Baby Can I Hold You Tonight (Tracy Chapman) - By jackies

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
jackies

Příspěvek od jackies » 01 zář 2009 02:56

Projížděl jsem, a čistil dnes staré hdd a CD a teď jsem objevil tenhle kousek.
Takovou radost jsem dlouho neměl.
Dýchla na mě nostalgie jako prase ale také ježení vlasů o co jsem se tam před lety vlastně pokoušel.
Pamatuji si ale, že jsem byl hrdobec a machr až na půdu a že lepší zvuk NIKDO NEUMÍ !
Je to snad moje úplně první nahrávka ála "one man band - obývák" na počítači i s AUDIEM.
(W95, 64RAM, CPU 133 )

Tak si to užijte :wink:
http://www.nwf.cz/jackies/BCIHY-byjackies.mp3 Tímto posílám i omluvu Tracy za zneuctění celého tohoto jejího super kousku :oops: :)
Ale nejvíce ( z mnoha velkých chyb jiných ) bych vypíchl totálně odfláklé a zprasené basy jak hudebně, tak zvukově.
Takhle ne, lidi !

Jen pro zajímavost link v podání s Pavarottim.
http://www.youtube.com/watch?v=xHCd5AEN ... re=related

Pokud by tu měl také někdo z dospělých nějakou prvotinu a hotový pokus ze svého natáčení na počítači, klidně to sem mrskněte pode mě
(jestli se nestydíte )

vasek

Re: Baby Can I Hold You Tonight (Tracy Chapman) - By jackies

Příspěvek od vasek » 01 zář 2009 08:11

Ty nostalgický pocity při poslechu prvních pokusů znám taky, ale vystavovat bych to asi nechtěl.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 zář 2009 08:15

Prijemne. Pekne to znie. Takuto muziku mam rad. Mas odo mna pochvalu :wink:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 zář 2009 08:25

Bohuzial vek 28 patri do kategorie dospelych :-) Nestydim se, tak tu mrsknem nieco aj ja :)

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/tomy45/Restless.mp3 Bolo to robene velmi davno, Fastracker v.2 + Cool Edit Pro :)

Este su tam aj sample vinylu hodene, dooooost vela chyb, ale to je fuk. Je to prvotina :-)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 zář 2009 11:47

Zni mi to jako klasickej oplodnovak, ale coz :) Zvukove me to na prvotinu prijde hodne dobre...
Moje nahravaci prvotiny jsou stale na nasem BZ, dokud nenatocime poradnou vec (in progress) http://bandzone.cz/somnusaeternus
Je to dost mimo styl vetsiny zucastnenych, komentare typu "tomu zpevakovi asi neco zaskocilo" nebo "nerozumim, co tam zpiva" si muzete nechat od cesty :D Bohuzel bubenik stale utikal z kliku a tehdy jsem poradne neumel strihat a warpovat, takze tim trpi i ostatni nastroje... A zvuk je takovy... demo :D Musim se ale pochvalit za zvuk u As I Die, myslim, ze na absenci zkusenosti s michanim ci nahravanim hudby a nijak zazracnou vybavou (KRK RP5) to dopadlo docela dobre.

delay

Příspěvek od delay » 01 zář 2009 12:56

Pro mě trochu nuda (Jackies), tyhle převážně "durově vysmáté" věci mi nikdy neseděly, zvukově mi to připomíná (nevim proč) kvalitní midi samohrajku.

delay

Příspěvek od delay » 01 zář 2009 12:59

Tommy.45: to je fajn hele... Kdybys to dnes vypustil se zajímavým vokálem, tak to bude aktuální.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 zář 2009 13:11

velka raca 90 cm dobre
javorina 45 cm obmedzene
solisko 60 cm dobre
donovaly zvolen 110cm dobre
donovaly zahradiste 90cm dobre

