Malá skladbička

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
vasek

Re: Malá skladbička

Příspěvek od vasek » 28 bře 2013 10:11

nuendo: sorry, ale kontrabas hranej prstama prostě na notebooku nehraje a kdo poslouchá muziku na repráčku o velikosti 5 mm si ho slyšet ani nezaslouží.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 28 bře 2013 13:29

S tím prostorem a piánem, to byla zajímavá p?ipomínka. Použil jsem stejný hall jako na smy?ce. Myslím, že je to te+d o trochu lepší.

vasek

Příspěvek od vasek » 28 bře 2013 13:35

Je to lepší, ale já mám asi problém s tím, že mám pocit, jakobych měl hlavu v klavíru - takže asi je to stereo moc široký nebo nějakým způsobem umělý.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 28 bře 2013 13:58

Mne sa ten prvy priestor paci viac,staci mozno naozaj iba trochu povytiahnut posluchacovu hlavu z toho klaviru...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

mipex

Příspěvek od mipex » 28 bře 2013 14:12

Ahoj. Každopádně musím ocenit, nápad, jemnost přednesu a kombinaci bicích byť se to některým nepozdává. Samozřejmě žádná skladba není bez nějaých vybočení . Já osobně bych už si se skladbou nehrál, pokud to tedy nemáš jako kšest a nechal ji tak.
Vždy ostatní verze této skladbyu budou jen jiné a jiné pokud budeš to dle posluchačů předělávat.
Prostě vem si zkušenosti a rady některé k srdci a začni dělat další originál a určitě budeš víc spokojený.
Alespoň z mého pohledu hudebníka ,který to také kdysi tak řešil ,jsem toto napsal. :?

Džirka

Příspěvek od Džirka » 28 bře 2013 14:51

mipex píše:Ahoj. Každopádně musím ocenit, nápad, jemnost přednesu a kombinaci bicích byť se to některým nepozdává. Samozřejmě žádná skladba není bez nějaých vybočení . Já osobně bych už si se skladbou nehrál, pokud to tedy nemáš jako kšest a nechal ji tak.
Vždy ostatní verze této skladbyu budou jen jiné a jiné pokud budeš to dle posluchačů předělávat.
Prostě vem si zkušenosti a rady některé k srdci a začni dělat další originál a určitě budeš víc spokojený.
Alespoň z mého pohledu hudebníka ,který to také kdysi tak řešil ,jsem toto napsal. :?
Ahoj Mipexi, díky za tvůj komentář. Snažím se z rad vyextrahovat ty, které se mi zdají použitelné a trefné. Samozřejmě, když mi někdo napíše vyhoď bubny, tak to neudělám, protože, kdybych tam ty bubny necítil, tak je tam nedám a každej člověk je jinej.. Nicméně teď mixuji a tvořím za častého pláče naší šestiměsíční dcerky, takže mi lecos může uniknout a za každou radu jsem vděčen.. jako kšeft tuhle skladbu nemám, udělal jsem si jí jen taj pro radost.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 28 bře 2013 15:03

Aha, uz to pocujem - piano je nahravane close-mic. To jest - samotny sample ma v sebe dost vyrazne stereo. Ked to este prezenies cez reverb, tak to znie trosicku umelo. Tot krasa a zaroven problem mnohych japan-style pian (samplov) ....
Skus to piano "stlacit" do mono tak na 50-75% (vytiahnutie hlavy z piana :wink: ) a az potom daj ten reverb...

(podla mna by bola skoda neurobit to piano skvele - je to skladba, kde na "zlozitostou myslienky" prevazuje precizne, jemne, ucho-hyckajuce prevedenie ..... LASS su neskutocne realisticke, tak preco nie aj piano? )

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 28 bře 2013 19:08

Džirka2 : mozo sa ti zda prima vytrhnut nejake slovo alebo vetu s kontextu :-)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 28 bře 2013 19:44

nuendo píše:Džirka2 : mozo sa ti zda prima vytrhnut nejake slovo alebo vetu s kontextu :-)
v pohodě, s těma bicíma jsem to dal jako příklad, ale nemzslel jsem to nikterak osobně

tony9

Příspěvek od tony9 » 28 bře 2013 21:28

Možná jsem úplně mimo, ale mně se zdá ta druhá varianta nějak celá taková prozářenější.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 29 bře 2013 02:16

tony9 píše:Možná jsem úplně mimo, ale mně se zdá ta druhá varianta nějak celá taková prozářenější.
Vlastně kromě změny reverbu na pianu jsem nic neměnil.. teda vlastně jsem to trochu zesílil. A pochopitelně, youtube vždy trochu z kvality ubere

tony9

Příspěvek od tony9 » 29 bře 2013 11:16

Vlastně kromě změny reverbu na pianu jsem nic neměnil.. teda vlastně jsem to trochu zesílil. A pochopitelně, youtube vždy trochu z kvality ubere
Dík za odpověď. To mně nedošlo, že je to Youtube versus Soundcloud.

Odpovědět