demo kapely Ridgeback - poprock

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
vasek

demo kapely Ridgeback - poprock

Příspěvek od vasek » 09 lis 2008 19:21

Můžete si poslechnout výsledek našeho polodomácího snažení. Kromě mě se kapela skládá z děcek do 20-ti let, takže nahrávali poprvé, což berte v potaz.
Díky Magionovi za pomoc s nahráváním bicích.
Kritika a pochvala dle libosti.
http://www.ridgeback-band.cz/uloziste/xyz-9.11.mp3
http://www.ridgeback-band.cz/uloziste/media-9.11.mp3
http://www.ridgeback-band.cz/uloziste/torn-9.11.mp3
Ještě budu dodělávat další 3 vály.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 lis 2008 19:25

Prijemny, jen me irituje ta zpevacka :] BTW v tom media mi prijde ten zpev nejakej zkreslenej, to je schvalne?
Nechces se o tom rozepsat vic?
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 09 lis 2008 19:29, celkem upraveno 2 x.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 09 lis 2008 19:27

Moc pěkný, ale zpěvačka mě stresuje... u každýho tónu jen čekám, kdy to bude totálně falešně...

jackies

Příspěvek od jackies » 09 lis 2008 20:26

Skvělá práce !
Kdo umí ten umí.

Jak bylo řečeno u media nakreslený zpěv.
A na můj vkus bych ho posadil v mixu ještě blíže k tlamě a mírně "oddekoval" :-), ale to je jen opravdu otázka vkusu.

btw : to je monika ?
(jestli ne,tak má podobnou barvu hlasu co si pamatuji zhruba 3 roky zpátky z od tebe nějakého nahraného kousku)

vasek

Příspěvek od vasek » 09 lis 2008 21:39

Díky za reakce, zpěvačka stresuje i mě :-) a jmenuje se Zuzana. To zkreslení pochází z PSP Mixsaturatoru 2.
Jinak co víc... nahráváno celkem standardním způsobem - basa linkou z preampu, kytary buď SM57 z Hot Roda nebo v těch Mediích je to specialita - káblem a na tom je impuls. Zpěv je na Rode K2 a je to nějaký moc středový, taky bych to chtěl, aby to znělo blíž, ale nějak mi to nejde.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 lis 2008 21:39

No tak poslouchám tu velmi nahlas celou tu trojici skladeb a je to...no nevim, je to nejen divny hudebne, ale i zvukove. Je to celkove depresivni, coz je asi ucel. A to se povedlo no. Me se nejvic libi asi xyz.

Ale jinak bohuzel se mi to moc nelibi, dal bych tomu celku tri skladeb tak 7/10, sorry, neslysim tam ani jeden hit - ac nektere akordy jsou hodne dobre doterne.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 lis 2008 23:44

uff, ze zpevacky ma clovek chvilema husi kuzi a bohuzel ne v dobrym smyslu. Jinak je to myslim docela fajn. Ale ke zvuku, ty cisty kytary ti jdou;) Ta zkreslena taky neurazi, ale rek bych, ze z toho uz trosku trci. Problem slysim v bicich, kde hlavne kopak a virbl na me pusobi nejak tence a tvrde a suse. A cely se to nepoji uplne dohromady. Ale dobry je, ze vsechno pusobi docela prirozene a zive.

jackies

Příspěvek od jackies » 10 lis 2008 00:50

Jindy2 píše: je to...no nevim, je to nejen divny hudebne, ale i zvukove
Absolutně ti věřím, že to tak slyšíš a cítíš.
Hudebně nějak moc divných tónů a pořád se tam kurnik něco mění. Kdo to má sledovat. Nějak to celé kolísá v dynamice a hlasitosti! Dokonce tam někdo hraje ! brrrr ..... Tam je snad i melodie ! To je vostuda !

Polemizovat s tebou o zvuku nebudu, dokud si nezkusíš sám něco podobného od píky natočit.
Tím nemyslím přesně poskládat čtvtky v pianorollu a navěsit na ně nějaký hotový prďácký zvuk z VSTi,
ale postavit mikrofony, natahat kabely, zařídit a udělat tisíc jiných věcí, natočit všechno co je potřeba a pak s tím materiálem pracovat.

Juchůů ! ale že jsem zase pěknej JED ? :D

Hráčskou úroveň protagonistů teď neřeším.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 lis 2008 00:57

jackies: podle me trochu zbytecna pruda. I clovek, ktery tohle nikdy nezkusil muze slyset, jestli je neco dobre nebo spatne, krom toho je to proste jeho nazor. A nekdy ten nazor je o to cennejsi, ze nevi, jakym zpusobem tyhle veci vznikaj a neni tak tolerantni, jako clovek, kterej vi co to obnasi;)

jackies

Příspěvek od jackies » 10 lis 2008 01:33

To je v pohodě. Se jen s Jindym2 kamarádsky kočkujeme :)
Myslím ale že je dobře, že to zaznělo (jak můj, tak i tvůj příspěvek)

Akorát mi holt Jindy2 vlezl do rány :)
Mohl to být kdokoliv jiný.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 lis 2008 07:50

jackies píše:
Jindy2 píše: je to...no nevim, je to nejen divny hudebne, ale i zvukove
Absolutně ti věřím, že to tak slyšíš a cítíš.
Hudebně nějak moc divných tónů a pořád se tam kurnik něco mění. Kdo to má sledovat. Nějak to celé kolísá v dynamice a hlasitosti! Dokonce tam někdo hraje ! brrrr ..... Tam je snad i melodie ! To je vostuda !

