Mind Warp - End Of Days

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 bře 2008 22:32

delay: s těmi názvy to máš těžké...někdy se prostě to prostě povede chytit, někdy ne...fakt uvažuju že to začnu prostě číslovat, ikdyž já tady mám .txt soubor, kde mám asi 50 názvů, které jsou připravené pro budoucí tracky...jsou to prostě zajímavá slovní spojení, která se mi líbí :)

poslední lepší track jsem vydal 31. prosince, což už je dost dlouho ;) od té doby jsem tu prezentoval 1-2 věci, což je dost málo, vzhledem k tomu, že jsem za ty dva měsíce udělal asi 20 tracků, jenomže jsem je neuveřejnil...buďte rádi :)
ikdyž je tohle End Of Days nedodělané, tak se mi prostě kompozičně ze všech těch vyhozených věcí líbí nejvíc a tak to prostě dodělám...

ale tvoje (a nejen tvoje) kritické podněty jsou skutečně ta správná konstruktivní kritika, děkuji ti...při takové kritice jakou jsi mi dal ty, se nemám důvod nijak urážet (nebo propadat depresím), což při blbým nekonstruktivním kritickým plkání dost často dělám a kvůli neinteligentní a hlavně necitlivé kritice nemám na svých stránkách žádné fórum...jsem na tohle fakt dost háklivej ;) ale to je OT, sorry...
jen jsem ti chtěl poděkovat za konstruktivní kritiku...takže fakt díky!

delay

Příspěvek od delay » 03 bře 2008 23:31

Jindy to je v klidu... Mám pocit, že asi hodně sedíš u PC a věnuješ se hudbě. Paráda, fandím ti. Hudba je krásná věc. Komunikace. Nicméně vyžaduje také hlubší vnitřní přístup... Občas je potřeb asi uvědomit, že člověk nedělá hudbu jen proto, aby ji mohl vystavit na electrozone a svých stránkách. Někdy je dobré si hrát jen tak a nechat vše jen pro ten okamžik.
(já jsem třeba pravý opak, na ezone nedávám nic, pač prakticky nic nejsem shcopen dokončit, tak abych věděl, že to je ono... to je taky blbý)

U tvých věcí mám jeden hlavní problém... a nejsi sám. Já tomu prostě moc nevěřím... Neslyším tam to sdělení.

Chápu tě s těma názvama. Já už dlouho mám třeba v hlavě CITY FROM WINDOW (díky krásnýmu výhledu do údolí s městem a na protější svahy... hodně inspirace) a jediný co jsem udělal bylo, že jsem vytáh mikrofon a nahrál ruchy z okna... Ale většiniou to mám opačně... Název dávám a ž skladbě, až když se dozvím o čem je a co se mi snaží sdělit, ajké je vní poselství, nápověda, indicie, znamení... Nemohl bych tenhle název dát třeba skladbě, která by o tom nevypovídala...

Opak je třeba když vidím CD a na něm "R U Ready". Bože, jak originální...

Ale nadruhou stranu sleduji tvůj vývoj prakticky od začátku co jsi tady a prostě děláš pokroky. Občas je tam i atmosféra a líbí se mi to. Prostě věřím, že to bude lepší a lepší :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 bře 2008 00:59

delay: díky za fajn pokec...no, já od září už pořád u PC sedět nemůžu (dřív to šlo pořád), ale ono to možná je lepší...ikdyž, moji vrstevníci vidí jako nejlepší zábavu někde o víkendech běhat po ulicích a dělat kraviny a já to vidím vždycky na pivko a fruita ;)
hlavně nemám rád zimu, nějak mě nic neinspiruje...

k těm nápadům - já mám zase nápad na hraný videoklip, který by měl příběh, byl vtipný a zároveň šokující - něco, co tu ještě nebylo...zatím to tak každému kdo ten nápad slyšel přišlo...bohužel to tu nemůžu říct, protože by to mohl potom někdo realizovat dřív, než já...

tvoje názory respektuji, už se tu vídáme nějakou dobu, tak díky za podporu!

