Bassline - FYA

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
soimmo_two

Re: Bassline - FYA

Příspěvek od soimmo_two » 17 úno 2013 21:08

tomy45: Šak ty si taky sráč. :lol:
Jirka Štolfa

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 17 úno 2013 21:13

To rozhodne, ale mam nieco co tebe chyba.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 17 úno 2013 21:19

Prachy ?
Jirka Štolfa

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 18 úno 2013 01:06

já bych to neviděl tak dramaticky... na radiu1 tu a tam zaslechnu podobnou neuro-bizarnost,zůstanu li u zavedeného výraziva))...co ale nutně potřebuju ,abych takovouhle muziku mohl strávit, je promakanej zvuk.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 18 úno 2013 09:04

longsleeper: Přesně tak to vidím i já. Ještě trochu přidat na komplexnosti pomocí různých efektů a třeba vrstvit ty melodie. Myslím, že trochu líp namíchané bicí by taky bodly (já vím, je to bez mixu). Prostě to utáhnout na pocitu neočekávatelnosti. Ten tam zčásti je, ale není to dotáhlé v průběhu celé skladby.

Každopádně je to velký posun pana basslinea k pro mě zajímavější hudbě.
Jirka Štolfa

bassline

Příspěvek od bassline » 18 úno 2013 09:51

Tak ja nemam plan venovat sa takemuto stylu :). Vpodstate to bol experiment. Hladam sa, zistujem akou cestou sa ubrat. Je to celkom tazke najst nejaky svoj styl, ktory sa paci tebe samemu a este aby sa ti podarilo preniest tie pocity co z toho mas aj na niekoho ineho :). Tak aby to prijimatel vnimal rovnako :). Problem je ale v tom, ze to co v tebe vyvolava pozitivne pocity, druhy vobec nemusi pochopit resp. moze mat iny hudobny vkus.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 18 úno 2013 10:47

Přesně tak, kutlurně hudební kořeny. Vždycky je kolem tebe někdo, kdo rozumí těm tvým. Musíš správně cílit poluchače a nečekat, že oslovíš posluchače popu undergroundem. :!: V tvé fázi je pak myslím lepší poslouchat sám sebe a pracovat na vlastním stylu/zvuku, než každého místního strejdu, který má patent na dobrou hudbu.
Jirka Štolfa

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 úno 2013 10:58

Připadá mi to takové - průmyslové, nehudební, taková náhodná plastová lahev bez nápadu ... jako kdyby to vytvořil nějaký naprogramovaný kompoziční software verze 1.1 ... zkus si možná raději zabrnkat na chvíli na kytaru ?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 úno 2013 19:30

bassline: ja si myslim, ze abys mohl objevit a delat neco aspon trochu novyho, mel by ses nejdriv naucit to co uz je etablovany.. kdybys ty svoje veci delal trendy a pritom srdcem, nemyslim, ze by z toho nemohlo vzniknout neco originalniho.. prave jako nejvetsi klise mi prijde to hledani vlastniho stylu a vyrazovyho prostredku.. nejlepsi je pouzivat to co je, to co mas rad, fuzovat to, rozvijet.. to myslim bohate staci.

badkick

Příspěvek od badkick » 18 úno 2013 19:59

tomy45 píše:biscuit posledne dava velmi vystizne komentare, a ta bizardnost, co pouzil sa mi k tomu uplne hodi. Vyvoj z globalu to nema ziadny, melodiu jednu. Raz s flangerom, raz s fazerom, raz hipassnutu, ... automatizacii si sa asi viac venoval nez tomu hlavnemu. Neviem, brathm, neber ma zle, ale ja by som nemal gule na to tu take nieco pastnut.
jj. v podstate ste tu s biscuitom napisali aj moj nazor :-)
urcite to dalo dost prace a niektore zvuky sa mi celkom pacia.
je to vsak nejakych cca 10 sec. hudobneho napadu s miernymi variaciami dokola. Samotnych 10 sec celkom OK, ale neda sa to pocuvat cely track. Akoby siel jeden patter a krutil si rozne variacie, kudrlinky a efektiky.
moja rada - skusi si najskor urobit napad len v jednej stope s nejakym vyvojom - tym myslim quasi intro, vers, refren, vers, prechod a pod., pripadne este jednu stopu na bicie, ale vobec neries ostatne zvuky, resp. stopy kym nebudes mat tu jednu (hlavnu) stopu viac menej hotovu na skoro cely track.
inak neviem preco, ale pride mi to take "zvuckoidne", tym myslim ako nejaky podmaz k niecomu

badkick

Příspěvek od badkick » 18 úno 2013 20:03

biscuit píše:bassline: ja si myslim, ze abys mohl objevit a delat neco aspon trochu novyho, mel by ses nejdriv naucit to co uz je etablovany.. kdybys ty svoje veci delal trendy a pritom srdcem, nemyslim, ze by z toho nemohlo vzniknout neco originalniho.. prave jako nejvetsi klise mi prijde to hledani vlastniho stylu a vyrazovyho prostredku.. nejlepsi je pouzivat to co je, to co mas rad, fuzovat to, rozvijet.. to myslim bohate staci.
presne ale presne :-) si to vystihol. nieco uplne nove nemusi byt vzdy "naj".

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 18 úno 2013 20:45

Poslouchal jsem to doma na vejcích, zvuk mi přijde ok. Melodie je značně repetitivní, dovedl bych si to spolu se zvukovou koláží okolo představit jako podklad pro silnější melodii, pak by to mohlo fungovat. Zatím je to takové čekání na něco, co nepřichází. Ale úplně blbý mi to nepřijde.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 18 úno 2013 23:32

je to skica

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 úno 2013 00:14

mne to nedalo, kuchnul jsem z toho smycku, malinko jsem ji vymaloval klobasou, pridal k ni par triggerovanejch samplu (pomoci cubasovskyho loopmashe) a chvili si s tim hral pomoci stutter editu a najednou to znelo celkem zabavne... proste to chce misto ty nazehleny bily kosilky oblict aspon trochu krvavy pepito, do ruky sekacek, zapnout mlejnek na maso a narezak a trochu se odvazat ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 úno 2013 00:22

a nepodelis sa s nami s vysledkom ?

Odpovědět