David Tandler - I'm straightly stunning

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Tom Šen

Re: David Tandler - I'm straightly stunning

Příspěvek od Tom Šen » 14 lis 2011 21:50

ahoj, všem kdo jste mi napsal nějaou radu k písni:
zkusil jsem zamakat na všech připomínkách co jste mi doporučili. je to i nově přezpívané, ale zatím jen pracovně, zkoušel jsem jestli bude fungovat to "živější" frázování. v každém případě jsem se zaměřil na basy + smyčce. taky jsem si zkusil pohrát s prostorem.

tak mám prosbu, jestli byste mi napsali, jak to na vás působí, díky moc.

VERZE 3:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 lis 2011 23:09

muj pocit je, ze je to ted o hodne moc lepsi nez ten prvni mix. na druhou stranu je to ted takovy "beznejsi", ale to asi neni na skodu. to prvni mi prislo takovy "punkovy" :-)

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 14 lis 2011 23:41

jojo - pro me je tahle verze lepsi, ale jestli chces abych byl hnidopich a mas na to cas, tak ten finalni zpev udelej nekde mezi. ale to uz bude asi tezky to vychytat - v prvni verzi si to vice zazpival septave to je super - a kdyz se ti podari aby to bylo zretelny jako v druhy variante a este vychytas mista kde je ten zpev uz moc falesnej tak to bude super. Sam vim ze to neni jednoduchy , ale chapu to tak ze mas zajem slyset vic nez ze je to ok.. :wink: Znovu podotýkám ze atmo to ma vybornou..

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 15 lis 2011 08:03

biscuit a Prvotsky: ahoj, díky moc za rady a povzbuzení. myslím, že jste to přesně vystihli. Taky mám z toho takový pocit, že je to jakoby "běžnější". Myslím si, že cestou je, zkusit to nazpívat způsobem, jak píše Prvotsky. Tak to budu dále hledat :-)

ahoj a díky za inspirativní postřehy :-)
tom

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 lis 2011 09:21

Ahoj, poslech jsem iam-strightly-stunning-2-novy a pak iam-strightly-stunning3 a oboje ma neco do sebe. Ta prvni mi prijde v podstate uplne v pohode, jako prijemna atmosfera. Dole sice spousta mista, ale co, kde je psano, ze v kazdym tracku se to musi hustit vsude naplno. Hudebne prijemny. Ta nova verze je sice harmonicky rozvinutejsi a o neco zajimavejsi, ale zas tam neni jeste vsechno usazeny ani hudebne ani zvukove. Ale kdyz tu novou verzi dotahnes, tak to asi bude fajn. Ty synteticky smycce se mi celkem i libi co hrajou, ale zvukove to tam nesedi, jsou takovy moc cheesy. Novej vokal je zatim dost nejistej, ten starej tam sedel perfektne (ale ted asi musi jit jinak s tou harmonii, ze jo). Takze preju, at to dotahnes do zdarneho konce;)

delay

Příspěvek od delay » 15 lis 2011 11:43

Tak poslouchám průběžně všechny verze a čtu některé komenty.
Přijde mi to trochu moc utopené ve verbu, díky tomu se ztrácí trochu barva, hlavně kytary. Poslední verze na mne působí ale asi nejlíp. Celkove je to trochu suchy a utahany (proc jsi nepouzil nejakej delay, pohyb - život). Vnimam tu krehkou atmosferu, kterou ses snazil vytvorit, ale proste mi to prijde nepovedene, sory za kritiku.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 15 lis 2011 13:01

Amorph: díky za postřeh. Na vokál se ještě samozřejmě zaměřím. S těmi smyčcemi to myslíš tak, že by měli být jako zvukově zajímavější a ne tak chemické, aby to nebylo v takovém protikladu se syrovou kytarou? Zkusím na tom zamakat.
delay: díky za to, že sis poslechl všechny verze a komentář. To je zajímavý nápad s tím pohybem, to by mě asi nenapadlo. Něco teda zkusím, láká mě to. Jinak, jak to prosím myslíš, že je to suchý? Píšeš, že je tam moc verbu...tak nevím jak to chápat.

