Mind Warp - Arawac's Cry +

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - Arawac's Cry +

Příspěvek od Jindy2 » 03 srp 2007 15:58

Mind Warp - Arawak's Cry

Lenght: 02m:57s, Size: 7103 KB (MP3 320 kbps), CD Master, Source: mindwarp.cz

Obrázek

Těším se na vaše komentáře!
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 srp 2007 11:09, celkem upraveno 4 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 srp 2007 19:46

Pekny! Ten rozjezd bubnu je docela pusobivej, to je vsechno programovany tebou?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 03 srp 2007 19:59

Velice zajímavé!
Ty bubny tam jsou opravdu hodně působivé, stejně jako ostatní rytmika - asi to dalo dost práce, co?
Zvukově se mi to líbí také - ethnika jako vyšitá :)
A kvalita zvuku opravdu dobrá.
Jen je to vážně moc krátké - působí to spíše jako předehra, ale snad (nebo třeba?) to rozvineš :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 srp 2007 20:53

Cyril: převážně, ale působivost rozjezdu těch bubnů podporuje zapnutí bassů, které tam předřím byly oříznuté přes hi-pass, jinak mi to rezonovalo, takže to mělo i účel...a také se tam přidá druhá "rainforest" píšťala...tím jsem chtěl tu zvukovou působivost téhle hlavní pasáže ještě zdůraznit...
snažil jsem se vybírat zvuky typické pro indiánskou hudbu a chybí mi tam ještě hlasy indiánů a různé hrdelní indiánské zpěvy - to se pokusím ještě sehnat, ale já to prostě teď nemám, jinak bych to tam dal...teď je tam zatím jen takový náznak hlasu indiána...kdybys o nějakých samplech věděl, dej vědět...na freesound projekt nic neni, jen samé lofi kraviny a spíš nástroje...ach jo...no jinak, mělo by to znít trošku melancholicky, smutně, jako když indián (třeba kmene Arawak) pláče nad tím, že mu vykáceli deštný prales ;)
každopádně, díky za koment Cyrile, můžeš se ještě víc rozpovídat, chceš-li...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 03 srp 2007 21:08, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 srp 2007 20:56

Jindrix: díky za komentář...dalo to dost práce spíš celé dohromady, aby se pošteloval ten zvuk, protože bez efektů, reverbu a pořádného masteru to znělo hrozně slabě, takhle je to vytáhnuté na maximum, ale snad to nepeakuje, to jsem kontroloval...
díky, také si myslím, že kvalita zvuku je v pořádku...

je to krátké, já vím, ale zatím jsem nevěděl jak dál - ikdyž mám pár nápadů, tak jsou spíše rytmické a nevím, kam dál směřovat s melodií, možná něco vymyslím, možná ne a i tak se to snad dobře poslouchá, nehledě na stopáž...rozhodně jsem se snažil kvalitně zpracovat tuhle kratší stopáž, resp. ten materiál co mi vylezl z živé improvizace, než nekvalitně něco zbytečně křečovitě prodlužovat...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 03 srp 2007 21:12

Jindy2: Tak na Cyrila nemám, co se zkušeností týče, takže já se moc rozpovídat nemohu, ale mně to prostě zní dobře.
Tím, že to asi dalo dost práce jsem neměl na mysli jen zvuk, ale třeba i tu kompozici rytmu těch bubnů, ta se opravdu myslím povedla.
Ale ty hlasy a zpěvy indiánů by se tam rozhodně hodily. Škoda, že ani já o ničem takovém (samply) zatím nevím.

Ohledně délky té skladby jsi to myslím řekl sám.
Ale jinak se Ti to povedlo, to zase ano.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 srp 2007 21:22

Jindrix: díky za názor :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 03 srp 2007 22:10

Jeej ty bubny! Super, jinak jsme se s pritelkyni zase zhodly.. ten syntak.. vyhodit :) ony ty napodobeniny fleten zni fakt strasne otresne ;)))

Ale neber to osobne proste mam slabost pro tyhle rompler/fm lacine zvuky :))) co zni z kazdeho nemeckeho romantickeho filmu/eva a vasek/ethno alba :)

Bici super!!! nebyla by stopa bez toho syntaku co dela zvuk pseudo pistaly?

