City of Autumn - první videoklip & EPčko

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
SadLuck

City of Autumn - první videoklip & EPčko

Příspěvek od SadLuck » 01 lis 2011 15:05

Po letech fascinace i tou druhou - vizuální - částí audiovizuálních děl jsem se do ní též pustil: Jako první přišla na řadu jakási poslední pocta tomuhle songu z roku 2007, díky kterému jsme vlastně přišli na myšlenku stavět nějakou kapelu a který začal se zpěvačkou, pak s kapelním zpěvákem a teď s novým kapelním zpěvákem.. každopádně je to můj první pokus dát dohromady nějaké vážně míněné video a zároveň první klip City of Autumn.
Teď si lámu hlavu, jak ho bezbolestně převést z 23,976 na 25 FPS = předpoklad nějakých pokusů o průnik do TV :)

A btw, v srpnu jsem dal konečně dohromady i naše první EPčko, na které se během jara přehrávaly starší songy s novým zpěvákem. To jest zde http://www.facebook.com/cityofautumn?sk ... 1999737309.

don corleone

Re: City of Autumn - první videoklip & EPčko

Příspěvek od don corleone » 01 lis 2011 19:03

co to je, linkin park revival? :D

viem si predstavit, ze to pojde na mtv. vyzera to profesionalne. dobry zvuk a spevak bez slovanskeho akcentu, to potesi.

ja takuto muziku vypinam po troch sekundach, ale podla mna je to dost potencionalne predajny numetal pop. aj ked mam pocit, ze vlna tychto skupin uz chvalabohu :twisted: odoznela. zelam vela stastia. :wink:

psk501

Příspěvek od psk501 » 01 lis 2011 19:37

don corleone píše:.... a spevak bez slovanskeho akcentu...
:lol: a na to si byl kde? jako neni to uplne na hovno, vlastne dokud nezaznelo prvni errrrrrrr tak sem si taky rikal ze ty voe to neni az tak zle. Na tech r by mel jeste zamakat.
video udelane pekne (2:06 super pasaz :D ), hudba neurazi, ale ten rap me vubec nebavi. Jako ja chapu ze v numetalu ty rapy vseobecne stoji za hovno, ale proc to delat jak vsichni. I kdyz mozna je to moji obecnou neduverou v rapery s douchebagneck tshirts, karovanyma trictvrtakama a anglickyma textama prelozenyma google translatorem

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 01 lis 2011 20:14

:D tak jo, trochu historie.. raperovi bylo před 4 lety ještě 18 a ten text trval asi deset minut (celý písničky tak 30) během nahrávání, protože nebyl čas a soutěž měla ten den uzávěrku.. pak se ale na myspace profilu strhla nečekaná vlna zamilovanosti do tohohle songu (tehdy zpívanýho roztomilou zpěvačkou) a několik set amíků si to během cca 3 měsíců dávalo střídavě jako profilovej song a dělalo cool gify a jpgčka právě s timhle poměrně nesmyslnym textem.. pak na to navazoval dokonce kontakt s velmi zajímavě vypadajícim startujícim labelem, kterej nakonec ztroskotal na neschopnosti části vzniklé kapely odjet a o rok později už na nezájmu investorů.. pak následovalo postupné odpadnutí zpěváka, kytaristy, bubeníka a zdlouhavé restaurační práce s novou sestavou.. Tohle je z mé strany jakási poslední pocta songu, kterej toho pořád z kapelních věcí kdysi dokázal nejvíc a jakkoli jsem ho už nesmírně přesycenej, historie napovídá, že si tu šanci přecijen možná zaslouží ==> shrnuto-ten song je něco z dávný minulosti a spíš příjemná vzpomínka než něco, za čim bych si po každý stránce stál a cejtil v tom budoucnost..

