City of Autumn - první videoklip & EPčko

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
SadLuck

Re: City of Autumn - první videoklip & EPčko

Příspěvek od SadLuck » 03 lis 2011 14:50

nemá to blíž k indian accents? :D tohle je správně českej http://www.youtube.com/watch?v=v8Cmxr2qeek .. až tak že jsem s tim měl chvíli žaludeční obtíže.. ale pak si člověk zvykne:) a skutečně je zajímavý, jak může mluvit takhle slušně a k tomu mít tak neskutečně nezměněnej přízvuk (že by něakej totální hudební hluch?)

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 03 lis 2011 15:14

Vobec takuto hudbu nepocuvam, ale mne sa to paci, aj ked s malymi vyhradami. Zaprve - to raperske "jou" v 0:45, za to by som vrazdil. Nasledne vsetok rap v sole ma reze do usi. Nie som schopny ale povedat, ci hlasitostou, alebo eq. Od "tell my why" uz je to zase ok. Hlasy mi pridu zmysluplne nalayerovane do sterea. Zo zmeti hudby, ktore sa hravaju v CZ/SK radiach to musi podla mna vycnievat. Na prvy posluch ako obycajny posluchac nadobudam pocit, ze to muselo prist z MTV. Vyslovnost absolutne neriesim, moja anglictina je mizerna a hovno rozumiem ( tak, ako dalsie miliony posluchacov anglicky spievanej hudby po celom svete ).

Zaver? Za mna fajn, som si to schopny vypocut niekolko krat bez toho, aby ma to omrzelo.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 lis 2011 15:34

jo ty hodne vytazeny vejsky na vokale, kdyz zacne hned prvni sloka me taky dost vadily...

Vey

Příspěvek od Vey » 03 lis 2011 15:59

Sikovnej kluk .. ;)

peteness

Příspěvek od peteness » 03 lis 2011 19:03

Mně to celé přijde v pohodě. Taková jistota. A přízvuk řešit je blbost, hlavně nezpívat bláboly.
btw Oxygen, co říkáš na tenhle přízvuk?
http://www.youtube.com/watch?v=3-GEAgSFwyE

Džirka

Příspěvek od Džirka » 04 lis 2011 08:12

Oxyygen píše:k tomu prizvuku. Problem ceskych kapel, ze vetsina zpevaku co zpiva anglicky, neumi anglicky plynule mluvit. Nemaji anglictinu zazitou, zni to hrozne neautenticky. Kdyz slysis slovany v UK, kde anglictinu denne pouzivaj, tak proste zni mnohem verohodneji, i kdyz maj prizvuk az kam. To samy nejakej cernoch nebo cinan. Jejich anglictina je proste ziva.
Tady treba priklad jak je slovanskej prizvuk cool.:)
Máš pravdu s tím souhlasím. Je lepší nesnažit se napodobovat za každou cenu britský nebo americký přízvuk. Navíc se svým odlišným přízvukem se prosadilo mnoho jiných. Například Bob Marley, ten si zachoval svůj jamajský přízvuk a nikomu to rozhodně nevadilo, ale tihle umělci hlavně hrály svůj styl vycházející z kořenů jejich folklorní hudby. Něco jiného je ale slyšet hudbu napodobující - řekněme hudbu typickou pro kalifornskou scénu a to s českým přízvukem, to není ono. Ale berte to jen jako můj názor :)

Odpovědět