Chupacabra - Gut Reminiszenz

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
chupacabra

Chupacabra - Gut Reminiszenz

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 12:53

Moje nová skladba je ve stejném, či velice podobném stylu jako ta předešlá s názvem Heaven. Ovšem u podobnosti stylu to končí. U nové skladby s názvem Gut Reminiszenz jsem volil odlišnou techniku skladby. Jsou sice vypuštěny dynamické (a jediné zajímavé na té starší skladbě) pasáže, kdy se silný string střídá se slabším, ale zase má Gut Reminiszenz jiné přednosti. Nejdůležitější je, že je v tom o dost méně pokusů a pokud šplhám po nějaké stupnici, tak tentokrát o dost níže, na jiných stupnicích a jiným způsobem. Začátek je v podstatě opět docela nezáživná natahovačka. Začátek ale končí 31 sekundou stopáže. Potom se dostaví efekt slabšího zesílení zvuku a nastoupí povedenější část skladby. Za okamžik přijde klarinet a po něm to ukončí přídavek dalšího stringu - u toho posledního jsem dost dlouho šteloval hlasitost, ale i teď se mi občas výměna s klarinetem nějak nezdá. Ale třeba si takového detailu všímám jenom já, to netuším. Co se týká prostředí, do kterého je to zasazené, tak to je Scoring Stage z Wizoowerb W2, samozřejmě. Nástroje jsou opět z Atmosphere a Garritan Personal Orchestra. Skladba má také poměrně vysokou rychlost (160 BPM) a názval jsem jí Gut Reminiszenz, což by snad mělo znamenat Dobrá Vzpomínka. Budu rád za konstruktivní komentáře a hodnocení.

Gut Reminiszenz

jackies

Příspěvek od jackies » 15 lis 2006 14:32

Nevím co bych k tomu řekl abych si to moc neodskákal.

Nevšední harmonie a nevšední hra na nástroje.
Tempo skladby ?

Ale můj názor moc neber, protože tomuto stylu moc nerozumím 8)

rastis

Příspěvek od rastis » 15 lis 2006 14:55

Ten sposob opisu, vysvetlovania a vkladania velkeho linku mi je povedomy od ineho uzivatela, ktory sem uz nechodi... Je to naozaj trochu zvlastne a vlastne sa tam moc toho v skutocnosti nedeje, ale tiez tomu moc nerozumiem...

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2006 15:00

rastis: ej ty betar :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 lis 2006 15:03

ze ty jsi skladatel italskeho nekonecneho serialu Incantissimo! :]

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 15:30

Velice zajímavé. Na můj minulý track, ve stejném stylu, byly veskrze pozitivní reakce. Pochybuji, že toto je o tolik řádů horší. Buďto tedy hodnoťte skladby nováčků vždy stejně a to už od první skladby a nebo je raději nehodnoťte vůbec.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 15 lis 2006 15:41

rastis: stýská se ti po mě, viď? všák já si tě hlídám, ty kluku ušatá...tebe a několik dalších - možná, kdybys přišel na ten sraz ezone, tak bych ti názorně ukázal, co to znamená Škola Zlaté Mládeže...každopádně jsem potěšen, že nejsem tuctový člověk, na kterého by kdekdo rychle zapomenul...

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 15:51

jackies: ale jo, řekl si dobré postřehy, máš pravdu...nejvíc si jsem vědom tempa, které je svým způsobem zběsilé (ikdyž tak asi nepůsobí) a opravdu tam schází klidnější a nevýraznější pasáže, které by se s třídali s tou divočinou...to je ta dynamika, která snad trošku byla v Heaven, ale tady po ní už není takřka ani památky...ale co se týče not, tak bych řekl, že tady jsou lepší a více uhlazené, než v Heaven...a to, že si v souvislosti s mou hudbou vůbec použil slovo harmonie, to je poprvé co to někdo řekl...určitě si to jako pochvalu nemyslel, ale docela si mě potěšil...
Naposledy upravil(a) chupacabra dne 15 lis 2006 15:53, celkem upraveno 1 x.