a díky za komenty ke klipu! - to je koneckonců to co prezentuju a na co mě zajímaj názory, tenhle song jsem tu prezentoval před těmi 4 lety a moc se na něm nezměnilo

ps: google translate je na specifický použití (např. legislativu eu) naprosto bezkonkurenční nástroj, takže na ten ani na kalhoty mi nešahej :lol:

jo! a nebyl to douchebagneck ale tanktop s košilí :))

psk501

Příspěvek od psk501 » 01 lis 2011 20:57

Aj tak to sorry! I kdyz tilko s kosili neni o moc lepsi v mych ocich :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 lis 2011 00:43

SadLuck píše:
Teď si lámu hlavu, jak ho bezbolestně převést z 23,976 na 25 FPS = předpoklad nějakých pokusů o průnik do TV :)
pri DVDckach sa to robi tak , ze sa ten obraz zrychli a k tomu sa zrychli aj zvuk .. vacsinou primitivne +4% , ale slo by to aj stretchnut .. to je najlepsie riesenie .. druha moznost je prepocitat obtaz na prekladane riadkovanie .. vo finalcute sa to oznavuje 24@25 .. ale neni to uplne ono ..

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 02 lis 2011 13:42

donutil jsem konvertor dopočítat (prolnout) chybějící framy a snad (SNAD) to nakonec docela dopadlo, i když celkově to nějak dost trpí jakymsi motion blurem..zrychlení a podpitchování ten song dost zdevastovávalo :-/ .. jak se postupuje když se dělá něco zároveň pro eu i us vysílání? přece se nedělá celej projekt jednou v 24fps a jednou 25fps??

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 lis 2011 15:00

24 je film .. v US sa pouziva 29.97/30 ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 02 lis 2011 20:45

prijemny zvuk, pekne urobene

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 lis 2011 07:55

Hele jako fakt dobrý, i tu anglinu docela zkousnu, na východoevropský poměry to pořád eště jde, ale co je fakt otřesný a co sráží celej klip ze skoro 1. MTV ligy někam na vesnickou zábavovku jsou ty ohozy, celková vizuální stylizace jednotlivejch členů kapely. Ale jinak, jestli je tohle nastávající trend v kvalitě českejch videoklipů, tak je to jedině dobře.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 03 lis 2011 09:02

V první řadě mě fascinuje, že ještě pár let zpátky udělat takový video by bylo krajně nemožný, nebo by člověk potřeboval minimálně nějaký ten milión. Jde to dopředu tak rychle, že to nějak nestíhám. Když jsem začínal ve 13. letech hrát, měl jsem ručně vyrobenou el. kytaru ze španělky. Dnes, můj 12. let starý syn, má kopii stratocastra, gibsona, dvě komba, cry baby, distortion boss a už natáčí s kapelou. Ty technický předpoklady pro dnešní kapely jsou neuvěřitelný. Dokonce mohu říct, že muzikantsky je na tom mladší generace výborně, ale trochu mi tam něco schází.... Tak to jen takový úvod. Zpěvák má talent, definitivně. K té angličtině - to je myslím problém východoevropských kapel, neboť otázka vždycky je, jakýmu přízvuku se přizpůsobit, pokud angličtina není náš rodný jazyk.. měl bych zpívat londýnsky, liverpoolsky, irsky, kalifornsky, newyorsky, jížansky, kanadsky.. češi zpívající anglicky mají svůj typicky český přízvuk s jakousi příměsí pseudoameričtiny. Nevím, zda to zní dobře rodilému angličtináři, mě to moc dobře nezní. Osobně se mi líbí víc britský přízvuk než americký a mám pocit, že pro nás východoevropany je přirozenější než třeba americký, proto bych se možná na něj zaměřil. Jinak je to pěkný, hudební potenciál to má, rozhodně... mě tam vadí samozřejmě ten pokus za každou cenu napodobovat anglo-americkou scénu, čímž se kapele zavírají dvěře do světa, protože ve světě není nikdo zvědavý na českou napodobeninu amerických kapel. Ale na český scéně to šanci rozhodně má. Moc se kluci omlouvám za kritiku, jen mi to nedá. Jetě mi vadí takový ty puberťácký prvky v tom klipu, ten rozvášněnej pár, s kytarou za postelí... ale to je jen můj problém, neboť klip je asi mířen na určitou věkovou skupinu, do který už nepatřím (tím nemyslím, že jsem starej, ale že mi není náct.). Držím palce :)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne 03 lis 2011 10:58, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 lis 2011 10:13

