demo kapely Ridgeback - poprock

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 lis 2008 18:23

harmonicky pekny, obcas mi to pripomene radiohead, zajimavy! zpevacka by snesla tucnou davku melodyne, uff.

(poslouchal sem zatim jen tu prvni, sorry.)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 lis 2008 18:28

jackies píše:
Jindy2 píše: je to...no nevim, je to nejen divny hudebne, ale i zvukove
Absolutně ti věřím, že to tak slyšíš a cítíš.
Hudebně nějak moc divných tónů a pořád se tam kurnik něco mění. Kdo to má sledovat. Nějak to celé kolísá v dynamice a hlasitosti! Dokonce tam někdo hraje ! brrrr ..... Tam je snad i melodie ! To je vostuda !

Polemizovat s tebou o zvuku nebudu, dokud si nezkusíš sám něco podobného od píky natočit.
Tím nemyslím přesně poskládat čtvtky v pianorollu a navěsit na ně nějaký hotový prďácký zvuk z VSTi,
ale postavit mikrofony, natahat kabely, zařídit a udělat tisíc jiných věcí, natočit všechno co je potřeba a pak s tím materiálem pracovat.

Juchůů ! ale že jsem zase pěknej JED ? :D

Hráčskou úroveň protagonistů teď neřeším.
to je mozna zbytecnej alibismus. hudebne je to pekny, ale 'like a record' to zatim nezni, tak proc se ohanet natazenym kabelem. ale urcite se s tim da po par desitkach hodin produkce udelat dotazenej prima celek.

Rošky

Příspěvek od Rošky » 12 lis 2008 13:10

Mně se to fakt docela líbí, mám několik (subjektivních) poznámek:
1) zpěvačku : seřvat, cvičit, cvičit, intonační hmat získat! Ještě to působí, že zpívá tzv. z leknutí :-). Co nejvíc praxe a ať se zkusí naučit pár coverů (podle toho co se jí líbí) čistě ze studijních důvodů, nahrát a za trest poslouchat vedle originálu. Ale mohla by být dobrá, jen musí fakt zamakat.
Je tam zatím málo osobnosti, feelingu. Ale není to beznadějný IMHO.
Zpěv je nějak naprcanej (zkreslenej), zkus to nahrát jiným řetězcem.
2) líbí se mi elektrický kytary - zahrání i sejmutí, mohly by být možná ostřejší. Španělka v xyz je v pohodě.
3) To piáno v xyz je nějak pod dekou, je to živě sejmutý klavír? Nebo kulatej sampl..., já bych se nestyděl použít nějakej ostřejší samplovanej klavír.
4) bubeník se mi líbí (jak to IMHO citlivě doprovodil), ale ten zvuk...já bych skoro uvážil poslat signál z kopáku a virblu do nějakýho Drumagogu (drum replacer plugin) a zkusit spouštět něco z EZDrummeru třeba nebo to aspoň přimíchávat.
5) basa je kulatá a plandavá, to bych přetočil jiným řetězcem. Není to čitelný a je to škoda, je docela logická.
Celou kapelu bych ještě honil aby byli přesnější, trochu to plave.
Rošky

Drumer

Příspěvek od Drumer » 12 lis 2008 15:16

mě se to líbí(kromě zpěvu) :wink:

upman

Příspěvek od upman » 12 lis 2008 16:37

2 Vasek:
1. XYZ - prijde mi, jako by strasne nasilne vletela cela melodie do zacatku, skoro zbytecne, nejaky snare na uvod pred prichodu celeho ansablu by to asi spravil, klasicky prechod proste. Me to prijde dorby, zpevacka se holt vyzpiva nebo bude jina. Vyslovnost ma ale dobrou. Ovsem ten nazev... no nevim....

2. Media - dobre naslapane, zvukove OK, troslu mi prijde jako Flyleaf, ale cybi tomu ten hlas. Skoro bych rekl, ze to je odrikane jako stat z novin, ku*vi to celkovy dojem.