Pac se mi zdaji super jen kdyby se nechaly minimalisticke ty super bubny plus nekde sehnat nekoho na zpev :) a hodit to do tracku.... :) jeej ty podporujes fantazii :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 srp 2007 22:46

Acid Punk: mě se ta flétna docela líbí, ikdyž jsou tam dvě a ta druhá je lepší, víc reálná - ta první patří do dance stylu a je v ní slyšet elektronika hodně, je to její účel, ale posloužila tomu, čeho jsem chtěl dosáhnout...právě že já chtěl udělat něco podobného jako ta různá ethno alba, prostě chtěl jsem si dokázat, že dokážu něco, co ethnem alespoň zavání, také vytvořit...a tahle rainforest flute (to je ta druhá, ne ta první) se mi vždycky strašně líbila a nikdy jsem jí nikam nepoužil, takže tohle je premiéra...jestli víš o lepších a reálnějch těchto flétnách v nějakém rompleru atp., tak sem s tím...
samotnou čistou stopu bicích fakt nedám, sorry, jestli jsi to myslel takhle...heh, vidiš, když přes to je přetažená melodie, tak už to nevysampluješ ;)
jo, se zpěvem mám spoustu plánů, ale zatím to vypadá na dlouho...jako asi do toho hodim pár indiánů, už jsem na něco narazil, tak možná zítra to updatuju - ale nebude to souvislý zpěv, dám to jen někam, takové výkřiky, těžko to popsat, znáš indiány...
no, zkus někdy project moje stránky mindwarp.cz - v poslední době jsem se tam o to docela staral, tak třeba tam najdeš i nějakou další inspiraci, nejen v muzice...ale co mě v poslední době fakt pálí je to, že už mi docházejí nápady na náměty anketních otázek a kdybych anektu zrušil, nemám na to místo náhradu, to je fakt problém...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 srp 2007 19:16

Sehnal jsem pravé indiánské a kvalitní vokály. A takže jsem prodloužil Arawak's Cry o jednou tolik delší stopáž. Nyní to má skoro 3 minuty a možná, že to bude mít ještě víc.
Tyto nové indiánské vokály jsou jen v druhé / nové části. První část zůstala nezměněna (nebylo třeba).
Ta druhá část je o dost více ponurá a šamanská...prostě jiná, uslyšíte.

Zde stahujte novou (a hlavně prodlouženou) verzi:

Arawak's Cry v2
by mindwarp.cz

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 srp 2007 11:09, celkem upraveno 1 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 05 srp 2007 00:09

Tak tohle je už opravdu dost dobré!
To prodloužení s těmi hlasy indiánů je vážně super!
Je dobře, že jsi si sehnal ty indiánské a kvalitní vokály - hodí se tam.

Velice dobrý nápad, to je alespoň můj názor.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 05 srp 2007 07:27

Cece peknej poslech poranu ta cast s tema indianama je fakt super... na mne to pusobi hodne samansky....
celkem mne to prekvapilo....

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 srp 2007 09:49

ekeaze: díky za pochvalu...na mě to působí také docela šamansky, takové že by se z toho člověk mohl dostat do transu, poslouchat tuhle část pořád dokola někde třeba u ohně :) já si úplně představuju toho šamana jak kolem toho ohně běhá :)

Jindrix: díky za názor...jsem rád, že se mi ty vokály podařilo sehnat, jsou úžasné, snad je použiji ještě někam jinam...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 srp 2007 11:18

UPDATE: pošteloval jsem pár věcí v té druhé verzi a jelikož se mi to zdá dobré, je z toho teď ta původní verze...pod linkem na původní první verzi je tato nová verze, takže včerejší link na druhou verzi nemá smysl...všude tady je pro jistotu link pouze na tuhle poslední, (nej)vypiplanější verzi...
od té druhé ze včerejška se liší jen v detailech u automatizace (bylo toho docela dost, ale těžko někdo postřehne rozdíl - zkrátka jen detaily u volume, hi-pass atp.), která chtěla trošku doladit, ale jenom v té druhé, nové části...ono také v té včerejší druhé verzi mi úplně vypadnul jeden nástroj (ta lepší rainforest flétna), což jsem musel opravit a včera už se mi to nechtělo dělat...teď už je to ok...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 05 srp 2007 11:57

Je to vážně dobré.
A myslím, že oproti té původní verzi tam vylepšení znát je...
Ty indiánské hlasy a rytmika tam jsou ale opravdu excelentní.
Skoro si i já představuji, jak tam křepčí okolo ohně :)

Vážně a bez nadsázky - je to velmi dobré.

Odpovědět