Mind Warp - Jamaica Riddim

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy

Re: Mind Warp - Jamaica Riddim

Příspěvek od Jindy » 23 zář 2009 20:15

Jindrix: Díky za komentář. Nicméně asi jsi nepochopil zcela povahu skladby. To má být pohodička, až nuda, bez radikální progrese, je to víceméně zpracované k obrazu, k jakému jsem to vybrousit chtěl. Nejsem Bob Marley a ani se tomu podobat nesnažím.

Basy jsou tam dva přes sebe, ten synth je jen horní vrstva, která sahá trochu do melodie. Ještě je tam jeden bass, který možná na tvých Fostexech úplně nevynikne, ale já to dělal na Fostexech se subwooferem, takže mi absolutně basy dostačují (i v in-ear sluchátkách), nechtěl jsem jich tam mnoho, ale tak akorát. Jinak pro informaci - to, co hraje spolu s tím bass synthem je muted reggae electric bass z Trilogy, tudíž "povolanější" basu na tento styl nemám.

Variace smyčců - jiné, než v tebou kritizované pasáži 1:59-2:17, tam nejsou. Tato pasáž staví na staccato smyčcích, která MAJÍ být sekané (krátké), nikoliv legato či cokoliv podobného. Jinak tam smyčce hrají pouze v legatu jako akordový podmaz pod hlavním tématem hraným na klavír a na tyto žádné variace ve skladbě nejsou.

Zakončení - víš, že mi to psát nemusíš. Nemám rád konce skladeb, tady to vyznívá do nějakého echa s otevřenou hajtkou a dozvukem klavíru, mně to stačí. Ty nemáš rád moje konce, já tvoje intra, je to celkem 50/50.

Jinak na závěr - psal jsem, že u této skladby jsem se snažil spíš o nějaký trénink v oblasti RMS, dynamiky a tak, šlo o dost jemné ladění nuancí a kompozici jsem nechal prázdnou takto záměrně. Nic tam nepřebývá a velmi dobře do toho půjde zasadit vokál, když budu chtít.
Jelikož nemám kde sehnat instrumentální reggae, tak jsem si nějaké udělal podle sebe, jaké se mně líbí. Mám co se týče tohoto tracku čisté svědomí, chtěl jsem ho takto mít a soustředil se na to, na co jsem chtěl a dalo to práci. Ačkoliv ano, základ je velmi jednoduchý, ale všechny propriety (akordy, melodie, basa, bicí s přechody), tam jsou. Mně to takto stačí, ale možná to ještě rozvinu a k reggae se ještě vrátím, mě tento styl baví.

PS: Pokud si chceš tuto skladbu zvukově vychutnat, chce to přidat volume na víc. Je to tak zkrátka schválně udělané, je to pokus o můj nový zvuk a snaha o princip z minulosti - "jo, to se mi líbí, vohul to víc". A komu se to nelíbí, ať to radši vypne.

Odpovědět