PS: já bych náhodou od tebe rád slyšel klidně i nedokončenou věc...

micanek

Příspěvek od micanek » 04 bře 2008 21:04

v nazvech ten problem asi nebude... :) dobrej priklad je richard strauss - jeho alpska symfonie se stala predmetem vykladacu, kteri tam videli vsechny ty vrcholky, zapady slunce apod. a risa je potom dostal tim, kdyz jim sdelil, ze se puvodene mela jmneovat ANTICHRIST :) mimochodem cesta je podle mne v kvalite a ne kvantite, kdyz sam citis, ze to neni ono, tak to proste zahod a nepredelavej to stale... svet tim o zadny mistrovsky dilo neprijde a ty se aspon poucis na vlastnich chybach - stale lepsi nez retusovat neretusovatelne :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 bře 2008 21:11

Jindy2: Omlouvám se, tohle je Tvůj Topic, ale přece jen bych chtěl někoho citovat a něco k tomu ještě říci, snad mi to promineš.
Začnu citátem:
delay píše:Občas je potřeb asi uvědomit, že člověk nedělá hudbu jen proto, aby ji mohl vystavit na electrozone a svých stránkách. Někdy je dobré si hrát jen tak a nechat vše jen pro ten okamžik.
delayi, tak tohle jsi napsal opravdu moc hezky.
Myslím si, že dělat hudbu jen proto, aby ji pak její tvůrce mohl vystavit tady na eZone, nebo na svém "websajtu" nemusí, ale pro někoho i může být primárním účelem tvorby hudby.
A proč je tedy zde, nebo na svých stránkách ti lidé, tvořící hudbu řekněme "v amatérském měřítku" vydávají/ zveřejňují zde na eZone, nebo na svých stránkách?
Buď proto, že se chtějí o svoje nápady podělit, nebo že chtějí znát názor jiných, nestranných lidí/ posluchačů, dosti často často pak obojí.
Někdo, kdo už nějaký úspěch má, se o něj chce podělit a jiný (ten, co ho nemá) to zkouší, jestli se nějak "uchytne" a jestli se jeho skladby budou líbit, nebo ne...
Že se tu prezentují věci jak vysoce kvalitní a profesionální a i naopak věci, které by nějaký producent "hodil do koše" už po poslechu pár taktů, to je fakt. Teď to myslím obecně.
Co je pro někoho stropem, může být pro jiného podlahou...

Ale velmi krásně jsi delayi opravdu napsal větu (budu Tě opakovaně citovat) :
delay píše:Někdy je dobré si hrát jen tak a nechat vše jen pro ten okamžik.
Teď se předem omlouvám za svůj monolog: Před několika (docela více) lety jsem stvořil ještě na sequenceru Yamaha velikosti videokazety, s jednořádkovým LCD displejem a GM bankou skladbu s názvem "Bude líp" pro moji dlouholetou kamarádku, které se zabil kluk, jehož si měla brát. Mám ještě dodnes tu nahrávku na audiokazetě (nemasterované, hrůza zvuk, točeno na Lo-End Tape-Deck Aiwa). Nikdy a nikde ji nezveřejním, neremixuji, ani jiným způsobem nebudu publikovat. Dnes by vám všem asi zněla jako nepodařené polyfonní vyzvánění do mobilu, ale tenkrát tu zmiňovanou osobu moje skladba doslova "vytáhla z bahna", což jsem hned nevěděl, než se mi k tomu později přiznala, že ji tato moje skladba vynesla ze zoufalosti.
Teď jsem se dostal k tomu, co psal, delay - že "Někdy je dobré si hrát jen tak a nechat vše jen pro ten okamžik."
A vlastně také k názvům skladeb - když řeknete profesionálnímu skladateli, aby zhudebnil "strach", "nenávist", "radost", "vztek", co já vím... - udělá to a lidé to zřejmě tak od známého skladatele budou brát, že to tak má být a že to je přesně ono, že to zhudebnil dobře.
Protože je známý...

Slyšel jsem kdysi jeden názor:
(Předesílám, že se nechci dotknout nikoho z příznivců Vangelise, ani J.M.Jarreho - oba jsou i mí oblíbenci a to velicí) :
Cituji:
Kdyby Vangelis, nebo J.M.Jarre natočili zvuk šplouchání vody, natékající do vany, dali pod to zvuk nějaké obyčejné plochy a vydali to pod názvem "Večerní rutina", byl by to trhák - prostě to trhák být MUSÍ, když to dělal TEN Vangelis, nebo TEN J.M.Jarre...
Ale opakuji - nic proti ani jednomu ze zmiňovaných umělců a ten citát nevyjadřuje můj názor, i když na druhou stranu všichni - ruku na srdce - takhle to u známých lidí (umělců) bohužel funguje - vydají něco, co by třeba udělal lépe jiný člověk, který zase ale není známý a tak nemá šanci a jeho výtvory nejsou považovány za umělecký výtvor, ale za neúspěšný pokus...

