Cover Smells like teen spirit

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
nixx

Re: Cover Smells like teen spirit

Příspěvek od nixx » 25 říj 2011 22:16

cigi píše:http://www.myspace.com/stringsofautumn/ ... 3-84838661

Krome Tauruse je tam samozrejme i Voyager a taky Prophet 08 (asi neni tezke poznat co je co:)).

Kdyby se vam track libil, tak nam, please, dejte hlas v soutezi O2 Extra Sance Strun podzimu:

Soutěžíme o nejlepší cover verzi Smells Like Teen Spirit. Podpořte nás a naši skladbu, má štastné číslo 13.
http://www.strunypodzimu.cz/o2-extra-sance
Jak na to?
Zašlete e-mail na sance@strunypodzimu.cz s uvedením celého vašeho jména a kontaktního telefonního čísla. Do předmětu e-mailu je nutné uvést číslo skladby, které dáváte svůj hlas - v nasem pripade 13. Každý může hlasovat pouze jednou. Budou akceptovány pouze hlasy se všemi požadovanými platnými údaji.
Po té spršce, co jsi dostal od ostatních jsem čekal, že to bude nějakej průser - ale je to vcelku zajímavá verze :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 říj 2011 10:50

cigi: me to jazktakz bavilo asi prvni minutu, ten dub/raggae zacatek je zajimavej napad a kdyby v tomhle duchu byla cela skladba, tak to by mozna melo smysl. Ale tu zmenu na disko trysko jsem nejak nepochopil, tim to slo cely dohazjlu. No a zvuk bohuzel neni moc dobrej.

cigi

Příspěvek od cigi » 26 říj 2011 11:35

Diky nixx

To Amorph: je to potreba poslouchat vcelku a mozna spis jako klasiku :twisted: je tam urcity tonalni prubeh, ktery ma svuj smysl, urcita motivicka prace a jeji vyvoj atd., to ze neco nechapes jeste neznamena, ze to je spatne, ze jo :oops:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 říj 2011 11:54

Mas pravdu, motivickou praci a jeji vyvoj jsem v tehle skladbe opravdu nepochopil, stejne jako to, ze je to potreba poslouchat jako klasiku, to by me teda nenapadlo ani ve snu. Nicmene to, ze z dobrejch nastroju je smichanej blbej zvuk, to proste neokecas;)

nixx

Příspěvek od nixx » 26 říj 2011 11:54

cigi: no hele, zas tak úžasný, aby ti to dodávalo takovýhle sebevědomí, to není :-)
Že ses zamyslel nad tonálním průběhem a prací s motivem z toho ještě nedělá super hudbu.
Nevím, jestli je tahle póza "nepochopeného génia" úplně na místě ;-)

jackies

Příspěvek od jackies » 26 říj 2011 17:57

A mě se z toho nelíbí vůbec nic.
Už z podstaty.
Trochu mě zaujala ta německá dechovkovitá verze, ale jen tím že tohle je už opravdu maso a i bych byl za to schopen někomu ublížit :)

cigi

Příspěvek od cigi » 27 říj 2011 13:36

Jackies: tak předveď něco vlastního, co bude stát za to.....zrovna od Tebe jsem se tady zatím dočkal jenom spousty keců a jinak skutek utek....

Jako génius se opravdu necítím a jako nepochopený už vůbec :oops:

Všichni hlasující budou zařazení do slosování o vstupenky na pražský koncert Roberta Glaspera, který je už několik měsíců beznadějně vyprodán. To myslím stojí za to dát hlas nahrávce s číslem 13 :evil:

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 27 říj 2011 15:03

2cigi: hele sorry, ale to, co si napsal velmi umirnenemu Amorphovi, me normalne nasralo! Psat o nepochopeni motivicke prace, cimz si de facto dal zcela jasne najevo svou intelektualni prevahu, je podpasovka! Presto jsem si to vsak na zaklade tveho doporuceni poslechl, a to tak, ze jsem se toto opus magnum snazil vnimat jakozto dilo, ktere je urceno ke kontemplativnimu poslechu a bohuzel musim konstatovat, ze stoji za .....!

cigi

Příspěvek od cigi » 27 říj 2011 16:01

to: pan mozku - promin, ale to tak vubec nebylo mysleny. Amorph pusobi velice sebejiste, tak by me v zivote nenapadlo, ze by to mohlo byt brano jako nejaka demonstrace intelektualni prevahy. A ruku na srdce, cely to byl spis for, myslis, ze by se neco takovyho dalo poslouchat jako klasika :twisted:

A teda vubec nechapu, jak's dosel k tomu kontemplativnimu poslechu, to je nejaka Tvoje intelektova zkratka? A za nejaky svuj opus magnum to taky nepovazuju a ani sem to nikde nerikal, to jenom tak podsouvas. Je to proste track do souteze, kterym jsme se s kapelou hodne bavili, kdyz jsme to vymysleli, pak jsme se tim hodne bavili, kdyz jsme to nahravali a ted se teda hodne bavime, kdyz cteme vsechny tyhle komentare tady i na midi.cz, chro chro.....no tak asi tak :shock:

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 27 říj 2011 16:14

2cigi: neni to zadny myslenkovy konstrukt, kontemplativni poslech je "klasiku" priznacny, vetsina takove hudby nema jinou funkci nez vzbuzovat estetickou libost... kdyby si napsal poslouchat jako tanecni, tak si u ni zkusim zatancit a napisu, jestli dle meho soudu plni dobre svou funkcni vazbu :) jinak sorry, ale tvuj prispevek na mne proste pusobil povysenecky a proto takova reakce - jestlize se neco nekomu nelibi, tak je lepsi to vzit a ne psat o nepochopeni atd. vzdyt sto lidi sto chuti, ale zrovna v tomhle kousku zadnou vychytanost v tonalnim planu ci dokonce motivicke praci proste nevidim - ale kdyby si to nenapsal, tak nemam duvod reagovat - proste nejsem tva cilovka a nazdar, takhle jsem ale musel

cigi

Příspěvek od cigi » 27 říj 2011 18:55

to: pan mozku - tak OK ten track uz nechme stranou, nic povyseneckeho na me reakci nebylo, proste to byla a je prdel. A ocenuju, ze to uzaviras tvrzenim, ze nejses cilovka....na tohle fakt slysim :P

Co mi prijde zajimavy, je tvrzeni, ze neco, co ma vzbuzovat estetickou libost automaticky znamena kontemplativni poslech. Klasiku posloucham docela dost spolu se spoustou dalsich zanru (a nechci se timto sdelenim nijak povysovat), ale rek bych, ze tak v 70 procentech o kontemplativni poslech nejde. Klasika Te muze prece nabudit, naspeedovat, vypsychovat, muze v Tobe vzbuzovat velikasske pocity nebo erotickou libost, muze v Tobe vyvolat i nutkani tance, jak o tom pises, a spoustu dalsich pocitu vpodstate vsechno, na co si vzpomenes. Je tam fakt vsechno. Kontemplace samozrejme taky, ale ne jenom.....

Na druhou stranu mas spoustu jazzove hudby nebo treba nektery Pink Floydy, kteri ten kontemplativni poslech fakt vyzaduji

....jestli ono to nebude slozitejsi :oops:

jackies

Příspěvek od jackies » 27 říj 2011 19:25

cigi píše:Jackies: tak předveď něco vlastního, co bude stát za to.....zrovna od Tebe jsem se tady zatím dočkal jenom spousty keců a jinak skutek utek..
Skutek neutek, ale nejsem z těch, kteří by zavdali příčinu k ohromné zábavě podobných týpků jako jsi ty, ač by to bylo třeba sebelepší.

Jinak jsem se vyjádřil, a záměrně jsem raději vůbec nekomentoval tvůj počin, právě proto, že jsem se nějak nechtěl pouštět a vyprovokovat nějaké dizkuze.
( tak trochu už tě mám otypovaného z minula )
Teď je jasné, že i to málo ti stačilo na to, abys vyskočil jak kohoutek :wink:

Chtělo by to od Kurta předělat všechno a nejlépe ve stylu čísla 13.
Ta tvá 13ka je parádní, proti ostatním hudebně i zvukově o 5 tříd výše a přeji ti výhru.
Doufám, žes ten odkaz na hlasování dal všude možně po netu.
Nějakou prosebnou inzerci bych ti klidně dal i mé fórum, protože tohle je nádhera a stojí to za to.

cigi

Příspěvek od cigi » 28 říj 2011 10:59

jackies píše:Skutek neutek, ale nejsem z těch, kteří by zavdali příčinu k ohromné zábavě podobných týpků jako jsi ty, ač by to bylo třeba sebelepší.
Hele fakt neco postni, ja nemam problem s tim byt pozitivni a ocenit kvalitu, byt mi jeji autor muze byt krajne nesympaticky :x

kohoutek

cigi

Příspěvek od cigi » 29 říj 2011 14:00

Jen přípomínám, že hlasování běží pouze do zítřka, tak ať to někdo nepropásnete :oops:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2011 15:12

a su tam nejake lepsie verzia , ako ta vasa , za ktore by malo zmysel hlasovat ?

Odpovědět