3. Torn - moc pekny nastup akustiky, basa mi obcas nesedi do timingu. Pekna kompozice, se zpevem bych uz se opakoval. Akorat mi tady trosku chybi gradace, ciste z kompozicniho pohledu.

Celkove - zpev ma trable v nizsich toninach a nahore to neni 'dodychane'. Ale jak si psal, pokud to jsou skoro jeste nactileti borci, tak je to dobry. Akorat na tenhle styl jeste nejsou dusevne vyzrali, coz se odrazi v muzice. Ale jako radiovka/hitovka na festacich by tenhle projekt podle me mohl slapat.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2008 08:30

Já už nemám co psát :), je to nadějné... mladé... pestré. Díkybohu.
Moc fandím. Zpěvačku komentovat nebudu, chudinka - jestli si to tady přečte tak to může zabalit... Jo, a poslouchal sem všechno.

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2008 08:34

Hele, nenehrával jsi akustiku taky na RODE K2?

vasek

Příspěvek od vasek » 13 lis 2008 10:04

delay: trefa, jak jsi to poznal? Ale jsou k tomu lehce přimíchaný ještě další dva mikrofony (myslím NT1000)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 13 lis 2008 11:22

mozna že by slečně pomohl SOFTWARE PRO ZPĚTNOU KONTROLU INTONACE ZPĚVU GRAFEM V %,jinak se asi zpívat nenauči.hlavně nechodit k učiteli :D :D :twisted: :wink:

delay

Příspěvek od delay » 13 lis 2008 12:50

vasek píše:delay: trefa, jak jsi to poznal? Ale jsou k tomu lehce přimíchaný ještě další dva mikrofony (myslím NT1000)
No, nechci si hrát na nějakýho sluchaře, ale když já točím akustiku, tak mě KáDvojky hodně seděj a baví mě na tom majku, že má takovej hotovej zvuk (no, a na tom co jsem slyšel mi ten zvuk přišel známej :). Na zpěv ho teda používám taky, ale mám pocit, že z něj nejde tostat maximálné presence efekt, je to asi dané tou hodně akusticky odolnou membránou, takže zvuk pak zní více v prostoru, nevim. každopádně bych bral ještě jeden kus. Jako pomocnej mám CAD M9, kterej je vcelku podobnej, jen rovnější.

vasek

Příspěvek od vasek » 14 lis 2008 11:02

Pánové, takže všem velmi děkuji za připomínky a postřehy. Byly věcné a pro mě prospěšné. Nad vším jsem se zamyslel a souhlasím - jedinou připomínku jsem nepobral a to od kexika ohledně aranžmá bicích.
Takže s muzikou to balit zatím nebudu, ale co provést se zpěvačkou, to teda nevím...

delay

Příspěvek od delay » 14 lis 2008 11:07

Pokud je zpěvačka aspoň hezká, tak bych o něčem věděl :).
Ne, hele, rozhodně dobrý a pro mě to má budoucnost, dost slibnou...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 lis 2008 11:50

Podle me je to dost slibny, cely... rozhodne myslim muzete mit (vsichni zucastneni) ze sebe radost
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

vasek

Příspěvek od vasek » 23 lis 2008 22:03

Tak jsem dokončil další kousek. Pro zajímavost - mikrofonem je nahrávaná jen hlavní zkreslená kytara, jinak je všechno kabelama. Taky jsem se skamarádil s pluginem Melodyne, takže jsem nejen opravil intonaci, ale ještě vyrobil druhý hlas.
http://www.ridgeback-band.cz/uloziste/cannot.mp3

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 lis 2008 22:14

Me se to libi. Melodyne jzafungoval pekne;) Bici jsou porad trochu tenky a ta hlavni zkreslena kytara se mi nejak moc nelibi, ty ostatni docela jo. Ze bych uz byl tou samou konvoluci tak zdeformovanej? :)

Odpovědět