A ještě k těm názvům skladeb:
Někdo si nejprve řekněme vymyslí příběh, pocit, náladu... a tu se potom snaží zhudebnit. Někdo to zase dělá opačně - napadne ho nějaký motiv, nějaká harmonie a pak teprve tomu dá název...
Nevím, jak to děláš Ty, Jindy2, ale já spíše tím prvním způsobem.
Problémem (mým) je to, že se mi to tolik vystihnout většinou nepovede, možná bych tedy měl uvažovat o tom druhém případě...
A u Tebe - záleží na Tobě...
Myslím, že nálady hudebně vystihnout dokážeš (např. Tvé skladby Arawac, nebo Blue Lagoon jsou jedinečné...)

Omlouvám se ještě jednou všem za tento dlouhý monolog, nechte to ale být. A hlavně se omlouvám Tobě, Jindy2 - je to Tvůj Topic, snad jsem se ani nechtěl tolik rozpovídat a rozhodně Ti přeji hodně zdaru nejen v tvorbě muziky.
A těším se na Tvůj pokrok v této skladbě "End Of Days" ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 bře 2008 22:27

Jindrix: Krásné zamyšlení, docela se s většinou co jsi napsal ztotožňuji. Každý to v té tvorbě hudby má jiné. Já to s tou tvorbou mám většinou tak, že se vždy snažím vystihnout skoro stejnou náladu, protože se snažím dělat ten "svůj dream styl", ale pokaždé to dopadne jinak - někdy špatně, někdy dobře.
Dost často to dělám tak, že si prostě sednu ke klávesám a improvizuji, improvizace je super věc, ale všechno s tím dělat nejde.

Díky za pochvalu Arawak's Cry a Blue Lagoon, vím že jsi mi je opakovaně chválil. Škoda, že mi nedávno bylo obecně řečeno, že všechno co dělám, dělám špatně - tudíš i Arawak's Cry a Blue Lagoon a cokoliv dalšího co jsem kdy zkomponoval. To sem ale už tahat nebudu, nechám to být.

Nemáš se za co omlouvat, jsem vždy rád za tvé zprávy, v jakémkoliv topicu. Navíc jsem tu já začal sám debatovat s delayem o trochu nesouvicejícich věcech, ale určitě mi taková pozitivní debata udělala radost a radost mi dělá i tato tvoje zpráva.

End Of Days verze 2 snad bude. Nějak teď nemám vůbec chuť pouštět Fruita, ale snad se přemluvím. Něco jsem tam už udělal, ale ne všechno co jsem měl. Tak snad brzy, budu se těšit na tvůj komentář.

delay

Příspěvek od delay » 05 bře 2008 08:47

Jindrix: Omlouvat se asi nemáš za co. Navíc tu vedeme diskuzi, takže monolog to byl v tu chvíli jen pro tebe. Když zmiňuješ ty hudebníky více v povědomí... Mě jednou za čas baví někde něco pustit a jen koukat na reakce, a mám radost, když se povede aspoň kousek věci a někoho to zaujme, aniž by věděl, co to je nebo kdo to je...

Jindy: Třeba já si nemyslím, že všechno co jsi udělal je špatné... Až takhle jsem to nemyslel... Zkus třeba kormě Fruity nahrát nějaký party jako siple audio bez kvantizace, bez piano rolu, prostě naživo... Je to těžký, ale dostane se to jinam, věř mi...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 bře 2008 10:42

delay: s tím "vše co jsem udělal je špatně" jsem nenarážel na tvoje názory...takže promiň, jestli to tak vyznělo...dotyční vědí a nerad bych s nimi na toto téma již diskutoval...

