c9000- Groove

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
c9000

Příspěvek od c9000 » 24 črc 2008 12:25

Y|ogi: ten povodní sampl je je převzatej z převzatýho, ani nevím že je to Pharcyde, našel sem to v nějakým rádiovým mixu, remix bych to nenazýval , jelikož takovýhle samplování hotovejch špalku je dneska všude, a všichni se za to stavěj svým jménem, Moby, Fatboy,Madlib,Shadow... je to sice prasárna ale taky TOHLE NENí žádnej regulérní track. Když budu chtít udělat track co se bude někde ofio prezentovat, tak si to pohlídám(i když někdy taky sám nevím odkud ty věci beru, prostě mě to chytne tak to použíju)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 črc 2008 15:42

a mám pocit(opravte mě zda se mílím) že Pharcyde sou klasika hihop grupa a ty určitě dělaj na nějakým MPCčku, takže je to nejspíš taky vysamplovaný z nějaký desky. a ten sampl je jen ta basa a varhany, bicí atd sou přidaný.

jackies

Příspěvek od jackies » 24 črc 2008 16:53

c9000 : Co je to tu vůbec za rozpravu ?

Pochopil jsem, že v dnešní běžné terminologii vysamplovat = vykrást.
A že to je vlastně ÚPLNĚ normální !?

Používejte prosím slovo "vykrást", "ukradnout" atd ...
Neurážejte v tomto kontextu prosím slovo "samplovat" .

Kam to, bože, všechno spěje !?

dano

Příspěvek od dano » 24 črc 2008 17:07

jackies: teraz vrtas do hniezda vykradacom hrobov. a to nikdy neskonci dobre :-) podobne ako diskusia ci je DJ muzikant... (teraz som si musel rypnut aj ja)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 črc 2008 17:55

jackies píše:c9000 : Co je to tu vůbec za rozpravu ?

Pochopil jsem, že v dnešní běžné terminologii vysamplovat = vykrást.
A že to je vlastně ÚPLNĚ normální !?

Používejte prosím slovo "vykrást", "ukradnout" atd ...
Neurážejte v tomto kontextu prosím slovo "samplovat" .

Kam to, bože, všechno spěje !?
jdu si uprazit popcorn :]

peteness

Příspěvek od peteness » 24 črc 2008 18:19

vysamplovat znamena nejen vykrast, ale i znasilnit babicku a postrilet skolku :wink:

Jmenuje je se to tu Electrozone a patri to pod techno.cz. Proc zrovna tady nekomu vadi synty, samply, loopy? Kam uz ti elektroproducenti maji jinam chodit?

BTW track nejde stahnout. Je takovy problem poridit si webhosting s moznosti uploadovat mp3 za par desetikorun mesicne?

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 črc 2008 19:45

Je to přeuložený
OK tahle debata by se mohla nebezpečně zvrhnout, když už si Brooklyn šel dělat popcorn. O tom co je samplování a jakej má význam je si zbytečné mluvit , každý má jiný názor, proto bych to tu nechal pouze na komentach k trecku. (a pokud se někdo chce vážněji pobavit o samplování a vykrádání přesunul bych to jinam ,a pak bych si ten popcorn taky udělal :D

jackies

Příspěvek od jackies » 24 črc 2008 21:07

jdu si uprazit popcorn :]
nemusíš,
už mě nějak opuští síla, neustále reagovat na něco, co jsem nenapsal, vysvětlovat a poukazovat na tuny balastu, kterým se říká hudba.

Oni, ti takzvaní "tvůrci" to totiž ani neví že to, co páchají nemá s HUDBOU
A SKLADBOU absolutně nic společného.
Je to, jako když vysvětluješ barvoslepému jak je ta obloha nádherně modrá.
Oni za to vlastně ani nemůžou.

Věřím ale, že všechno co jsem tu napsal je k něčemu dobré a možná jsem ovlivnil pár duší a začnou se nad sebou zamýšlet, jestli na tom třeba něco opravdu není.
Sednou si třeba ke kytaře nebo piánu a začnou vymýšlet melodie a harmonie, které budou mít nějaký hudební náboj a sdělení.
To, že ty SVOJE, HUDEBNÍ nápady pak obléknou třeba do "electro soundu" nebo je udělají pro symfoňák je úplně jedno, pokud tam NĚCO z muziky bude.

howgh

loleq

Příspěvek od loleq » 24 črc 2008 22:20

nekecajte a robte muziku :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 črc 2008 23:12

tak sem popcorn neudelal, ale dal sem si ryzovej chlebicek s maslem a soli, a chutna to UPLNE STEJNE jako popcorn.

Yogi

Příspěvek od Yogi » 25 črc 2008 07:22

Ja vim jsem trochu zarejpal, jsem to tam psal na konci. Jen mi prijde ze kdybys vysamploval takhle par vterin komplet groove treba Jacksona a jeste to tam nikam nenapsal, tak te honi vsichni ti ochranci a snad i Quincy Jones osobne :) V poho, delame to vsichni, ne ze ne.

Jen jsem tim chtel rict, ze je to mozna na tom moc postaveny - na ustrednim motivu jinyho hodne FAME TRACKu, kterej mam navic hodne rad (poslechni si original - je tam supr zpev, supr rap, dalsi veci). Btw, mohl by sis sosnout z http://www.acapellas4u.co.uk i prave ten vokal a byl by to mozna fakt v poho remix, myho gusta. Tj. hop hozenej trochu do najazzlyho oparu, lehce funk, decentne elektronika (spis ve smyslu elektroniky ve zvuku nez v kompozici a nastrojich)...

Mej se a hlavne jak rikal loleq "nekecat a delat muziku" ;)
Yo

Odpovědět