Polemizovat s tebou o zvuku nebudu, dokud si nezkusíš sám něco podobného od píky natočit.
Tím nemyslím přesně poskládat čtvtky v pianorollu a navěsit na ně nějaký hotový prďácký zvuk z VSTi,
ale postavit mikrofony, natahat kabely, zařídit a udělat tisíc jiných věcí, natočit všechno co je potřeba a pak s tím materiálem pracovat.

Juchůů ! ale že jsem zase pěknej JED ? :D

Hráčskou úroveň protagonistů teď neřeším.
Ale no tak...mě se to prostě moc nelíbí a něčim mi to přijde divný, včera jsem tu poctivě postahoval ty tři treky no a co mám dělát, druzí Beatles se mi do uší neozvali.

Věř tomu, že až si zkusim něco podobného (rozuměj s vokálem) natočit, dopadne to nejspíš mnohem hůř, ale to je přeci úplně jedno - chápej, recenzent filmu za 100 milionů dolarů, ho nemusí umět také natočit, aby mohl kritizovat.

Je to pěkně melancholické, hezky to zní, má to pěkný zvuk, všechno v pořádku až na zpěvačku, mě tam ale celkem v xyz sedne, i tu bych tam snesl, ale prostě si to do iPoda nedám, protože se mi to moc nelíbí a přijde mi to trochu divné.
A nejezdí mi z toho mráz po zádech - a když cítím, že se ta skladba snaží tvářit jaksi osudově, zásadně a semnou to nic nedělá, sám se cítím divně, něco asi nefunguje. Slyším tam hodně rutin.

Mě se zdá celkem škoda, že tak kvalitní skladby jsou takové bez významu, nemají větší xicht co by se mi vryl do paměti. Neni to Yesterday a neni to ani Peha - Zpomal, takové věci v člověku zůstanou dlouhou dobu, tady z toho ve mě nic nezůstalo, xyz není dobře zapamatovatelné, ostatní nevim, teď poslouchám tu jednu asi po desáté. No nic, já už končim.

Jo, my se jen tak kamarádsky kočkujeme, jackiesovi jedy už mám naopak rád, jsem zvědav, s čím přijdeš příště :)

Edit: Jednoduše řešeno, od skladeb tohohle charakteru čekám, že budou mít silný imprinting, ale ten tady vůbec nefunguje - slyšel jsem xyz 10x a vůbec mi nezůstala v hlavě, trochu divné, ne?
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 10 lis 2008 08:24, celkem upraveno 1 x.

vasek

Příspěvek od vasek » 10 lis 2008 08:03

Náhodou Jindy má zajímavý postřehy. Škoda, že tam není druhý Yesterday, nemusel bych už tady sedět v tom kanclu a bušit od 8.00 do 16.30 :-)
amorph: přesně jsi vystihl, co mě na zvuku trápí nejvíc.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 lis 2008 08:16

dal som xyz a
1. na zaciatku v tom solovom piane ti dycha kompresor, forte pasaze idu do hajzlu a hodne to rusi
2. spevacku treba zjebat. nie len ze je falosna, ale spieva ako stroj, vzdy vychrstne nejaku silnu slabiku na dobu aby bola v rytme a to v takej balade nejde, mala by sa ovela viac uvolnit. neda sa povedat ze nevie spievat, treba ju proste dalej trapit a ona to nakoniec da tak ako treba
3. bicman hra hrozne blbosti, v takejto muzike musia byt bicie pestrejsie
ale zvuk je celkovo povedal by som na vysokej urovni, aj to pekne tlaci na spodku

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 10 lis 2008 08:51

vasek píše:Škoda, že tam není druhý Yesterday, nemusel bych už tady sedět v tom kanclu a bušit od 8.00 do 16.30 :-)
:)

orbis

Příspěvek od orbis » 10 lis 2008 09:05

Kyž už očekávám nějaké komentáře, tak bych měl něco i okomentovat.) xyz, torn mi prijdou zvukove v pohode. I jako celek to působí dobře (kompozice, styl - hezke). Bohužel si ale nemůžu odpustit papouškování a říct, že ta zpěvačka ve mě taky vyvolává neklid a nejistotu. Sluch a barvu hlasu má, jen asi potřebuje hlasově dozrát a zvyknout si na to, že vlastně zpívá. Takhle to zní, že ani ona sama neví, co se vlastně bude dít..
t.

Odpovědět