Citizen37 | skladby + recording report

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Drumer

Re: Citizen37 | skladby + recording report

Příspěvek od Drumer » 04 led 2011 16:42

me to prijde jak pod dekou...zkusil jsem pridat na eq par db někde kolem 6k a kolem 10k a dost se to rozsvítilo,ale jsem jen amater ;) kopáku mi prijde že trochu chybí energie a trochu je utopeny šrotak :)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 04 led 2011 16:56

Tak nejak bych to asi udelal ja :wink:
Přílohy
BROKEN_MAS203drumer.mp3
(699.1 KiB) Staženo 11 x

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2011 17:08

Je to trochu zatažený, tentokrát schválně, konkrétní už je vlastně jen hihat, která mi nevadí barevně, ale stejně je divná. Zbytek je opravdu vzadu, vlastně jsem jakoby simuloval bicí soupravu branou vzdalenejma mikrofonama, je to lepší než předtím, kdy vše bylo konkrétní, ale zároveň oddělené. proto kopák i snare nijak nelezou dopředu.

Jinak já mám rád flat sound, spíše temnej a barevnej, tvůj náznak jsem poslechl a to už by bylo hodně řezavý a plechový. Možná mi bedy hrajou výšky jinak :)
Každopádně díky za poslech!

Drumer

Příspěvek od Drumer » 04 led 2011 17:26

Aha tak to pak jo...jsem bubeník,takže mám rád když jsou slyšet :wink: ten pokus byl jen narychlo takový náznak,nemám žádný špičkový poslech...no asi nějak nechápu ty dnešní undergroundové nahrávky :) ;)

delay

Příspěvek od delay » 04 lis 2011 10:44

Po více jak půl roku přináším nové info:
Jelikož se v naší kapele za rok její existence odehráli dvě personální změny (nejprve nás opustil basák a po dalším půl roce pro změnu bubeník), tak jsme prakticky nemohli natočit materiál pro album, který jsme chtěli za včasu (dokud je vše nové) zachytit v solidním studiu, ale čas se vlastně věnoval jen tomu, abychom se sehrávali a secvičovali jednotlivé songy. Z původního u mne nahraného materiálu jsem vytáhl celkem tři skladby (první verze jedné z nich jsme zde již uveřejňoval), s dalšíma jsem už tolik neztrácel čas, ale byl jsme prakticky nucenej něco provizorně ukuchtit, jednak aby kapela měla nějakou identitu a druhak kvuli propagaci...

Smyslem tohodle mýho monologu tedy není prosba o názor na zvuk, ale spíše jen prezentuju svojí kapelu.
Poslechněte, pište nebo nás třeba pozvěte na koncert :)

jackies

Příspěvek od jackies » 04 lis 2011 17:10

Hodnotit zvuk v tomto případě moc nejde, jelikož je to fakt jen tak halabala rychlou jehlou a i dost pokažený (třeba ty kompresory v 1...)
Ale připomínku ke zpěvu.
Nebylo by dobré, to hrát třeba o něco výš, aby se do toho mohla trochu opřít a trochu předvedla nějakou expresivitu v tom zpěvu ?
Připadá mi to takové nějaké moc unilé.
Proč jí tam také někdo z vás nepodpoří v nějakých druhých hlasech ?
V tom frozen .. si to o to úplně říká.
Jináč dobrý :wink:
Hned jsem měl chuť to trochu pomíchat a dodělat pár nástrojů a hlasů okolo :)

peeetras

Příspěvek od peeetras » 04 lis 2011 18:12

Zdarec Mě se líbí první verze převážně od druhé poloviny .Vokál ,kytary fajné i bycí mě neruší no asi sem nenáročnej posluchač :o
362

delay

Příspěvek od delay » 04 lis 2011 22:57

jackies píše:Hodnotit zvuk v tomto případě moc nejde, jelikož je to fakt jen tak halabala rychlou jehlou a i dost pokažený (třeba ty kompresory v 1...)
Ale připomínku ke zpěvu.
Nebylo by dobré, to hrát třeba o něco výš, aby se do toho mohla trochu opřít a trochu předvedla nějakou expresivitu v tom zpěvu ?
Připadá mi to takové nějaké moc unilé.
Proč jí tam také někdo z vás nepodpoří v nějakých druhých hlasech ?
V tom frozen .. si to o to úplně říká.
Jináč dobrý :wink:
Hned jsem měl chuť to trochu pomíchat a dodělat pár nástrojů a hlasů okolo :)
Co myslíš konkrétně těma kompresorama?
Co se týče zpěvu, ve většině případů jsme to podchytili, ale některý věci by tim zase utrpěli hudebně. Jinak jo, zpívám druhý hlasy, ale tady to byl vlastně živej záznam, při kterým bylo za úkol nahrát bicí a basu, nakonec to zustalo tak jak to je... Druhá věc je ta, že zpěvačka má ráda Nico, Velvet Underground, Doors a taky PJ Harvey, čili ona nikdy nebude zpívat primárně vejšky. Je to divný, ale něco zpívám vejš i já :).
Jinak dík :)

Odpovědět