Innerdying

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Re: Innerdying

Příspěvek od tomy45 » 30 srp 2009 17:39

jackies píše:karaoke
Ako si to myslel? :--)

jackies

Příspěvek od jackies » 30 srp 2009 17:43

Že řešíte kraviny a chybí těm věcem MELODIE.
Jsou to všechno jen podklady jak pro karaoke.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 srp 2009 17:46

Akakolvek melodia sak bez tych "kravin" neni to ono :--) to prave orechove :-) Chyba ti v tom songu melodia? Alebo opat som zle pochopil?

vasek

Příspěvek od vasek » 30 srp 2009 18:01

Jo. Karaoke je slovo, který to fakt dobře vystihuje.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 srp 2009 19:14

bez melodickeho spevu s dobrym textom je to len aranz. ta gitara na uvode je tenka a rozplizla a moze za to zbytocne siroke stereo spojene s reverbom alebo phaserom alebo co na tom mas... a zbytocne je to nacinkane na vyskach, znie to strasne ala lacny digital 90te roky

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 srp 2009 20:02

tommy45: je to dost fajn, viem si to predstavit ako soundtrack pouzity vo finalnom vyvrcholeni/rozuzleni/vypointovani nejakeho filmu ala Podfuck a podobne ;-) proste klasika Guy Ritchie alebo podobny autor, kde hrdina vo finale riadne vy**be zo vsetkymi a vyjde z toho ako totalny vitaz :)

jedine imho trosku si to tam prehnal s phasermi/flangermim, napr. ten zvuk co dojde 0:30 tam by som riadne ubral feedback a aj ta uvodna gitara by si zasluzila byt menej sflagerovana (alebo chorus alebo co to je)... beat je fajny... spev by som tam urcite nepchal kedze je to fakt dost maximalisticky track (co je ale imho ok) - snad len nejaky kratky "pokec" z nejakeho filmu na zaciatok a potom do toho stoptimu 2:50 ... celkovo sa mi to ale paci, ma to slusnu energiu ...

jackies: naco sem vlastne chodis a pises ked sme tu vsteci uplne mimo, a nasa tvorba stoji za prd, a vsetko je tu pod tvoju uroven a ty si uplne najvacsi oberking a daleko pred nami a vsetko vies 100x lepsie nez my hlupaci a tvoja hudba (teda ta jedna tvoja karaoke ukazka co si sem kdesi kedysi daval) je daleko vyssie umenie ako cokolvek co na eletrzozone ktokolvek zavesil ??? sa cudujem ze sa tu zahadzujes s nami a plytvas svoju iste drahocenny cas ...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 srp 2009 20:54

Chalani tam neni ziadny phaser ani flanger... proste som dostal tak nahratu gitaru, je to imho nachuja ale viac s tym neviem urobit, stereo som zuzil ako sa dalo aby to bolo ako tak zretelne pocut co ta gitara vobec hra, je prefazovana. V mojom skorsom komente som to aj napisal.

Citam toto forum uz skoro rok, co-to som sa priucil. Faza, stereo, peak fight atd. Urcite je i mozno chybou, ze som hned na zaciatku nenapisal ako je nahravana gitara a pod., mozno by som predosiel takymto komentom :--) ktore ma teraz trocha onalepkovali ako uplneho zelenaca hoci som len zelenac, nie uplny :--)

to kexik: urcite suhlasim s dobrym textom a spevom by to bolo ine, aj lacny digital a la 90-te roky, ktore boli tak trocha aj cielom, ktory vsak neviem, resp. nedokazem uplne "spravit" - docielit.

Mozno by nebolo od veci pisat vzdy pri songu, ked ho tu mrsknem, co som chcel spravit, ako som chcel aby znel, a ze mal byt instrumentalny, zaroven vymenovat vsetky vedome nedostatky songu, ktory sem davam, aby trocha ujasnili potom aj pohlad na vec a celkovy nazor na skladbu od posluchacov, teda od vas.

Ja kazdy koment co tu je napisany si beriem "k srdcu" a podla toho sa snazim aj ten song upravit - vylepsit, aby sa viac pacil, aby bol nielen aranzovo ale aj technicky zvladnuty tak ako najlepsie viem.

Dendy to trocha vystihol, resp. z dost velkej casti, song mal a ma, teda bude :--) sluzit k jednemu amaterskemu filmu - kvazi horror o upiroch a niekto to niekomu natre :--)

Na jednej strane je super ked vam moze ohodnotit a vyjadrit sa k skladbe nejaky "fachman" clovek co sa do hudby rozumie, robi s nou profesionalne alebo na omnoho vyssej urovni ako ja. No ta druha stranka tohto hodnotenia ma v sebe prvky akejsi zaujatosti, akoby som nechal hodnotit svoju skladbu Beethovenovi, ktory by mi povedal ze je to na pitchu, lebo to neni klasika a chybal by mu tam kontrabas alebo violoncelo atd.. A klasika je da sa povedat, teda moj nazor aspon taky je, je dost konzervativna.

Urcite vsak k dalsej skladbe ktoru tu zverejnim v buducnosti, napisem aj nejaky koment a popis :-)

Diky

Tomy

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 srp 2009 20:57

aha tak potom ten typek tu gitaru nahraval uz cez nejaky multiefekt.. nabuduce mu povedz nech ti to nahra "dry" bez akyhkolvek FX .. vzdy lepsie efektovat dodatocne podla potreby tracku ako ked uz dostatnes podklady zmrsene cez nejake krabicky :)

ak som sa trafil a ty si naozaj chcel docielit TO co som z toho citil potom moje hodnotenie ide este o kus vyssie ;-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 srp 2009 21:03

Ano, uz to nahraval cez efekt napriek tomu ze som mu povedal ze to ma nahrat bez vsetkeho inak v tom bude marasz... No on je taky typek co komp max. vidi a vie ho zapnut :--) A nahra to ako to citi a ako sa mu to paci, uz pracuje na nahravke cistej gitary :--)

Dendy :-) Hudba je urcite aj o pocitoch, ktore z nej mas alebo ktore ma vytvarat, a presne s tymto zamerom som to robil. Imho treba ten koment nabuduce rovno k songu slahnut :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 srp 2009 21:14

tomy : no .. vypocul som si to znova .. pred tym som to pocuval na notebooku na sluchatka .. teraz som si to pustil z komputra na repraky .. kopa veci sa mi v zvuku nepaci .. je to aj tu stale preplacane .. parafrazoval by som to ze MENE JE VICE .. ale musim povedat ze uz mi to neznelo zle ako na tom notebooku .. tam som to mal volake skreslene , ci kieho .. na reprakoch mi to prislo uz lepsie ..
co je ale hlavne , ked som si predstavoval ze to ide pod obrazom , tak mi to prislo vcelku fajn .. takze ak to ma ist do filmu , tak co sa tyka aranzu mi tam uz nechyba tema alebo spev .. skorej sa zamysliet nad aranzom , ci nieco nevyhodit , ci nenahradit nejake zvuky inymi .. a podobne .. aby to bolo trosku citatelnejsie ..

Do akeho filmu to ma ist ? horor sa tu toci len jeden ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 srp 2009 21:23

To je amatersky film :-) Nic extra pompezne :)

Ano, urcite este pomenim aranz, povyhadzujem, pomenim... ako som uz vyssie spomenul, mal som dat do popisu ku skladbe vsetky veci okolo nej a aj to ze to neni uplny final.
Dal som to tu pre to, aby mi vase komenty tak trocha otvorili oci, co tomu chyba, kde je co-to na technike zvuuku popracovat atd.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 30 srp 2009 21:26

jackies, podle mě, jen vytknul, že tomu chybí melodie.

myslím, že kdyby si chtěl jenom mastit ego, bude se chovat jinak. přijde mi, že chce spíš pomoct a dává najevo svůj názor. a toho si cením.
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 srp 2009 21:27

jo s tym co pisal pytkin tiez suhlasim.. mozno by stacilo ist na to tak ze stiahnu vsetky stopy okrem beatu a basy na nulu.. potom vytiahni len hlavny motiv v kazdej pasazi.. a potom dorovnaj ostatne stopy tak aby robili len "background" hlavnemu motivu.. proste aby sa nesnazili vsetky stopy v kazdej casti tracku navzajom bohovat ale aby bol vzdy 1 hlavny motiv a ostatne veci "okolo neho" mierne potlacene do pozadia... pisem bo mne toto niekedy pomaha lebo mam tiez tendeciu davat kvazi "vsetko rovnako nahlas" (zjendodusene povedane) .. ked si potrebujem urobit poriadok a ujasnit co je v danej pasazi tracku nosne a co je len "vata" pouzivam vyssie opisany postup a vacsinou to track vyrazne sprehladni ...

atom

Příspěvek od atom » 30 srp 2009 21:45

Ako az na tie technicke nezrovnalosti sa mi to paci velmi.K jackiesovi:viem co tym myslel ale aj tak suhlasim s dendym co tam potom napisal.vzdy sa tu najde niekdo co tu musi hned vec zhodit.
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 30 srp 2009 21:49

nejdriv chcete kritiku a kdyz ji dostanete (byt v mire vetsi nez jste treba chteli), zurite.

a to ze jackies projevi svuj nazor jeste neznamena, ze chce nekoho ponizovat. zkuste si z toho vytahnout to podstatne.
Obrázek
live free or die!

Odpovědět