Fractal Evolution (moja hudba, metal)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
matodrummer

Fractal Evolution (moja hudba, metal)

Příspěvek od matodrummer » 14 úno 2011 15:02

Zdravim. Tento web a forum citam moc rad, je tu kopec zaujmavych informacii, tak som sa rozhodol ze prispejem aj ja svojou hudbou. Povacsinou som v tejto sekcii nasiel prevazne elektro hudbu, co teda moja zanrovo nie je, tak hadam si najde par priaznivcov. Jedna sa o instrumentalnu metalovu tvorbu. Prijemne pocuvanie a vdaka za vase postrehy.

http://www.bandzone.cz/matodrummer

Cyril

Re: Fractal Evolution (moja hudba, metal)

Příspěvek od Cyril » 14 úno 2011 15:16

Ty vole osmistrunka! To si musim poslechnout doma v klidu poradne...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 14 úno 2011 18:48

Tak ja jsem nadsen. Napadite, zvuk i styl mi pripomina nejvic Townsenda a nechybi mi zpev.
Neslysel jsem jeste vsechno, ale zatim se mi to moc libi.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 16 úno 2011 01:11

Pekne! Hra to presvedcivo...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

matodrummer

Příspěvek od matodrummer » 17 úno 2011 23:04

Dakujem za pochvalu, som rad ze sa vam moja hudba paci.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 18 úno 2011 16:56

Jojo, paci sa! Zas si to poustim a libi se mi vsechno, misty velmi zajimave napady.
Zvuk, hudba, vsechno OK.
Co na to mistni metalisti? Myslim ze kvalita zaslouzi nejakej ten komentar, rad bych neco zkritizoval, ale nevim co:)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 18 úno 2011 17:56

Nie som ziadny metalista,ale ked by som mal byt kriticky,tak by som spomenul plastikove tomy bez naturalnej stavy a dynamiky a snare iba v urcitych miestach tiez priznava svoj povod...Inak na malych PC bednickach ostatne super. Autor by kludne mohol popisat o procese zrodu.

vras

Příspěvek od vras » 18 úno 2011 18:53

zvukove vyborne, aranze vyborne, ovsem take docela souhlasim s prispevkem, co mas v profilu na bandzone ***lenze treba ovela menej klavesov priatelu! s nimi to dostava taky gýčový dream-theatrovsky efekt***, ty klavesy to tam totiz zasiraji furt.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 18 úno 2011 19:04

Dobre je to, ty vlivy, co mas na BZ vypsany, tam dost slysim, ale je to celkem kreativni mix, takze to nijak nerusi :) Ale ve vyhravkach treba ty Riverside slysim dost :) Meshuggah a Gojira jsou jasny, ale i treba toho Townsenda mi to trochu evokuje.
Zvuk taky dobry, i kdyz mne osobne osmistrunky prijdou zbytecne moc podladene a IMHO to pak "kazi" i zvuk. Klavesy mi vubec nevadi a rozhodne bych nerekl, ze to zasiraji, ale to je samozrejme vec nazoru. Kazdopadne z tvrdych kapel, co jsem posledni dobou objevil, je to bezpochyby jedna z nejzajimavejsich veci!

EDIT: Dostal jsem se k pisni Escape, tam bych si pravda dokazal predstavit min klaves, chvilama je jich tam moc.

matodrummer

Příspěvek od matodrummer » 18 úno 2011 22:53

Tak vam opat dakujem za kritiku. Co sa tyka klavesov, ja osobne beriem tuto zlozku viac ako orchester, ktory ma za ulohu mierne podfarbit napady. Nezda sa mi ze by tam mal ulohu v popredi. Jedna sa viac o rytmicku hudbu, cize mierne prifarbenie pride vhod. Ale beriem to, aj ja som rozmyslal hlavne ako sa odlisit. Ak by som orchester vypustil, myslim ze by hudba ostala o dost prazdnejsia a navyse by znela ako kopec ostatnych kapiel v kategorii "djent". Prave zlozkou orchestra som chcel dat tomuto stylu novy smer. Poradte co by sa hodilo namiesto orchestra, skusim to. Co sa tyka stylov v mojej hudbe, tak su tam urcite pocutelne, ale myslim ze mozem povedat ze nekopirujem. Vzdy bude dana muzika vysledkom rovnice oblubenych kapiel autora. V tomto duchu si neskonale vazim Meshuggah, lebo su pre mna najoriginalnejsi a posunuli hranice hudby. Navyse myslim, ze v ich pripade sa neda hovorit a konkretnych vplyvoch ktore ich ovplyvnili, kedze sami boli zakladatelmi noveho stylu. K zvuku hadam len ze pouzivam Cubase 5, bicie su Vsti cize umelost je ich vlastnost, nie chyba, aj ked som sa samozrejme snazil o co najvernejsie podanie. A najhlavnejsie myslim je, ako hudba posobi, co vyvola a uzit si to. Aspon ja mam k umeniu tento postoj a aj ked tam je nieco co mi nesedi, tak si viem uzit a vazit celok a snahu. Mna proces tvorby neskutocne naplna :-) a taktiez moc potesi a inspiruje ak sa vam paci co robim. Dakujem.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 18 úno 2011 23:18

Klávesy či neklávesy nerieš, rob to tak, ako cítiš, je to fajn. Keď raz necháš prehrať samplerové party živým orchestrom, potom to bude pravé orechové.

vras

Příspěvek od vras » 19 úno 2011 00:49

Klávesy či neklávesy nerieš, rob to tak, ako cítiš, je to fajn
Citeni se vyviji, je ovlivnene poznanim, o tom to vlastne uplne cele je. Aktualni styl ala Meshuggah? Ze neco posunuli? A co? Podladit a naflakat lichy rytmy na sudy? Po takovych 5ti letech to mozna nikoho nebude zajimat. Ale fractal ev. neni vubec spatny, ikdyz to kopiruje styl, je tam neco, co ma sanci se vyvijet.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 úno 2011 12:43

Kvalita. "Klavesy" bych nechal (jen je treba vic vychytat, obcas jsou takovy tezkopadny), dodava to tomu takovej nakej starovekej feeling ala Septicflesh. Co mas za kytaru a pres co hrajes? Jo a bici jsou z ceho? Fakt klobouk dolu, dobra prace...

P.S. nevite nekdo, jestli se delaj naky kytary s dlouhou menzurou, ktery maj ale treba jen 3-4 struny (tlusty)? Ja bych neco takovyho docela chtel (proc tam mit tenky struny navic, ktery nevyuziju :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 19 úno 2011 13:32

Struny si muzes zatlumit nebo si ze snimace vyndat polovy nastavce a rusit te pak nebudou :) JInak to, co shanis, se jmenuje baskytara :DD

rastis

Příspěvek od rastis » 19 úno 2011 14:15

Wohma píše:.... nebo si ze snimace vyndat polovy nastavce a ...
- co samozrejme nepomoze a snimac ich odsnima tak ci tak
- nenahodit tenke struny na gitaru sa mi zda az moc logicke - je v tom nieco, co mi unika ? :)

Odpovědět