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 15 lis 2006 15:52

Zdar CHUPACABŘE :-) tak jsem si to poslechl taky a jak jsi chtěl, tady mash:
1. dost krátký na to, abych tomu říkal skladba - spíš předehra.
2. docela se mi líbí některý harmonický změny (ty dolů), nicméně některý notičky mi tam jaksi neladěj ( ty dechový zvuky )
3. dost potichu, málo dynamiky, málo hutnosti - možná bych bejt tebou ještě trochu vrstvil
4. nosnej motiv?? možná ale není třeba, možná jsi to myslel jako náladu, pokud ano, tak ji to má...
5. mě tam chybí pořádnej BEAT :-D....říkáš, že to má 160, to si o to přímo říká :))

závěr: není mi zcela jasnej tvůj cíl - resp. co tím chtěl básník říct. docela příjemně melancholický...

jackies

Příspěvek od jackies » 15 lis 2006 15:56

chupacabra :
někdo by ti měl na rovinu říct, že to co tady vystavuješ je hodně amatérská a práce.
To by nevadilo, ale způsob jak to komentuješ a děláš z toho UMĚNÍ, je asi pro většinu zdejších userů humorné.
Chtěl si názor.
Snaž se, nevzdávej to, poslouchej podobnou muziku, uč se a ono to možná příjde.

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 16:01

Ricardo: dynamika tam chybí, to dobře vím...změny směrem dolů jsou asi dobrý a v notách je asi ještě dost chyb, které by se dali opravit...u klarinetu nevim, on je jako jedinej z garritanu (a proto se ti třeba nezdá) a tam je většina nástrojů omezených svým reálným vzorem, já se s tím ještě seznamuji - štve mě, že v sekci Multis nejsou pořádné dechy jako flétny a tyhle klarinety, musím to do příště pořešit, ale ten klarinet je skoro do noty totožný s tím stringem co hraje na pozadí a i s tím, co příjde po něm, takže problém je asi v tom, že se ten Garritan prostě nehodí k Atmosphere...beat to jistě chce, ale já pořád ještě neměl možnost vyzkoušet nic, co by se tam hodilo...prosil sem o typy v jiném mém topicu tady na fóru a skončilo to tím, že se na mě všichni vykašlali, když jsem řekl, že mě nebaví bicí aranžovat ručně, ale to je můj problém...tady lidé nejsou zvyklí na projevy temnějších povah, je to tu jak v chrámě božím...

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 16:11

jackie: příjde nepříjde, já se pořád vyvíjím a činím tak absolutně bez pomoci (co chlapci profíci, co napsat něco jako Ravenspiral Guide v češtině? to ne co? to by pak bylo těch skladatelů moc)...slyšel jsem 100x horší hudbu v mnoha filmech a to byla hudba od "jakože" profíků - takže jestli já dokážu udělat lepší hudbu než je ta nejhorší co se objeví v TV, tak mi to stačí nadosmrti...já to za umění nevydávám (ale asi dobře píšu, když to na tebe tak působí), mě se to prostě docela líbí, je to my cup of tea...jestli říkáš, že tam jsou zvláštní harmonie, tak před půl rokem jsem v hudbě žádné neměl...pro mě je to pokrok, já mám dost času (24 hodin denně volna, bez práce, chi chech)...když mi tu nikdo není schopen vysvětlit nebo předvést něco pořádného, akorát se tu kecá o hovadinách, tak to je potom zdlouhavá práce...já si sám zjistil, co je celotónová stupnice, na to se tu ptát nebudu...ale co bych se rozčiloval, jdu zavolat 112...

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 15 lis 2006 16:12

jackie kennedy: PS: s tím warezem buď opatrnej...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 15 lis 2006 16:19

Juanita Call of Juarez - Být tebou bych pomlčel. Ty v tom předraženém studiu sice umíš udělat skvělý zvuk, ale v tom showreelu neslyším jedinou hitovku, kterou by hráli i za dvacet let denně jako Holky z naší školky. Je jedno, co jsou Holky zač, ale je to hit hitů a to jsem od tebe ještě neslyšel. Ty odemě určitě taky ne, ale s tvým vybavením si představuji muziku, která mě úplně odbourá a budu si to chtít pouštět denně (i za deset let jako Prodigy Experience) a budu si to pískat na ulici. Udělej třeba druhou Billie Jean, jenže na to nemáš, showreele.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2006 16:21

"Skladba má také poměrně vysokou rychlost (160 BPM)"

si si isty, ze si dal spravny link? ja pocujem nejake largo

Odpovědět