Minamol-Red Moon

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Stan

Re: Minamol-Red Moon

Příspěvek od Stan » 22 kvě 2019 19:24

x1jirka: Hmm takze mam radsi poslouchat radio, tam je ty smyslupny hudby s kreativnim pristupem od rana do vecera, co? Je pravda ze nektery songy se opravdu nedaji zapomenou, a navic kdyz je to nejaka opravdu perla tak nam je vali do hlavy 20-krat za hodinu. Ja tvuj nazor respekuju, protoze kazdy mame jiny nazor na hudbu a kreativitu.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 22 kvě 2019 23:03

x1jirka píše:
22 kvě 2019 15:28
hudba je imho něco, co si lze zapamatovat, v čem je nějaká (byť sebedivočejší) harmonie a v čem lze identifikovat jakýsi kreativní přínos. v tomto typu hudby-nehudby nějak nemohu rozeznat rozdíl mezi hudbou a třeba zapnutou pračkou nebo vrtačkou.
Tím bylo řečeno snad vše. Samozřejmě, pokud tě to takto dělat baví, dělej to dál. Nic proti tomu. Ale množí se vás tu víc takových co to zlehčeně řečeno mastí na mobilu v appkách. Někdo tu v diskusi zmínil nástup elektrické kytary. Kdyby neměla smysl nepronikla by do muziky. Ale to hlavní je, že lidé co na tu kytaru hráli, měli nějaký tvůrčí hudební přínos. Byli MUZIKANTI. Proto se elektrická kytara dostala do muziky. Tohle je dřevotřískový nábytek z Kika. Naděláš tisíc takových. A obávám se, že je to na tomto fóru v současné době trend. Už dlouho jsem tu neslyšel poctivou vlastní muziku. O textech ani nemluvě. K lepení samplů mám spoustu výhrad, protože je sám používám a mnohokrát jsem hlavně v počátcích spadl do jejich bažin. Zavedou vás někam jinam, než jste chtěli a stanete se jejich otroky. Chce to obrovské množství kázně, abyste tam dali něco ze sebe. A to tady ve většině případů chybí. Řešite jak je to nahrané, moc do středů, moc do výšek,jak měká či tvrdá je klávesnice toho či onoho, ale neřešíte tu to hlavní: HUDBU. A to je škoda.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 23 kvě 2019 09:01

No tu sa riesi zvuk ako taky, sound design a pod. Preto sa to vola audiozone a ne muzikant zone..
Ked si pozries aj novinky z oblasti zvuku tu na audiozone mas tam same synthy, zvukovky, studiovu techniku, atd.. Nenajdes tu akusticku gitaru alebo ukulele.
Myslim ze by si mal checknut musicstage.cz, ten je urceny hlavne muzikantom..

x1jirka

Příspěvek od x1jirka » 23 kvě 2019 13:14

pokusím se o odpověď na vícero námitek. rádio? nikoli, nesnáším to. měl jsem na mysli vlastní hudbu s nějakým opravdu kreativním obsahem, ne jen že tomu nebo jinému znějí basy nebo elektrické bicí trochu jinak a v ostatních ohledech je to pořád buch buch. pokoušel jsem se právě vyjádřit názor na hudbu a nikoli na způsob nahrání nebo mixu. proti synthům nic nemám, sám s nimi pracuji, ale v poslední době mám pocit, že cokoli si poslechnu, tak zní úplně stejně, což ve mě budí podezření, že všichni používají nějaké podobné samply nebo postupy, naučené na youtube.

jackies

Příspěvek od jackies » 23 kvě 2019 17:14

x1jirka, Greyhound90 ...
marné, marná snaha, zbytečné ... věřte mi.
Několikrát mi tohle také ujelo v dobré víře nějak na to upozornit, naivně si myslet že s tím snad někdo praští a bude se sebezpytovat. Nic neovlivníte a musíte se smířit s tím, že bude hůř a hůř. Já se smířil :) Dost mě to nervovalo, ale už jsem prozřel :) Je to prostě dneska lákavé. Rychlý výsledek s kvalitním zvukem. A ten obdiv stejně hluchých kamarádů je super ;)
muzikant

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 23 kvě 2019 20:49

x1jirka, Greyhound90, Jackies tu ide skor o to ze namiesto nejakej konstruktivnej kritiky ste zacali chlapca dojebavat ze to neni hudba, ze sa to neda pocuvat a bla.bla.bla. Zase sa to cele zvrhlo do debaty co este je a co uz neni hudba. Ja chapem ze to neni vas salek kavy, ale trocha empatie by to chcelo. Mohli ste mu kludne napisat ze tomu chyba nejaka muzikalnost, nech sa douci stupnice, akordy atd. Poslat mu linky napriklad. To by som bral, to by ho mohlo niekam posunut. Mne ked sa nieco nepaci, alebo nemam ziadnu rozumnu radu tak sa nevyjadrujem radsej... Vela zaciatocnikov a amaterov si sem chodi pre rady, ale myslim ze tento sa uz na audiozone nevrati. Citite sa teraz lepsie?

