Bengálský pop

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 19:12

syncro píše:Líbí, mám slabost pro "marnoetnopop". Jenom mi to oproti všem mým indo-pakousko-arabským kazetám přijde moc hifi 8-)

Saša
Hifi?? No jestli jsem v poslední slyšel nějakou muziku s opravdu excelentním zvukem, tak to bylo něco, co bylo natáčeno, mícháno a mastrováno v Indii a produkováno indickými hudebníky :)

Jinak kazety, to už se v Indii sehnat moc nedá.

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 úno 2009 20:07

líbí se mi _
dopodručuju poslechnout Mali music od Albarana a jeho kamarádů, je to stylově podobný a myslím že bys třeba našel inspiraci (Deamon Albarn- Mali music- mooc příjemná deska)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 úno 2009 20:39

ja bych taky volil zvrhlejsi, lo-fi, esteticky zvracenejsi pristup, urcite by to v dnesni bennym lavou ovlivneny postmoderni dobe melo sanci na obrovskej uspech! (no joe king)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 20:58

Brooklyn / juanita juarez píše:ja bych taky volil zvrhlejsi, lo-fi, esteticky zvracenejsi pristup, urcite by to v dnesni bennym lavou ovlivneny postmoderni dobe melo sanci na obrovskej uspech! (no joe king)
Ten odkaz na youtube už znám dlouho, na mě je to až moc... prostě příliš zvrhlý... ale jinak se musí uznat snaha překladatele.

Fakt nevím to lo-fi... Nevím zda si ze mě nedělate legraci? :D :? Mám to chápat tak, že se mám snažit záměrně o horší kvalitu. To snad ne. Chci to dělat jak nejlépe to umím... A jak znovu podotýkám, v Indii šla kvalita zvukové produkce od dob éry "kazeťáků" dost nahoru. Fakt s tím lo-fi nevím... abych tam pak působil se svojí produkcí jako nějaký hudební dřevorubec ze západu, to nechci

:) 8)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 21:04

c9000 píše:líbí se mi _
dopodručuju poslechnout Mali music od Albarana a jeho kamarádů, je to stylově podobný a myslím že bys třeba našel inspiraci (Deamon Albarn- Mali music- mooc příjemná deska)
Už poslouchám na youtube... ale narazil jsem na nějaký živák nahraný z čt2.. to je ale africká hudba... trochu falešné zpěvy. Poslechnu toho víc. Díky za inspiraci :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2009 21:20

Směrem lo-fi bych určitě nešel ... Je to jen nechtěný důsledek technicky méně dobrých nahrávacích/přehrávacích technologií ... Čím pěknější zvuk, tím lépe ... Stačí, že low-end nahrávacími technikami je neblaze poznamenána velká spousta indických (klasických) nahrávek nedávné minulosti ... Často si při poslechu říkám - jaká škoda že tyto věci nebyly nahrány pěkně ... Dnes by to šlo, ale už zase nejsou k mání ti hudební mistři :wink:

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 úno 2009 21:25

na youtube néé, chce to tu desku!
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 úno 2009 21:37

Džirka píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:ja bych taky volil zvrhlejsi, lo-fi, esteticky zvracenejsi pristup, urcite by to v dnesni bennym lavou ovlivneny postmoderni dobe melo sanci na obrovskej uspech! (no joe king)

( )
Ten odkaz na youtube už znám dlouho, na mě je to až moc... prostě příliš zvrhlý... ale jinak se musí uznat snaha překladatele.

Fakt nevím to lo-fi... Nevím zda si ze mě nedělate legraci? :D :? Mám to chápat tak, že se mám snažit záměrně o horší kvalitu. To snad ne. Chci to dělat jak nejlépe to umím... A jak znovu podotýkám, v Indii šla kvalita zvukové produkce od dob éry "kazeťáků" dost nahoru. Fakt s tím lo-fi nevím... abych tam pak působil se svojí produkcí jako nějaký hudební dřevorubec ze západu, to nechci

:) 8)
myslim to vazne (vazne si z toho udelat legraci), ale chapu, ze to mas asi jinak.

je videt, ze do toho vidis, a tak se snazis o cistou formu, a hudebne je to vazne super. ja se na to divam z pohledu postmoderni recyklujici zapadni kultury, ktera si z ostatnich kultur vyzdibuje drobky a ruzne je pak sklada, s mensi nebo vetsi davkou recese (viz treba prave obsese casio zvukama a tak podobne). uplne chapu, ze by ti to bylo proti srsti, protoze je to pro tebe osobni zalezitost.

syncro

Příspěvek od syncro » 27 úno 2009 00:39

Já to taky myslel vážně. Je pravda, že doba pokročila a když jsem byl loni s naší kapelou hrát v Mumbai, tak jsem navštívil studio, které bylo vybaveno tak, jako u nás žádné široko daleko (pult SSL, atd.). Jejich sound byl samozřejmě hifi...

Přesto ale musím říct, že pro některé hudební styly je pro mne cílené a "řízené" lofi (a mnohdy i to neřízené) přínosem. Zrovna u tohohle tvého tracku, který se mi hudebně líbí moc, bych jistou dávku "zvuku rozvojového světa" uvítal. Ale to je natolik subjektivní, že nemá smysl to dál rozvádět 8-)

Saša

delay

Příspěvek od delay » 27 úno 2009 08:07

Skvělá aranž. Ostatní už bylo napsáno.

Odpovědět