bez kvantizace jsem pár věcí nahrával...ale mě to moc nevyhovuje, mám rád, když všechno sedí jako prdel na hrnec...ty záměrné nepřesnosti jsem párkrát už použil, ale ne všude se to hodí, hlavně ne do elektronické hudby a té dělám většinu...do nějakých těch elektroakustických experimentů se o to někdy zase možná pokusím...ale stejně nemůžu výsledný materiál nechat tak, jak jsem to zahrál naživo, protože moje klávesy mají špatnou dynamiku a tu musím většinou vždycky dodělat ručně a při té příležitosti to samozřejmě vždycky i ručně zkvantizuji, prostě neodolám ;) nové klávesy chci, ale nemám na ně...
a víš, abych se přiznal, tak nejsem příliš zručný hráč na klávesy a to právě doháním piano rollem, kde si to můžu v klidu rozmyslet a sázet noty (nejen) podle teorie, která mi jde lépe, než samotná hra na klávesy...mám v tom co zlepšovat, proto asi brzy půjdu na nějaký kurz hry na klavír, abych se v tomhle víc rozvinul a procvičil...je to to jediné, co mi schází, potom bude moje hudba lepší...
uvědomuji si tedy své chyby a nedostatky a chci na nich pracovat, abych byl co nejlepší a to se následně odrazilo i na mé hudbě...

micanek

Příspěvek od micanek » 05 bře 2008 19:32

2jindy2: kdyby si mel vazny zajem, tak bych te mohl ucit ja :) a to nejen klavir, ale i formy, harmonii a kontrapunkt... nebo treba i neco jineho jako treba tektoniku a instrumentaci - nejsem pritom zas tak drahej :) 400,- Kc/hod

toxin

Příspěvek od toxin » 05 bře 2008 20:05

micanek píše:400,- Kc/hod
Ta cena měl být pokus o vtip ? jako vážně netuším jak moc jsou tyhle služby ceněny ale tohle je alespon pro mě a myslím že i jindyho naposto částka mimo realitu...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 bře 2008 20:19

jo, zdá se to hodně mimo realitu ;) rozhodně i mimo mojí...

hudební formy se učím svépomocí a nemám s tím problémy (není to tak složité), harmonii také nějak "vcucnu" sám, některé její druhy ovládám už dobře...chci se tedy jen hlavně procvičit v živé hře, abych případně zvládnul hrát živě v kapele u kámoše + to pomůže mojí hudbě...zatím živě zvládám především moje songy (moje noty) a cizí věci moc nee, ikdyž ty primitivní skladbičky jsou ok a pak umim nějaké věci od Vangelise a Jarreho - moji oblíbenci...klasické kusy jsem civičil chvíli a ještě k tomu na základce a už si to moc nepamatuji, hlavně delší a komplikovanější věci...

micanek

Příspěvek od micanek » 05 bře 2008 20:41

ne, vtip to nebyl... jedna vyucovaci hodina je 45minut teorie - 5 minut pauza - 45 minut rozbor... takze hodina a pul cisteho casu, navic zapocitej dobu kterou budu travit na ceste a mas z toho hned 2 hodiny... 200,- na hodinu tedy neni moc a to nepocitam benzin:)

toxin

Příspěvek od toxin » 05 bře 2008 20:55

micanek píše:ne, vtip to nebyl... jedna vyucovaci hodina je 45minut teorie - 5 minut pauza - 45 minut rozbor... takze hodina a pul cisteho casu, navic zapocitej dobu kterou budu travit na ceste a mas z toho hned 2 hodiny... 200,- na hodinu tedy neni moc a to nepocitam benzin:)
Jasně když je někdo v něčem dobrý tak si tu cenu může dovolit nastavit... bohužel pro někoho je to příliž a já coby student jindy myslím taky jestl se nepletu (kdyžtak mě oprav) jsem proto finančně zcela mimo já vím že je ta hláška o chudých studenteh až nepříjemně provařená ale bohužel je pravdivá...problém je hlavně v tom že nepočítám že se za tu hodinu toho naučíš moc pro to aby ti to něco dalo jich to bude chít alespon 20cet a to už je nějákých pár korun...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 bře 2008 20:59

A to uz se vyplati stahnout si DVD publikaci "ucim se na klaviru (od 8 mi let)"
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

micanek

Příspěvek od micanek » 05 bře 2008 21:04

jinak ta cena byla za teorii, kdy de facto mluvim celou dobu,,,, kdyb se jednalo o klavir, cena by byla nizsi - to nevyzaduje takovou koncentraci :)

Odpovědět