Lunar5 - Stoned in Tram 22

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
vasek

Re: Lunar5 - Stoned in Tram 22

Příspěvek od vasek » 30 dub 2012 14:17

Ta sólová kytara je na začátku úplně v pohodě. Ten druhej motiv už je trochu horší, asi bych trochu víc do zapustil a neopakoval tolik.

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2012 14:41

Tomy: A to neposloucháš na NB viď? 8) Už sem ho stahnul, ale asi to je pořád málo. No, ještě si to otevřu, mě pak přijde, že už se to tak nepojí dohromady (v rámci bicí grupy)...

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2012 14:47

vasek píše:Ta sólová kytara je na začátku úplně v pohodě. Ten druhej motiv už je trochu horší, asi bych trochu víc do zapustil a neopakoval tolik.
Hm... asi další důkaz, že každýmu sedí něco jinýho. Osobně sem rád, když se najde někdo komu se to líbí... Myslel jsem, že problém je hlavně v těch kytarách v první a druhé třetině. Mě zas bylo řečeno, že na tom konci je to naopak lepší - nicméně tam sem to nahrál na jeden zátah, takže pokud tam někde slyšíš světlejší moment, tak by se to dalo třeba vhodně prostřihat?, ale trochu sem se chtěl vyhnout loopovitosti, které je tam až dost... (teda pokud myslíš to samé co já a ne třeba uplně jinou kytaru (vlevo))

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 30 dub 2012 22:29

delay píše:Tomy: A to neposloucháš na NB viď? 8) Už sem ho stahnul, ale asi to je pořád málo. No, ještě si to otevřu, mě pak přijde, že už se to tak nepojí dohromady (v rámci bicí grupy)...
Jasne, ze nepocuvam cez NB repro... :wink:

toto celkom podobny pripad ako mavam ja s grupami, proste ma to uz stve. Takze grupa jedine 1 a to bicia. Bud to neviem, alebo sa to nie vzdy da pouzit ale mam pocit, ze vzdy ked davam do grup, tak stracam detail. Tak som sa rozhodol ze ak grupa, jedine bicia. A ked mi vylieza alebo je potlaceny akykolvek perkusny/bici instrument, proste ide z grupy von. Ekvalizujem, upravujem hlasitosti zvlast. Uplne inak to vynikne. Nie vzdy ale co sa tyka grup, tak mi to prijde, ze si to chce clovek grupami zjednodusit a straca tym cit pre detail. Uz len tym ze na grupu zavesi multiband alebo len kompresor.

vasek

Příspěvek od vasek » 02 kvě 2012 08:41

delay píše:
vasek píše:Ta sólová kytara je na začátku úplně v pohodě. Ten druhej motiv už je trochu horší, asi bych trochu víc do zapustil a neopakoval tolik.
Hm... asi další důkaz, že každýmu sedí něco jinýho. Osobně sem rád, když se najde někdo komu se to líbí... Myslel jsem, že problém je hlavně v těch kytarách v první a druhé třetině. Mě zas bylo řečeno, že na tom konci je to naopak lepší - nicméně tam sem to nahrál na jeden zátah, takže pokud tam někde slyšíš světlejší moment, tak by se to dalo třeba vhodně prostřihat?, ale trochu sem se chtěl vyhnout loopovitosti, které je tam až dost... (teda pokud myslíš to samé co já a ne třeba uplně jinou kytaru (vlevo))
Ta první sólovka je taková víc kontroverzní - jakoby rozladěná, ale na poslední chvíli se tón vždycky dostane tam, kam má a pak je to v pohodě a zajímavý. Spousta lidí takhle zpívá, mně to nevadí. Ale chápu, že to někomu může znít nelibě. Ta na konci je za prvé rytmicky horší, melodicky míň zajímavá a jak jsem psal, je jí moc. Zkusil bych to zredukovat tak na půlku.

delay

Příspěvek od delay » 02 kvě 2012 12:31

tomy45 píše:
delay píše:Tomy: A to neposloucháš na NB viď? 8) Už sem ho stahnul, ale asi to je pořád málo. No, ještě si to otevřu, mě pak přijde, že už se to tak nepojí dohromady (v rámci bicí grupy)...
Jasne, ze nepocuvam cez NB repro... :wink:

toto celkom podobny pripad ako mavam ja s grupami, proste ma to uz stve. Takze grupa jedine 1 a to bicia. Bud to neviem, alebo sa to nie vzdy da pouzit ale mam pocit, ze vzdy ked davam do grup, tak stracam detail. Tak som sa rozhodol ze ak grupa, jedine bicia. A ked mi vylieza alebo je potlaceny akykolvek perkusny/bici instrument, proste ide z grupy von. Ekvalizujem, upravujem hlasitosti zvlast. Uplne inak to vynikne. Nie vzdy ale co sa tyka grup, tak mi to prijde, ze si to chce clovek grupami zjednodusit a straca tym cit pre detail. Uz len tym ze na grupu zavesi multiband alebo len kompresor.
Rozumím, ale myslím že v mým případě je důvod trochu prozaičtější. Prakticky kteroukoli nahrávku končím na max. vytíženém ASIO a prostě nemám dostatečný výkon, abych řešil každou ze stop individuelně nějak více, proto třeba všechny kytary dostaly stejnej kompresor i reverb. Přestože mám historické UAD(1) + PoCo(PCi MKI), se kterými tak sotva udělám dynamiku a EQ + reverby, tak saturace, simulace aj. věci mi spolehlivě spolknou výkon raz dva. Ale vždycky to nějak vyjde. S grupama problém nemám, akorát obča mám pocit že některé typy efektů hlavně v sendu se chovaj jinak v základní stopě než potom ve společné grupě...

delay

Příspěvek od delay » 02 kvě 2012 12:32

vasek píše: Ta první sólovka je taková víc kontroverzní - jakoby rozladěná, ale na poslední chvíli se tón vždycky dostane tam, kam má a pak je to v pohodě a zajímavý. Spousta lidí takhle zpívá, mně to nevadí. Ale chápu, že to někomu může znít nelibě. Ta na konci je za prvé rytmicky horší, melodicky míň zajímavá a jak jsem psal, je jí moc. Zkusil bych to zredukovat tak na půlku.
Určitě je to rytmicky napřed, pro mě to bylo už tak na hranici technikcé dispozice a ten rymus mi utíkal, to vim. Díky za názory.

jackies

Příspěvek od jackies » 02 kvě 2012 15:13

Já nebudu komentovat nic, protože tak to je udělaný a hotovo.
Je to v pohodě a určitě tě to bavilo dělat.

Jen na mě z toho riffu vyskočilo Další ráno. Já vím, že se tohle neříká, a všechno je něčemu podobné, ale tak alespoň nějaký koment :wink:

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2012 09:26

No jo, je to velmi podobný interval :). Tuhle věc jsem v životě neslyšel, kdybych to byl býval věděl, tak bych to třeba vysamploval :)

Odpovědět