delay

Příspěvek od delay » 01 zář 2009 13:35

jackies píše: Pokud by tu měl také někdo z dospělých nějakou prvotinu a hotový pokus ze svého natáčení na počítači, klidně to sem mrskněte pode mě
(jestli se nestydíte )
Pro mě za mě: :)
http://www.fileden.com/files/2008/4/23/ ... saNova.mp3 První pokus s PC, zvukovka Creative SoundBlaster (ten nejlevnější šrot). Neskutečná latence a dropy.
podmaz E-MU MP7, akustika, basa...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 zář 2009 13:40

delay píše:Tommy.45: to je fajn hele... Kdybys to dnes vypustil se zajímavým vokálem, tak to bude aktuální.
hehe
no uz nemam ani povodne sample. To bola drina dat to dokopy :-) mam to uz len ako mp3.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2009 15:23

delay : celkom v pohode .. len ta basa mi pride jak zo samplov .. chybaju jej dako dozvuky .. to si schvalne tak sekal tony ? hlavne v prvej casti .. v druhej uz to drzi ..

delay

Příspěvek od delay » 01 zář 2009 19:32

Pytkin: Hehe, ty jo... to je Fender Jazz Bass nahrávanej přímo do toho Creativu (samply ne) :), sekanýho není dodatečně nic, nejsem nadanej rytmik (trochu pomohla latence) a hrál jsem to jakoby regé stylem (tlumení strun u kobylky), tak to nemělo žádnej sustain, mě to asi přišlo dobrý :)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 zář 2009 23:44

delay píše:Pytkin: Hehe, ty jo... to je Fender Jazz Bass nahrávanej přímo do toho Creativu (samply ne) :), sekanýho není dodatečně nic, nejsem nadanej rytmik (trochu pomohla latence) a hrál jsem to jakoby regé stylem (tlumení strun u kobylky), tak to nemělo žádnej sustain, mě to asi přišlo dobrý :)
hlavne je to typicky zvuk basy napratej po drote do zvukovky, bez rozumneho diboxu... ale vysledok sa mi paci moc

jackies

Příspěvek od jackies » 02 zář 2009 00:36

delay píše:... zvukově mi to připomíná (nevim proč) kvalitní midi samohrajku.....
Díky moc !! :)
Pokud tohle někdo řekne a myslí PROVEDENÍ, tak je to totiž znamení super odvedené přesné muzikantské práce
Tím více, pokud je to natočené normálně v audiu rukama na normální nástroje.
Ty styly do těch zmiňovaných "samohrajek" totiž nedělají žádní blbci, hudební diletanti a amatéři.
Jsou na to velké, dobře placené týmy profíků.
Ta moje ukázka ale není ten případ pro takovou pochvalu :)
Tohle ti možná připadá zvukově jako kvalitní samohrajka, protože to jsou jen nekvalitně natočené kytary.

K té tvojí ukázce Casanova.
Baví mě víc i přes všechnu tu nedokonalost než většina zdejších "dokonalých" dávno ne prvotin.
To samé u tomy45.

Čím to je, čím to je ?
Asi že z toho trochu smrdí člověčina.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 zář 2009 10:14

jackies píše:
delay píše:... zvukově mi to připomíná (nevim proč) kvalitní midi samohrajku.....
Díky moc !! :)
Pokud tohle někdo řekne a myslí PROVEDENÍ, tak je to totiž znamení super odvedené přesné muzikantské práce
Tím více, pokud je to natočené normálně v audiu rukama na normální nástroje.
Ty styly do těch zmiňovaných "samohrajek" totiž nedělají žádní blbci, hudební diletanti a amatéři.
Jsou na to velké, dobře placené týmy profíků.
hm, asi existuje skupina lidi, ktera to citi opravdu zcela jinak nez ja. Ja to citim takhle. Podle me, pokud tohle nekdo rekne a mysli provedeni, tak tim mysli, ze to zni jako velka umelohmotna sracka. A pokud tim nemysli provedeni, tak tim vetsinou mysli naprosto bezemocni a povrchni klise zastupujici hudebni sdeleni.

No sorry za ot, nemohl jsem si pomoct a musel jsem sdelit tento svuj nazor cloveku tak striktnimu jako jses ty. A ted k tvemu prvopocinu. No me to zvukove i obsahove pripomina (asi vim proc) kvalitni midi samohrajku.

Odpovědět