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 23 kvě 2019 21:21

Sabiani: napsal jsem: "K lepení samplů mám spoustu výhrad, protože je sám používám a mnohokrát jsem hlavně v počátcích spadl do jejich bažin. Zavedou vás někam jinam, než jste chtěli a stanete se jejich otroky. Chce to obrovské množství kázně, abyste tam dali něco ze sebe."
A také jsem napsal :"Samozřejmě, pokud tě to takto dělat baví, dělej to dál. Nic proti tomu." Bohužel dobré linky na takový styl hudby neexistují. Pokud se chlapec sám neposune dál, utluče se nekonečnými loopy k smrti a bude se točil stále dokola a nikdy se nikam dál neposune. Tohle jsem mu asi měl napsat jako to první.

x1jirka

Příspěvek od x1jirka » 23 kvě 2019 21:44

ok, chtěl názor, dostal jej. někdo má názor taký, druhý onaký. radu? fajn: podívej se třeba, co dělají kluci na kvraudio https://www.kvraudio.com/forum/viewforu ... 5d58400d2f. one synth challenge, každý měsíc soutěž s jedním synthem, který můžeš použít třeba ve 20 instancích, bez jakýchkoli dalších efektů, jen s dawem. ano, občas to tam také zabouchá, ale každý se fakt snaží k tomu připojit i dávku kreativity, třeba naprogramovat, jak k tomu někdo píská nebo hraje barové piano. najít ten zvuk v synthu, který se k tomu třeba moc nehodí, je pak opravdu kumšt a je to z toho cítit. abych jen nekecal, zde je můj příspěvek https://soundcloud.com/user-236567915. vím, bude to pro mnohé znít jako hudba od frustrovaného dědy, ale já jsem holt vyrůstal na genesis a pink floydech (čímž se s nimi samozřejmě nechci srovnávat) a nějak se s tou dnešní hudbou neumím moc smířit. tak si alespoň občas hraju tak, jak se to líbí mně. jo, a nic ve zlém.

minamol

Příspěvek od minamol » 23 kvě 2019 22:40

to mam za to ze som sa vnucoval :D
Sabiani dakujem,ale je to ok,vobec ma to neodradza,ved to som aj cakal,ked amater pride medzi skusenych tak bez
navalu zdrbov sa to nezaobide
Inak neviem preco si stale myslite ze som to poskladal znejakych samplov.Nepouzil som ani jeden.
Celu skladbu som robil podla seba a tak ako ju pocujete ma aj zniet
napriklad bass sa sklada z 3 syntov a len na bass je na knoboch 8 stop automatizacii,potom
melodia sa sklada zo 4 syntov ktore hraju dokopy,skladbu som robil naozaj dlho a daval do toho len seba.
Tu na fore su vsetko len muzikanti? To sa tu nikdo nevenuje elektronickej hudbe ako minimal,house,techno alebo drti svetove hity na apkach v mobile? :)

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 23 kvě 2019 22:52

minamol: nic ve zlém. Dělej dál. Jak ty chceš a co chceš. Je to tvoje muzika.

x1jirka

Příspěvek od x1jirka » 23 kvě 2019 23:41

minamol: to nemělo být nic proti tobě. chtěl jsi slyšet názor, slyšel jsi jej. já třeba vůbec nechápu, proč bych měl pro bas použít 3 synthy a 8 (!) automatizací (tedy technicky to samozřejmě chápu, jen mi v tom utíká ten kreativní prvek). bylo by to ještě lepší s 20 automatizacemi? nebo s basem z 10 synthů? ale asi je v tom něco, co už nikdy nepochopím. moji prarodiče také asi nechápali rock'n'roll, tak co bych měl čekat, že... je fajn, že tě to baví, nechtěl jsem ti nijak kazit radost. a to myslím zcela upřímně.

Stan

Příspěvek od Stan » 24 kvě 2019 09:43

@x1jirka: Chlape typises veci jako by jsi v zivote nesedel u mixaku treba jen virtualniho v DAW, protoze kdyby jsi vedel co da za praci srovnat nizke pasmo tak by jsi takovy prispevek nenapsal. No nic.

x1jirka

Příspěvek od x1jirka » 24 kvě 2019 10:04

myslím, že jsem naopak seděl u mixu víc, než spousta lidí tady, ovšem u mixu reálných nástrojů i při nahrávání reálných nástrojů. nevím, co tak dramatického je potřeba rovnat u muziky v prvním příspěvku, a asi mě to ani nezajímá. měl být vyjádřen názor na muziku, ta je pro mě nepoživatelná a víc už se k tomu asi nechci vyjadřovat.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 24 kvě 2019 12:38

Akože tiež si neviem predstaviť vrstviť 3 synthy na bas. To by ma fakt zaujímalo ten účel a výsledok. Pochopil by som ešte 2, ak vyslovene chýba sub, ale myslím, že teraz dokážeš bas nafarbiť jedným synthom ako len chceš... Bas by mal byť jasne zrozumiteľný, čím viac naň nalepíš vrstvy tým viac je to overkill podľa mňa. Ale OK, proti gustu...

Ale k debate: Greyhound, jakcies, x1jirka: chlapci strašnú frustráciu z vás cítiť, nechápem prečo potrebujete filozofovať o tom, že či chalan robí zmysluplnú muziku alebo nie. zase sa to tu úplne zbytočne zvrhlo. kks však aj keď sa to nepáči, dá sa aj konštruktívne na to reagovať, ale toto, čo tu predvádzate sú úplné zbytočné bajty

x1jirka

Příspěvek od x1jirka » 24 kvě 2019 13:24

minamol píše:
13 kvě 2019 13:28
Zdravim vas,velmi rad by som pocul nazor na tento track,hudbe sa venujem velmi malo asi len 5minut v mesiaci :) ,berem to len ako zabavu,toto je vlastne moj prvy track co som ako tak dokoncil,
s masteringom nemam ziadnu skusenost tak dufam ze vas nebudu bolet usi :) ...
tolik jen k tomu, proč jsme se asi rozepsali.

Odpovědět