City of Autumn - Perpetual Run

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 17 pro 2008 21:38

Brooklyn: Zajímavý, že řekneš, že zvuk je hroznej a potěšíš mě tim :D Je to totiž takovej ten skvěle zpracovanej sendvič - nejdřív se řekne "pěkný", pak to, co je všechno špatně a pak se to uzavře dalším příspěvkem na téma "profi kapela". Díky! Je to tak, spodek je slitej v takový jedno veliký bahno.. na druhou stranu na nezkušené, resp. konzumentské ucho to působí podle všeho dost dobře.. A jestli to půjde časem někam dál, tohle si opravdu určitě někdo (nebo já pod něčím vedením) pořeší(m) ...

delay - to je přesně to, no.. hudba je silně zabasená, zpěv má zas zdůrazňovaný vejšky.. středy nějak nebyly prioritou, posluchač hledá jen tahle dvě pásma :D

matucha: on je tam spíš nikdo nikdy nedal, než že by je někdo bral :D .. Ale co přesně ti vadí na bicích? Tradičně kick, mizící v záplavě ostatního basového bordelu?

matucha

Příspěvek od matucha » 17 pro 2008 22:26

Musel sem si to poslechnout znova, a taky vedle toho svoje veci, jak hrajou skrz ten player, abych se dostal do obrazu.

No de o to, ze tam mate treba casti, kde je to celkem vpohode a potom casto v mistech, kde by melo byt vsechno nejvic (refreny), tak tam misto bicich jsou slyset vetsinou jenom takovy rozmazly plochy/plastve z neceho, co by mozna mohly bejt bici a pak je pasaz, kdy zase treba nejaky bici sou a tvarej se jako bici. Tak mi pride blby, ze je to tak nekonzistentni. Dobry je, ze to zni otevrene, ale to ze snary a kopaky nemaj v refrenech uder mi pride dost napytel. Taky moc neslysim basu... je to spis takovej nejasnej tlak zespod, kterej to sice zaplni, ale neplni moc tu roli basy (aspon ne tak jak ja tu roli vnimam).

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 17 pro 2008 23:14

Jo, je to tak.. Hodně se na tom určitě podílí dva faktory.. on je to teda jeden - komprese - ale na dvou úrovních a) do refrénů přichází velmi tvrdě kytary a spolknou všechno, včetně bicích, s jejichž "prořezáváním" se nikdo nedělal :) b) výsledný song je mix songu v mp3 + mix vokálů, které opět v refrénech dorážejí mnohem víc, než v ostatních částech a tak zase ujídají trochu prostoru hudbě, ve které jsou už ujedené bicí... něco s tim časem snad udělám... zatim ale zpět k produkci dalších. tenhle problém se nám nějak opakuje pořád, bude to chtít zohlednit ho už při tvorbě..

btw, tvoje věci na BZ playeru = Soliloqui? :)

Díky za postřehy!

matucha

Příspěvek od matucha » 17 pro 2008 23:24

jj... jiny tam nemam... slo mi o to, abych tak nejak tusil, co dela ta mp3 a co asi je schovany za tim.

vasek

Příspěvek od vasek » 19 pro 2008 08:16

Sadluck: Hm, tak nevím. Buď uděláte něco originálního a rád si vás poslechnu, pokud to bude slušný.... nebo budete kopírovat LP - tak to si radši poslechnu LP, protože je přece jenom o trochu lepší.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 19 pro 2008 16:43

Tak nevím :) ... proč je zrovna tohle pořád problém, je mi záhadou... podle těchto měřítek téměř neexistuje dobrá originální kapela.. jediný rozdíl u nás je, že se podobáme někomu, kdo je (opět v rámci nějakých mezí) originální a ne gigantickému oblaku kapel, které se podobají všechny jedna druhé, ale protože jich je už tolik a tolik se jich navzájem podobá, je těžší je vztahovat jednu k druhé..

Základ je obdobný - kytary, bicí, basa, elektronika, zpěv, rap .. dokonce i původ uskupení je podobný ... já vycházím víc s hopem a elektronikou, kytarista je metalák... sakra, mam milion argumentů, proč nejsme linkin park,ale nemam sílu je tu vypisovat, protože budu vypadat, že tonu a chytám se stébla :D

... a i kdyby, překonat linkin park je první meta ;)

vasek

Příspěvek od vasek » 19 pro 2008 16:47

Sadluck: problém je prostě v tom, že podobnost té vaší poslední písně s LP je řečeno hezkým českým slovem: donebevolající.
Jinak z těch vašich starších věcí vyloženě originalita nestříká, ale já s tím nemám problém.

Odpovědět