Lunar5 - Colours in my head

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Lunar5 - Colours in my head

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 10:03

Ahoj, házím do eZONEplacu novou skladbu.

Jedná se o mojí poctu Radiohead resp. Tomu Yorkovi za to, že mě víc jak 10 let inspiruje, no, ale hlavně jsem si od něj vypůjčil kousíček zpěvové melodie a text, jinak vše původní a tak trochu s retro nádechem (?).
:idea: Hodně jsem se trápil s mixem, a ikdyž si plně uvědomuji některé nedostatky, nechci u toho znovu trávit další večery, nicméně budu rád za každej komentář. Prostě jako vždy. Díky.

COLOURS IN MY HEAD

MIX3

Stream: http://bandzone.cz/lunar5 (druhá věc v playlistu)
Naposledy upravil(a) delay dne 08 pro 2012 17:18, celkem upraveno 7 x.

Amorph
Moderátor

Re: Lunar5 - Colours in my head

Příspěvek od Amorph » 26 kvě 2009 10:40

Ahoj, to je fajn, ze mas dalsi vec! Celkove se mi to docela libi, je to prijemna oddychovka, ale par vytek bych k tomu mel. Jednak skoda, ze v kompozici neni zadna zmena a od zacatku az do konce se stridaji dva akorady. Asi by to chtelo neco jako refren nebo intermezzo s jinou harmonii a melodii, takhle to krome oddechu a zamysleni vlastne nema moc co nabidnout. Od nudy to zachranuje tech nekolik breaku a prolinani vrstev. Co se tyce zvuku, tak celkove to je myslim docela vyvazeny a hraje to, akorat nevim, jestli ty vejsky bicich nejsou az moc stipavy. Mozna by stacilo trochu stahnou ride a hihaty. Ale to je celkem detail. Podstatnejsi vec je, ze ty syntaky jsou vlastne tak nejak trochu nezajimavy. Mas to jako poctu Radiohead a ti si se zvukem vzdycky hodne vyhrali a hledali. Ten jejich zvuk je takovej zivouci uz od zakladu (aspon ja to tak vnimam), ale tohle mi bohuzel nic takoveho neevokuje. Pusobi to na me dost studene a digitalne. Ne ze bys tam nedal zadny fx a automatizace, ale mluvim spis o samotnym zvukovym charakteru tech nastroju, ktery podle me proste nemaj tu spravnou stavu dravost a zivost a xicht. Mozna tomu celkovymu digitalnimu dojmu pomaha i ten overdrive na hlase, kterej mi taky prijde docela studenej a i to, ze hlas nema skoro zadnej prostor. No uz jsem to zkritizoval dost, ale tak ty urcite vis, co si z toho vzit a co ne;)

delay

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 10:52

Super koment. Tak o polovině věcí vím :). Ve zvuku se shodnem určitě, trochu mi ulítly výšky. Zbytek zvukové stránky je děsnej vopruz, pač tohle celý je z 90% dělaný na MicroX a je to moje "poprvé", osobně jsem chtěl do náběru synthů zapojit kytarový krabice a udělat trochu bordel, ale prostě mi došla energie a ta věc mě přestala bavit :( . Zpěv, to je boj no. Ty dva akordy mi ani tak nevadily, prostě jediný na co sem sázel byla atmosféra a přiznávám, že víc natáhnout už by to nešlo :)... Ještě se k tomu asi vrátím, uvidíme. Jinak stačí říct a uploadnu ti to :), ikdyž s touhle věcí sem právě moc nepočítal...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 kvě 2009 11:03

Ok, moc rad se v tom pohrabu, ale ted bohuzel nemam vubec cas:( Musim do pulky cervna nahrat s ulem dalsi ctyri veci, takze asi az nejak potom.

delay

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 11:12

Jo, to je uplně OK. Pak toho aspoň bude víc, ale pro jistotu se s tím poperu nejdřív sám...
Jinak, ještě jednou díky za dopolední sprchu :) (studenou)

vasek

Příspěvek od vasek » 26 kvě 2009 11:31

delay: myslel jsi tou vykrádačkou "Everything is in the right place"?
Co se týče kompozice, tak souhlasím povětšinou s Amorphem a určitě bych zdůraznil, že pokud to má být věc o atmosféře, tak to chce jemnější zvuk. Takhle je to moc nakulený. A taky možná pomalejší tempo.
Škoda, že ti dělá problém to dotáhnout do konce, protože máš imho v sobě slušnej potenciál. Takže si pořádnou sprchu zasloužíš :-)

delay

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 11:49

Nemá někdo ručník?

Mě se prostě nepodařilo udělat ani náznak prostoru... Připadalo mi to najednou hrozně plochý a divný. Klasicky se pak leknu a řeknu si, pryč s tím, musí to stačit. Hodně často takhle balancuju. Tahle věc na to asi neměla od začátku, ale chtěl jsem si prostě "zahrát". Jen jste mě utvrdili v tom, že to chce jinej přístup. Díky.

delay

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 12:06

vasek píše:delay: myslel jsi tou vykrádačkou "Everything is in the right place"?
Jasně. Nějakej ten fragment sem si tam půjčil...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 26 kvě 2009 13:29

no, musim se přiznat, že se mi to docela líbí. některé pasáže si sice připadají umělé, ale celkově to jde.
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 kvě 2009 17:39

well done!!!

delay

Příspěvek od delay » 26 kvě 2009 20:52

Díky všem za poslech.

Posílám lehce přemíchnutou verzi. Méně výšek bylo rozhodně třeba, u vokálu jsem přidal reverb + pár dalších úprav...
(link a strem upraven - viz. úvod)

Vey

Re: Lunar5 - Colours in my head (Mix2)

Příspěvek od Vey » 26 kvě 2009 22:46

Jediny co se mi nelibi je zvuk kopaku na zacatku .. naopak "lead" cast se mi libi nejvic. Celkove fajn song, kterej se dobre posloucha.

delay

Příspěvek od delay » 27 kvě 2009 08:45

Vey: Díky za poslech. Ten kopák - nevim no, dlouho jsem to řešil + virbl, zvukově je lepší když hraje s basou, tam jsem to frekvenčně řešil a ladil, na začátku basa není a možná to zní lehce "vykastrovaně", chtěl sem ale nechat "jeden" zvuk v celé délce. Akorát v tom breaku je uplně jinej vzorek, trochu nastředěnej podle mě.

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 kvě 2009 09:28

Pro mě příjemná věc, ty synth leady mi nepřijdou špatný, trochu bych načechral bicí a přidal pod ně perkusivní podklad, nevidím na tom nic co by mi přímo vadilo, takže se mi to líbí. Fajn song.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 00:44

není to sice můj šálek černého čaje, ale rozhodně hodnotím kladně, je to muzikální a má to hlavu a patu :mrgreen:
" hudba se dělí pouze na dva druhy... hudba dobrá a hudba špatná..."
(i5QC, TC48, A6, A7)

Odpovědět