Innerdying

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
atom

Re: Innerdying

Příspěvek od atom » 30 srp 2009 22:08

Luph ak narazas na mna tak urcite nezurim a hovorim ze viem ako to jackies myslel,ale tiez si nemyslim ze vie uplne zhodnotit niektore tracky elektroniku mam na mysli,ja tiez neviem ohodnotit nejaku super kvalitnu vaznu hudbu alebo tak.minule to dendy dobre obhajoval ze v elektronickej hudbe su dolezite ine postupy a ine veci ucho pocuva.
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

jackies

Příspěvek od jackies » 30 srp 2009 22:13

Mám svůj názor na věc a pokud si ho někdo vykládá jinak, nebo ho někdo VŮBEC nemůže chápat z důvodu jeho absence hudební "výbavy", je jeho věc.
Ty moje názory ale čtou i jiní lidé, kterým třeba pomohou a nakopnou je dělat chytřejší nejen E_L_E_K_T_R_O_N_I_C_K_O_U muziku.
Ta velká písmena jsou pro ty méně obdařené schopností číst pozorně jiné příspěvky.

dendy

Příspěvek od dendy » 30 srp 2009 22:15

atom, lupthrack: myslim ze hlavne by som tu nerozoberal co chcel povedat niekto iny (to neberte v zlom )- kazdy nech si obhajuje a stoji za svojimi slovami a toto je thread o tommyho tracku a nie o tom co svojimi hlbokymi myslienkami chce povedat nejaky pan pre ktoreho sme tu vsetci (respektive vacsina z nas) len "ti s dierou v prdeli" co robia podpriemernu hudbu pod jeho uroven... takze navrhujem skoncit tento offtopic a ked tak sa venovat tommyho tracku (ktory iste znesie este nejake tie vylepsenia ale iste aj ma potencial byt vyuzity presne na to na co ma byt vyuzity)

atom

Příspěvek od atom » 30 srp 2009 22:19

Jasne sorry za OT.Tommy je to dobre mne sa tvoja muzika fakt paci.Ahoj.
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

jackies

Příspěvek od jackies » 31 srp 2009 01:08

Já jsem s OT NEZAČAL ani náznakem,ale bohužel musím reagovat, jelikož se tu opět podsouvá něco CO JSEM NIKDY NENAPSAL A CO SI NEMYSLÍM.

dendy : s tebou nemám žádný problém, tvoje tracky nekomentuji, tak opravdu nechápu z jakého důvodu píšeš, to co píšeš.
Kde jsi na to přišel? Není nic, co by tě vedlo k takovým názorům. Co tě sere ?

Ten příspěvek nebyl pro tebe, ale pro tomy45 + pár co se třeba zamyslí.
Také si za ním pevně stojím.
Ty už jsi dost starý na "ohnutí" a dělej si co chceš, raď si co chceš a jak to umíš.
Mě prosím když tak vynech, pokud se ti nějak nelíbím.
Mě stačí alespoň pár mladých duší, které ty mé "hluboké myšlenky" ovlivní.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 31 srp 2009 01:22

Vzhledem k tomu, ze behem par tydnu hodlam nahodit tracky nasi kapely, tak se opravdu zacinam trochu bat, co se z toho vyklube :D

jackies

Příspěvek od jackies » 31 srp 2009 01:53

Mě se bát nemusíš. Věřím, že to nebude nic bez toho ZÁKLADNÍHO a SAMOZŘEJMÉHO.
A když ano, NU PAGADÍ ZAJAC! :)
( a "určitě" tě můj názor krutě vezme a nebudeš pak z toho měsíc spát )

Ještě pro ty, co mluví pořád o motivech a melodiích a kde nic tu nic.
Pouze příklad pro ty, kteří říkají rozkládaným nebo rytmicky hraným akordům "melodie" :roll:
Takhle skládat prosím ne, tam melodie není, opravdu NENÍ :
http://www.nwf.cz/jackies/002.mp3
Prosím alespoň takto :
http://www.nwf.cz/jackies/001.mp3

Tato SAMOZŘEJMÁ a VŠEOBECNĚ známá informace byla myšlena jen jako pouhá informace pro ty, kteří jí opravdu neznali.
Nebyla mířena na nikoho konkrétního a při natáčení nebylo zraněno žádné zvíře.

tomy45 : i přes to, že jsi později vysvětlil k jakému účelu to chceš vlastně použít, mě to stejně zní hudebně lacině.
Chceš být lepší než ostatní, chceš to mít dobré ?
Makej příště na aranži, opravdu komponuj a nikdy se nesmiřuj s omíláním jednoho naivního 4 taktového harmonického postupu dokolečka.
Upírům tohle asi bude MOŽNÁ stačit ale do budoucna zkus určitě něco VÍC.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 srp 2009 06:39

jackies píše:Mě se bát nemusíš. Věřím, že to nebude nic bez toho ZÁKLADNÍHO a SAMOZŘEJMÉHO.
A když ano, NU PAGADÍ ZAJAC! :)
( a "určitě" tě můj názor krutě vezme a nebudeš pak z toho měsíc spát )

Ještě pro ty, co mluví pořád o motivech a melodiích a kde nic tu nic.
Pouze příklad pro ty, kteří říkají rozkládaným nebo rytmicky hraným akordům "melodie" :roll:
Takhle skládat prosím ne, tam melodie není, opravdu NENÍ :
http://www.nwf.cz/jackies/002.mp3
Prosím alespoň takto :
http://www.nwf.cz/jackies/001.mp3

Tato SAMOZŘEJMÁ a VŠEOBECNĚ známá informace byla myšlena jen jako pouhá informace pro ty, kteří jí opravdu neznali.
Nebyla mířena na nikoho konkrétního a při natáčení nebylo zraněno žádné zvíře.

tomy45 : i přes to, že jsi později vysvětlil k jakému účelu to chceš vlastně použít, mě to stejně zní hudebně lacině.
Chceš být lepší než ostatní, chceš to mít dobré ?
Makej příště na aranži, opravdu komponuj a nikdy se nesmiřuj s omíláním jednoho naivního 4 taktového harmonického postupu dokolečka.
Upírům tohle asi bude MOŽNÁ stačit ale do budoucna zkus určitě něco VÍC.

Ziadne extra velke ambicie nemam, snazim sa, ale zase nie za kazdu cenu. Nesnazim sa presadzovat nasilu. Viem kde mam svoje hranice. Ale urcite takisto viem, ze toto forum je prevazne o amaterskej hudbe, resp. ludia co tu davaju svoje songy na vypocutie su prevazne amateri alebo robia skladby pre zabavu, pripradne sa najde nejaky skvost ktory stoji fakt za to. Aj prvé automobily nemali elektricke stahovanie okien, blinker si vyhadzoval tak ze si vystrel ruku... a pod. Je to vyvoj, a takisto aj u mna. Nehram sa na pana hudobnika a nic podobne. Hram sa na niekoho co ma ambicie a hlavne sa CHCE nim stat. Jasne ze to nejde nasilu. Chce to viac nez len chciet a mat komp a mat zopar syntakov, gitaru a pod. Ale snazim sa ako najlepsie zatial v tomto case viem.

Tvoje rady urcite beriem na vedomie, budem sa snazit o ich uplatnenie pri skladani muziky, ak si mozem dovolit pouzit slovo "skladat muziku" po tvojich slovach co tu odzneli.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 srp 2009 06:39

Wohma píše:Vzhledem k tomu, ze behem par tydnu hodlam nahodit tracky nasi kapely, tak se opravdu zacinam trochu bat, co se z toho vyklube :D

Ano, takato myslienka napadla i mna... :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 srp 2009 06:48

luphtrack píše:nejdriv chcete kritiku a kdyz ji dostanete (byt v mire vetsi nez jste treba chteli), zurite.

a to ze jackies projevi svuj nazor jeste neznamena, ze chce nekoho ponizovat. zkuste si z toho vytahnout to podstatne.

Vysvetli mi co je podstatne a povedz mi pointu hladania spevu a melodie v skladbe ktora je instrumentalna a je robena hudobnikom (ak sa tak z vole jackiesa mozem nazvat) ktory ma este medzery v skladani muziky? ...
Nevystupujem tu a ani sa nechovam ako typek co ma v sebe tu naivnu predstavu ze jeho hudba dobije svet...

Ja znesiem kritiku, vobec z toho nemam nocne mory a nic podobne, praveze ma to posuva niekam inam. Som uplne v pohode clovek. Nic neberiem osobne. Nemozem predsa vynikat vo vsetkom :D

Mam rad kritiku radsej ako pochvalu, ale kritika musi byt k veci a nie od veci. Na ziadneho chalana co mi tu prispel, i ked negativne sa nehnevam a nic podobne. Uplne ich chapem.

No napriek tomu, ja nehodnotim styl hudby do ktoreho sa nevyznam, nebodaj ho nemam rad.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 srp 2009 06:49

dendy píše:jo s tym co pisal pytkin tiez suhlasim.. mozno by stacilo ist na to tak ze stiahnu vsetky stopy okrem beatu a basy na nulu.. potom vytiahni len hlavny motiv v kazdej pasazi.. a potom dorovnaj ostatne stopy tak aby robili len "background" hlavnemu motivu.. proste aby sa nesnazili vsetky stopy v kazdej casti tracku navzajom bohovat ale aby bol vzdy 1 hlavny motiv a ostatne veci "okolo neho" mierne potlacene do pozadia... pisem bo mne toto niekedy pomaha lebo mam tiez tendeciu davat kvazi "vsetko rovnako nahlas" (zjendodusene povedane) .. ked si potrebujem urobit poriadok a ujasnit co je v danej pasazi tracku nosne a co je len "vata" pouzivam vyssie opisany postup a vacsinou to track vyrazne sprehladni ...

Dendy, hned dnes tak zacnem robit. :--)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 31 srp 2009 06:56

Tak pani...

dakujem vam za nazory a rady. Chcem vas este poprosit, ak niekto ma este nutkanie sa vyjadrit k tomu co som napisal, k ich citatom nech tak urobi, budem len rad. No inak tento topic je pre mna uzavrety z prevencie flame-u alebo OT, ku ktorym tu na fore casto dochadza. Pointa dalej udrziavat tento topic sa pre mna vytratila, jednak i mojou vinou (nedodany popis na zaciatku a pod.) a tym, ze naozaj nemam v umysle riesit veci vo svojom topic-u, ktore patria k pivu :-) tam to mozeme riesim dokym budeme vladat :-)

Tomy

Odpovědět