Díky všem, ahoj,
Tom

delay

Příspěvek od delay » 15 lis 2011 13:24

No, to je právě ten paradox, máš tam poměrně velkej dozvuk, ale k tomu neadekvátní podání tý hudby. V 90% případů, když něco nahrávám a chci tam prostor, tak do něj už musím hrát, kvůli pocitu a feelingu, nutí tě to jinak hrát i vnímat. Mě to prostě zní jako nepovedená post produkce, netvrdím, že nejde efektovat zvuk post ale tady, když to máš takhle živý je to možná škoda nebo to vidím moc černě. Mě teda vážně napadly hlavně ty delaye, ta nahrávka hladce snese i další dvě kytary, jednu třeba zacloněnou dark, jednu ruchovou, mě to takhle baví, ale netvdím, že to tak musíš mít. To vše za předpokladu že to chceš takhle dál a lehce zasněný, jinak bych ubral reverb a vše udělal přítomnější, blíž k posluchači... Třeba mi to jen nesedlo. Je to fakt těžký poradit něco užitečného...

303

Příspěvek od 303 » 16 lis 2011 21:02

Ahoj ..hele mě třeba příde že všem těm verzím chybí řádná atmosféra , kterou by to asi mělo mít a působí to na mě trochu jak sejmutý z podia live .... prostě jakoby trochu divnej prostor .Každopádně zpěv na mě pusobil nejlíp v tej první verzi. Já bych to nahrál a nazpíval znova a možná to celý trochu jinak zefektovat a pohrát si s tim životem jak je zmínuje delay .Je to jen můj nazor jako konzumenta hudby a nadšennce do produkce - nejsem profík .Jinak pro mě jako posluchače ať to dopadne jakkoliv to asi bude dost takový nostalgický , ale věřim že by si to svý posluchače mohlo najít .Každopadně finalní verzi bych si ještě poslech ...třeba překvapí :)

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 18 lis 2011 09:32

Ahoj všem, kteří jste byli hodní a napsali mi nějaké postřehy. Zkoušel jsem zapracovat na další verzi a využít vaše producentské rady.

1) Zkusil jsem najít vhodnější zvuk smyčců
2) Znovu jsem to nazpíval - snažil jsem se o kompromis mezi první verzí a tou poslední (aby tak nevlála, aby tam byl tep, a současně také ta atmosféra)
3) Myslím, že Delay psal, že hlavní kytara je hodně zreverbovaná. Celkově jsem nahrávku přiblížil, včetně zpěvu
4) Delay: Dohrál jsem další temnější kytaru. Delay: z toho mám radost, to si myslím byl dobrý nápad, díky

VERZE 4:

delay

Příspěvek od delay » 18 lis 2011 10:23

No, teď nemvim, jeslti ten hlas neni uz moc OVER, neco se mi vic libi na ty minuly verzi, ale asi bych ho jen malinko ztlumil a vratil cast prostoru. Pokud tam mas uz tri kytary, tak zkus jednu nechat třeba veprostřed, mam pocit ze kdyz se tam nezpiva, tak ten prostredek je vykouslej. Konec skladby by mel byt potom jak prestanes zpivat trochu delsi, pusobi to dost rozpacite a nedokoncene.

Jinak uz posloucham na monitorech doma a libi se mi to mnohem vic jak v praci, takze k te vesmes studene sprse cos ode mne zatim dostal pridavam i neco pozitivniho.

PS: Dost mi to naladou a mozna ten zpev pripomina tuhle desku:
http://www.amazon.com/A-Leafs-Journey/dp/B0014C1GW4 - urcite si to sezen a poslechni, mylsim ze se ti to bude hodne libit.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 lis 2011 10:26

tak me se nakonec asi porad nejvic libi verze iam-strightly-stunning-2-novy, to ma pro me nejvic atmosferu a nejmin nedostatku. Tam by imho stacil dotahnout mix a hudebne s tim nic delat netreba.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 19 lis 2011 11:00

Ahoj, díky všem za připomínky...
Delay: díky za tip k poslechu, jdu se na to mrknout
ahoj,
Tom

Odpovědět