az teraz som si to pustil .. a prijemne .. ta anglictina je asi fakt divna .. na tom by asi chcelo popracovat , ked to ma ist von ..

a klip je dost v pohode .. za ten by som sa nehanbil ..

demsky

Příspěvek od demsky » 03 lis 2011 11:56

mne sa to paci, nemam ziadne vyhrady voci hudbe ani klipu, mozno by som iba niektore hlasy zduplikoval a malinko podladil cez nejaky kvalitny pitch shifter. skratka iba trocha viac dirty, mozno aj malinky overdrive cez HP filter ako dalsi layer, proste skusat, ale mozno kecam :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 lis 2011 13:11

díky, díky!

Gibson, vypitá flaška Jim Beam Black a pod tim všim knížka "Jaromír Nohavica - Chtěl jsem jí zazpívat" - tahle stylizace je samozřejmě až vtipná, ale jelikož ani song neni nic převratně novýho, nějak mi to k tomu sedělo - šablonka k šablonce :)

ad angličtina:
taky jsem to vždycky řešil, ale už jsem přestal a ustálil si názor na přesnym opaku všech názorů co jsem tu slyšel: angličtinu musí člověk (po stránce přízvuku) pilovat právě výhradně pro českej (rozuměj anglicky nemluvící) trh. Minimálně pro američany je totiž (z mé zkušenosti) každý zvláštní a co nejvíce exotický přízvuk téměr sexy a když ne sexy, tak přinejmenším zajímavý. Chce to jen se vyvarovat chyb, které mají za následek nepochopení/významový posun, ale jinak jsem přesvědčenej, že na přízvuku si naopak člověk může vybudovat kariéru - u nás bude ale samozřejmě terčem posměchu, takže pak je to otázka nějakého kompromisu :) ..A hlavně teda nehodlám trávit stovky hodin drilováním zpěváků, už mě nebaví strávit 8 z deseti hodin nahrávání výukou angličtiny. Jinak britskej přízvuk jsem odjakživa nesnášel, ovšem stačil půl rok fonetiky na FF UK v kobinaci s Patrickem Stewartem ze Star Trek TNG a zamiloval jsem se do něj :)

ad stylizace:
souhlas, napříště to chce nějak řešit i tuhle stránku - přecijen je to kompletně domácí produkce a nepodařilo se mi pochytat všechy mouchy. Obzvlášť já (rap) jsem si mohl aspoň hodit vlasy z čela, jenže když člověk běhá před kamerou a takřka zároveň stojí za kamerou, staví světla a řeší scénu v malé podzemní zkušebně, nemá na tohle nějak myšlenky.. příště bude stylistka, aspoň nějaká, slibuju :D

a doba je skutečně úžasná.. a věřim že bude líp a líp - až člověka mrzí, že tu nebude für immer :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 lis 2011 14:39

k tomu prizvuku. Problem ceskych kapel, ze vetsina zpevaku co zpiva anglicky, neumi anglicky plynule mluvit. Nemaji anglictinu zazitou, zni to hrozne neautenticky. Kdyz slysis slovany v UK, kde anglictinu denne pouzivaj, tak proste zni mnohem verohodneji, i kdyz maj prizvuk az kam. To samy nejakej cernoch nebo cinan. Jejich anglictina je proste ziva.
Tady treba priklad jak je slovanskej prizvuk cool.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět