Juakali - New Cycle (by Syncro)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 20 pro 2005 17:50

som si to dva krat vypocul... tie perkusie na zaciatku su trochu moc mimo aj na mna ;) ale v pesnicke to uz nevadi

paci sa mi basa a ten sax riff na konci co znie jak z dialky ... moc pekna atmoska

ale 'spev' ma vyrusuje..keby chlap aspon na chvilu zavrel chlebaren nech mozem pocuvat hudbu ... a hajtky sa mi zda ze moc rezu...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 20 pro 2005 17:51

kdybych delal reggae, vim uz kam jit.

dano

Příspěvek od dano » 20 pro 2005 18:07

ten posun pri perkusiach na zaciatku je sice dost vyrazny, no ani na chvilu mi nenapadlo ze je to chyba (a to som na taketo veci dost citlivy). jednoznacne pocut ze to bol zamer a hodi sa to tam. teda podla mna :x

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 20 pro 2005 19:25

syncro píše: safa: Navejškování celý pecky (dořeším při masteru) nebo navejškování něčeho konkrétního (musel bych opravit v mixu)? Dělal jsem to včera pozdě v
Saša
... prislo mi to jako asi spis celkove, projevuje se to nejvic na hihat, cinelech a na sykavkach. Cili dost mozna to pujde doresit pri masteringu ...

Predpokladam ze totez mel na mysli Solarfall kdyz napsal ze:
solarfall píše:... a hajtky sa mi zda ze moc rezu...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 20 pro 2005 19:54

Profi prace, dobry kus, vokal je mazec. Tlusty kopak, priskrceny srotak pride mi... nevim, nevidim do toho, mam jiny vkus, ale trochu bych ho nechal ztloustnout a min presence... no a mam otazecku... urcite toho znas spoustu z tehlete sceny, ten filtr na base me privedl k otazce, pouziva nejaka tvrdsi odnoz tehle muziky nejake ukrutne bassleady jako v tvrdem damci? takovy ten bestialni zvuk vysamplovane cirkulaky... bych tu basu trochu jakoby pritvrdil aby to nebylo tak klasicke a odmerene... pouziva to nekdo... zaval do me jmena jinak co se tyce hudby - spokojenost a co se tyce zvuku - zupa

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 pro 2005 20:01

jo pridavam se - dela to takovej lehce kristalovej vrsek a to mi tam az zas tak nesedi, jako ke stylu myslim - neni to takovy to "tapelike". u popiku bych to snad ani nejak extra neregistroval. nereze me to, ale cejtim to jako na hrane...
jinak pisnicka skvela a basa, ta je booooziiiii. libi se mi i jak je zahrana i jak krasne hraje - pro me dokonalej pozitek - diky :lol:
ad rytmus perkusi na zacatku - me to nevadi a to jsem rovnac beatu housovejch desek :wink: proste vidim trosku zhulenyho perkusistu, kterej ma groove naprosto v pazi a jeho "zpozdeni" jenom zvyraznuje tu pohodu, ktera z toho cisi

peteness

Příspěvek od peteness » 20 pro 2005 20:16

parada. libilo se mi to hned na prvni poslech.
Hajtky jsou podle me vychytane. Tam jak se hajtka kryje s beglajt kytarou by se mi vic libila hlasitej ta kytara, bez flangeru a bez velkeho prostoru.....takova reggae klasika, jak ta kytara vzdycky kratce vrzne do rytmu.....ale vubec ten styl nesleduju, ted se to asi dela takhle a je to vic poslechove :-)

black_j0hn

Příspěvek od black_j0hn » 20 pro 2005 20:18

jaks to udelal ze ta basa zni tak jak zni :)?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 20 pro 2005 23:33

Je to prijemny, basa krasne "smooth", cely takovy decentni. Na tenhle typ zpevu si vubec nepotrpim, ale tady se mi mistama moc libi! Jojo, profi. Kez bych takhle dobre dokazal zrealizovat svoje vlastni zamery ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

sparX

Příspěvek od sparX » 21 pro 2005 06:48

syncro píše:sparkX: Jasně, takže když se pak přidá kopák (první druhá třetí čtvrtá), tak ti to nepřijde, protože ten jede jako rovně a ty ostatní složky toho beatu jakoby usadí. Díky...
jj ... tak jak jsem to psal už v prvním příspěvku ... tady :
sparX píše:Rytmus bude správě (tj přesně okopírovanej z průběhu skladby) ale protože zde chybí další elementy zdá se jako nepřesný ... pokulhávající .. špatný ...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 21 pro 2005 09:27

black_j0hn píše:jaks to udelal ze ta basa zni tak jak zni :)?
... to je to co jsem psal, Syncro ma k dispozici fenomenalni ragga basistku ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

syncro

Příspěvek od syncro » 21 pro 2005 09:49

Díky všem za komentáře. Při masteru bude teda potřeba poladit navejškování, nepřesnosti po opakovaném poslechu na čerstvý uši včera večer nechám tak, jak jsou.

Ad basa - základ je to, co říká Safa. Jana hraje skvěle a má solidní nástroj, to dělá 3/4 zvuku. Zbytek je následující:

Basa kabelem do pultu, trošku kreslící gain na šavli, EQ LF na cca. 2 hodinách. Přes grupu a Multiface do kompu (24 bit / 44.1 kHz).

V kompu následující pluginy
- Logic Enveloper (zpomalit náběh, zkrátit dozvuk)
- Logic Channel EQ (jenom HP filtr na 30 Hz)
- Logic Compressor (saturace na soft, 6:1, pomalejší časy, GR cca. -7)

Z kompu přes Multiface do šavle na pultu, na pultu EQ (zdvih na 90 Hz, pokles na 500 Hz, HF úplně dolů). V insert kompresor dbx166XL, jenom lehce líže (GR -3), zapojení časový automatiky a fce Contour (snížení citlivosti na basy).

To je poměrně přesně to, jak dělám basu skoro pokaždý, pokud si okolnosti nevynutí změnu. Ty frekvence a nastavení jsou hodně orientační, protože to se mění podle materiálu, ten způsob zapojení je ale skoro pokaždý stejnej. Hodně práce dělá EQ na pultu, protože TLa má fakt pěknej ekvalizér a kupodivu taky levný dbx166, který ten zvuk tak hezky potlustí a pošpiní.

Ještě jednou díky, Saša.

syncro

Příspěvek od syncro » 21 pro 2005 10:02

Pierre Niko: Existuje část dubový scény, která používá elektronický basy s filtrama a tak. Jsou většinou z UK, seskupený kolem pár indie labelů. Dobrý jména, po kterejch se kouknout: Disciples, Vibronics, Iration Steppers, Tassilli Players, Jah Free, Bush Chemists, Zion Train, atd.

Nevím, jestli to bude dost "bestiální", ale občas jsou některý ty UK duby dost tvrdý. Styl, kterej by tě měl zajímat, pokud tohle hledáš, se jmenuje Stepper (steppa, steppah), to jsou rychlý duby s pravidelným kopákem v tanečním (až trancovým) tempu. Svůj vrchol tahle scéna prožila v tak 95 až 98 roce, ale i dneska to v undergroundu pořád docela žije, akorát už se ty lidi vrací trošku víc zpátky k reggae...

kexík: naživo hrajeme s rytmikou z mašin, přece 8-)

Saša

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 pro 2005 10:03

peteness píše: ...tam jak se hajtka kryje s beglajt kytarou by se mi vic libila hlasitej ta kytara, bez flangeru a bez velkeho prostoru.....takova reggae klasika, jak ta kytara vzdycky kratce vrzne do rytmu.....
hehe - to vim i ja ze se tomu rika skanks. myslim, ze syncro to takhle udelal schvalne, protoze skanky jsou trosku cliche, ale presto hrozne dulezity a musej tam bejt. a co vim ja, tak se hodne vrstvej a neni to jenom kytara. ale o tom mi neprislusi se rozvadet, protoze sasa je o moc povolanejsi...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 pro 2005 11:40

tezko se mi to hodnoti, protoze sem stigmatizovanej d&b mixama, ktery mi v porovnani prijdou vic plny zespoda (kopak je objemnej dost, ale basu bych cejtil vic tlacici... i kdyz - treba je to jenom psychologicky maskovani tema trochu preexponovanejma vejskama).

jinak se mi to libi, vokal me nevadi -- naopak, a navic ani nezni cesky!

Odpovědět