Bengálský pop

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Bengálský pop

Příspěvek od Džirka » 25 úno 2009 19:07

Tak jsem shledal na tomto fóru, že je zde mnoho výborných muzikantů a mnoho produkčně skvělých písní a skladeb. Až jsem sám překvapen. Tak posílám k poslechu svou píseň. Je to neoficiální bengálská verze, která bude nazpívaná v nejbližší době jiným (rozumějte lepším) zpěvákem a to hindsky :) a ještě ke flétně na konci. Ta je z kláves a živá flétna bude nahrávána až za měsíc... Jo a písnička je "nezmástrovaná", je to prostě suchý, já vím...ale na mastering si netroufám, zatím mám zkušenost, že to tím vždycky spíš zkazím než vylepším. Až projekt dokončím nechám mastering na zkušenějších.
A tady je možnost si to poslechnout. http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =455632782

vasek

Příspěvek od vasek » 25 úno 2009 20:05

Super, mně se to líbí.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 25 úno 2009 20:33

Jen mi trochu mrzí, že se na tom "Myspacemusic" trochu zdeformoval zvuk

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 úno 2009 22:19

hudebne je to fajn. Takovej mix mezi soucasnym indickym popem a mistama nejakyma evropskyma najazzlyma sedmdesatyma letama:) Zvukove je to takovy trochu nevymichany a cely pod dekou, ale kdovi kolik toho ma na svedomi myspace, tak tezko resit detaily. Mam pocit, ze taky co mi to trochu snizuje je vyber/kvalita nekterych samplu. Neni to uplne ze samohrajky, ale o moc lepsi to taky neni. Zive nastroje asi nejsou uplne spatne nahrane, ale celkovej mix bych si predstavoval uplne jinak. No je to imho na dobry ceste k naprosto profi veci, ale jeste by to chtelo na mixu a zvuku trochu zamakat. Byla by to skoda to nechat napul cesty.

jackies

Příspěvek od jackies » 25 úno 2009 22:35

Jedno slovo : skvělé

Džirka

Příspěvek od Džirka » 25 úno 2009 23:08

Amorph píše:Zvukove je to takovy trochu nevymichany a cely pod dekou, ale kdovi kolik toho ma na svedomi myspace, tak tezko resit detaily.

Mam pocit, ze taky co mi to trochu snizuje je vyber/kvalita nekterych samplu. Neni to uplne ze samohrajky, ale o moc lepsi to taky neni.
Super dík za kritiku... jo je to pod dekou, ale vlastně jsem písničku nahrál a vlastně ani nemíchal. Například na akustických kytarách v druhé části jsem zatím nepoužil vůbec žádný efekt, jen maličko stáhnul basy na eq... na mix se teprve chystám. Já spíš to chtěl posoudit zhlediska hudební produkce... nicméně až budu dělat mix, určitě to sem pustím a pozeptám se na postřehy znalců. elektrická kytara je příliš zastřená, chtěl jsem jí kulatou, ale je to "kulaté" až moc.

Jo a jaký samply máte na mysli? Hraji tam na klávesy, takové ty podklady v první části. To máte na mysli?

dano

Příspěvek od dano » 25 úno 2009 23:18

velmi prijemne a co je este dolezitejsie (pre mna), je to cele urobene s citom...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 úno 2009 23:26

Dzirka: z casti ty klavesy a z casti bici. Ale dost mozna to jeste vyladis v mixu. Jo a ta frettless basa mi prijde docela umela, no mozna je to hlavne tim, ze je rozhozena do sterea, coz mi prijde divny. Jinak hudebne je to fakt prijemny, jel jsem to asi trikrat dokola a dobry:)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 úno 2009 00:00

je to vtipny! libi se mi to, jeste k tomu nejakej pestrobarevnej kycovitej megalomanskej videoklip. ad samohrajkovity zvuky - to k tomu patri, spis bych rekl, ze jsou mozna az moc 'na pul cesty', pritom bollywood pouziva esteticky mnohem pokrivenejsi zvuky. kazdopadne palec nahoru!! (ty kytarovy sola jsou mozna az moc zrucny imho)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 00:26

Amorph píše:Dzirka: z casti ty klavesy a z casti bici. Ale dost mozna to jeste vyladis v mixu. Jo a ta frettless basa mi prijde docela umela, no mozna je to hlavne tim, ze je rozhozena do sterea, coz mi prijde divny. Jinak hudebne je to fakt prijemny, jel jsem to asi trikrat dokola a dobry:)
Jo docela dobrý postřehy, dám bassu do mona, určitě to bude lepší.. no a ty bicí, to je moje slabá stránka. Prostě bicí neumím udělat... moji známý v indii dělají skvělý groovy, ale oni jsou teď zaneprázdnění a tady neznám nikoho, kdo by mi vyhovoval. V čem je dobrý dělat bubny? Já používám battery v Cubase. Jestli je něco lepšího, dejte vědět

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 26 úno 2009 08:52

perfektní , ten konec je slušná pocta albu "Al DiMeola - Flesh On Flesh"

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 09:20

kyvaa píše:perfektní , ten konec je slušná pocta albu "Al DiMeola - Flesh On Flesh"
Pokusím se to album sehnat. Vím o tomto kytaristovi a mám pocit, že jsem od něj už něco slyšel... Díky za příznivé reakce a hlavně za věcné připomínky.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 26 úno 2009 15:38

Tak dobrou hudbu už jsem neslyšel dlouho ! Klobouk dolů.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 úno 2009 16:26

emptysound píše:Tak dobrou hudbu už jsem neslyšel dlouho ! Klobouk dolů.
Óooo, to snad ne??? :) To je potěšující.

syncro

Příspěvek od syncro » 26 úno 2009 19:08

Líbí, mám slabost pro "marnoetnopop". Jenom mi to oproti všem mým indo-pakousko-arabským kazetám přijde moc hifi 8-)

Saša

Odpovědět