi dajak nechcelo robit chcel som skladbu zrobit co najrychlejsie, no nakoniec som ju robil dost dlho koli tomu hladaniu zvukov.

Amorph: :)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 10 dub 2010 21:51

Zrobil som skladbu do menu jednej hry(vesmirna strielacka). Je to moja prva skladba v rockovom style(v takom style chcu mat skladby do hry). Povodne to mal byt elektronicky styl, ale autor hry sa nakoniec rozhodol pre rock. Skladba je urcena do menu, preto je aj taka kratka. Skladba je robena cisto v reasone s gitarovimi refilmi od Sonicu tusim, bohvie co to nie je, ale lepsie nez tie klasicke reasonacke el.gitari. Ale to je len pre predstavu, gitarove casti by sa mali prehrat ozajstnou gitarou. To bude robit dalsi clovek, ak sa mu to podari nahrat, lebo gitarista nie je.
a toto je povodna hudba v elektronickom style, tiez v reasone. PS: odteraz uz budem sem davat cisto v reasone zrobene skladbi.

bassline

Příspěvek od bassline » 10 dub 2010 22:33

ta druha elektronicka sa mi paci...mozno by to chcelo ale trosku lepsie urobit snare a clap - ale nevadi mi to...

Co su to za syntaky, subtractor/malstrom/thor alebo nejake samplovane refilly ?
Naposledy upravil(a) bassline dne 10 dub 2010 22:33, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2010 22:33

drz se radsi te elektroniky, je to asi o tisic procent lepsi.

bassline

Příspěvek od bassline » 10 dub 2010 22:40

edit: snare je dobry, ale v jednej pasazi mi to pripadalo trochu inac :)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 10 dub 2010 23:06

bassline: vsetko syntaki. vacsina Thor, potom subtractori a par malstromov. Zvuky som si krutil ja, ale niektore su presety. Hlavne ten psy-trance lead na konci alebo v polovici, to je preset. A este jeden pad je tiez preset. No je to mozne ze sa ti v niektorej pasazi zdalo ze inac hra snare, lebo okrem snare mi tam hra niekedy aj clap a este dalsi snare.

Amorph: to je tak zle? Co som robil tu skladbu tomu teamu, tak im sa to pacilo a to ten hlavny pocuva metal :)

bassline

Příspěvek od bassline » 10 dub 2010 23:09

Axerathix: tak pekne pekne, chvalim :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2010 23:47

jo, bohuzel je to zly. Pokud ten clovek posloucha metal a tohle se mu libi, tak asi posloucha hodne zvlastni odnoz metalu, ktera je zvukove hrana na midi samohrajku a hudebne je to ceskej bigbit riznutej normalizacnim popem. Nechci te nijak urazit, jen rikam jak mi to prijde. Ale ta druha vec je docela fajn a ve hre bude urcite fungovat.

Odpovědět